• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Jel ima mozda netko cjenik iz slovernije i italije?koje su razlike u cjenama naspram hrv?
 

smog1310

Novi član
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
13
Hrvatska: AC 5500 Jona 20900 €

Slovenija: AC 5500 Jona 18300 €

cijene su s PDV-om, bez kabina...

AC 6500 Jona F u sloveniji jeftiniji 4600 €...

Sad čekam dopis iz Italije pa da vidim tem kak su cijene. Al ovo su bezobrazne razlike u cijenama.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
22 hiljada onoko. Dodatna oprema kao vidim i znam so: kotači(dobar izbor),kabina i dodatni dvoradni ventil hidravlike. A nekvi ljudi k ovome dokupit bi trebali za potrebe oranja i regulacijsko hidravliko i 2 brzini okretanja stražnjeg izlaznog vratila ,što je i još skuplje:icon_wink:

A ako sam ja doma u Hrvatski nebi ni pomišljao. Kupio bi kakav dobar model Prime ili Hittnera i gotovo.Puno jeftinje.Za razliko u cjeni možeš dobiti koji želiš priključek.
Šta fali Primi toge variajnte sa 3 klipnim motorjem i maka uzmeš još dodatni ventil hidravlike, šire gume za izgled i dobar grip i dušo i samo teraj. A djelove imaš izpred kuče.
Možda bih koji tip kazao,pa zašto nisam kupio sam AGT umjesto polovnog AC?..Kad sam tražio traktor,birao sam među 35 i 50 konja inače 3 klipaca bilo koje firme ili AC ili AGT.A AGT ako 35 tada samo model 35TS ili 50 ks. A AC ili 40 ili 50 ks. Pretražim oglasnike i taj mi AC bio najpovoljniji i najbliže kuči,tako da sam se vozikao sa njime 35 km do kuče tirektno sa njim prije 2 godine. A istina ti je,kad tražiš polovne,svi su ovi tražeči modeli među 8-10hiljada.Inače-nema velikih razlik u cjeni. Tako da bolje tada uzimati 50 konja ako ti je prilika. Mislio sam kupiti i novoga,ali tada sigurno bih uzeo AGT 835TS crne boje!Dohvatljiva cijena i solidan stroj. Kakva mu je danas cena neznam.

No jedan lik kod nas kupio novi model AC sa 30 ks ovog mjeseca -13.5 hiljada. Kako je kazao njegov otac ima 30 ks i 3 klipa-novi model. Slikat ga nemogu.Daleko je od mene.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hrvatska: AC 5500 Jona 20900 €

Slovenija: AC 5500 Jona 18300 €

cijene su s PDV-om, bez kabina...

AC 6500 Jona F u sloveniji jeftiniji 4600 €...

Sad čekam dopis iz Italije pa da vidim tem kak su cijene. Al ovo su bezobrazne razlike u cijenama.

Koliki je DDV na traktore u SLO?
Po razliki u cijeni ne bi trebal biti veči od 10 %.
Da vidimo tko nas dere, država ili dileri (vjerojatno oba) :mur:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
u Pavinu je ac srx 8400,standard,bez kabine 280 000kn sa pdv-om,u italiji taj AC sa kabinom,svim utezima,11 izvoda hidraulike,hidraulična toplink poluga,bull bar izide 278000kn,a takav sa tom opremom bi oko 380 000kn iziso kod nas,,,
eto to je jedini primjer koji ja znam
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
IVANHO ko masno služi ovdje neznam. Kod nas sigurno nije DDv manji od 20%:icon_scratch:Manji je samo na jesti i piče(bezalkohola):icon_scratch:Sad čejo podigniti DDV i za piče sa dosta šečera:icon_rolleyes:
Virojatno ovdje vam služi generalni uvoznik valjda koji če drugi.
A kakva ti je procedura ako ideš po AC u ITA sam ovo ti neznam,kao i ti. I zato trgovci služe velike pare.:(envy):
 

Cvrle

Novi član
Tu od
5 Tra 2011
Poruka
17
Kad uvozis traktor iz slo vrate ti 20 posto njihovog PDV-a i onda kod nas plačaš pdv na osnovnu cijenu bez PDV-a. Naravno treba platiti carinu u slo i u hrv i homologaciju..
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Kad uvozis traktor iz slo vrate ti 20 posto njihovog PDV-a i onda kod nas plačaš pdv na osnovnu cijenu bez PDV-a. Naravno treba platiti carinu u slo i u hrv i homologaciju..

A da se sačeka još par mjeseci do ulaska u eu carina se ukida samim ulaskom i na kraju krajeva mora doći bar malo do izjednačavanja cijena.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Tako je CVRLE i GORSKI
Ako padne granica,nema carine.Za neke stvare to za vas dobro a sešto to donese loših stvari sigurno,ma pustimo to.

Najbolje da bih mogao ić u ITA po AC:icon_scratch:A opet tada neznam,kakva je procedura kad je se EU.Kome sada plačaš PDV ili DDV.Ili taljanom ili sloveniji?.:icon_scratch:pitaj boga koje komplikacije bi onda došle ovdje, i barem vi kažete,da su cjene vrlo različte.

Ej momci neču si lomiti glavo veše o tome.Siguran sam ,da nakom 20 godina sigurno nečem promjeniti strojeva,jer priznajem,da mi treba dosta više drugih stvari za kupiti,nego traktora,kojih imam 3 komada:s::(wasntme):i svi mi se smiju,jer zemlje je malo.
No ja jim svim tim kažem-ma ljudi-svi 3 ukupno samo su za jednog PRAVOG:icon_fU:
 

Cvrle

Novi član
Tu od
5 Tra 2011
Poruka
17
Carina je najmanji problem... 150 kn kod nas i u slo otprilike isto.. Kad se carina ukine vjerojatno ce nasi nesto izmisliti da nadoknade tih 150 kn... Recimo u sloveniji su po ulasku u eu ukinuli homologaciju ali sad treba dovesti traktor na neki predpregled ili tako nesto koji kosta isto ko i homologacija..
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Možda je to tako....Ja kupio u Brežicah autoprikolico.A prije upotrebe trebao sam it na AMZS po jedan kao kontrolni list, na kojem kotrolor AMZS izjavlja,da je prikolica u skladu sa potrebnim normama za upotrebo na cestama u republiki Slo.:(:I toga trebaš nakon svakih 4 godine ponovo potražit kod njih.
No kad bila nova, ni pogledali mi je nisu,a kad če biti stara 4 godine,sigurno mi ju čejo!.

A što se tiče mog AC,neče ga duuugo ne u AMZS,jer ga upotrebivam samo izvan državnih puteva a registriran mi je samo Zetor. Znači sa njega odšaraufao sam retrovizor,kojeg možem da sataram od grana i jedno kočno stražnje svijetlo ne radi(nisam pogledao još 2 godini šta je sa njom)(štedim žarulice hehe).
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Malo sam čitao forum AC, i mogu samo iznijeti svoje ikustvo vezano uz kupovinu novog traktora (imam AC TC5500F):
1. mislim da košta puno živaca i nije previše isplativo uvoziti traktor- i ja sam imao tu ideju, ali kad sam sve zbrojio odustao sam
2. imam samo pozitivna iskustva sa PA-VIN-om od kojeg je kupljen traktor
3. garancija, servis-sve je osigurano kod PA-VIN-a

to je samo moje viđenje i moje iskustvo.
Pozz
 

željko022

Novi član
Tu od
27 Ruj 2012
Poruka
6
imali netko AC sa prednjom hidraulikom da mi malo poslika,mislim da bi si dao raditi za svoga ali kako nemam pojma,bio bi zahvalan ak je netko upoznat stime daje vec radio ili ima da da koju fotku

pozdrav, ja imam novog antonija carrara 4400 tigrone, dao sam raaditi prednju utovarnu kašiku, radija sam je u istri kod jednog privatnika, i sasvim sam zadovoljan, zove se Laković Mladen, u Rovinju je, ako si zainteresirtan još pošaljem broj, a uskoro ću stavit slike, jer sam se tek registrira
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Malo sam čitao forum AC, i mogu samo iznijeti svoje ikustvo vezano uz kupovinu novog traktora (imam AC TC5500F):
1. mislim da košta puno živaca i nije previše isplativo uvoziti traktor- i ja sam imao tu ideju, ali kad sam sve zbrojio odustao sam
2. imam samo pozitivna iskustva sa PA-VIN-om od kojeg je kupljen traktor
3. garancija, servis-sve je osigurano kod PA-VIN-a

to je samo moje viđenje i moje iskustvo.
Pozz

Neznam kako si to racunao kad si izracunao da se vise isplati platiti drugoga da ti nesto uveze nego odraditi to sam , sto se servisa tice svi proizvodjaci iz italije imaju svoje zastupnike koji su ti obvezni servisirati i popravljati mehanizaciju unutar i van garantnog roka !
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
imam problem sa svojim AC naime nece da mi ukljuci blokadu diferencijala. Jel bi znao tko gdje bi mogo biti problem?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=eZYtpie9j7c[/YT]

Hhahaha najbolji je kaze to se vidi noću grana se usija hahah a usija se od čega nego od nabija gasa i forsiranja kako se meni nikad ne usija a po auspuhu se vidi da se cijeli užari.....uostalom da je to tako veliki problem carraro bi to riješio oni su jedna ozbiljna firma a ja se kladim da je ovo sve kako bi se oblatio carraro a njihove loše...fušerske marke jefine fušerske marke reklamirale...a i ovaj majstor milan..pff nije ni do koljena onim u carraru ali glavno da se prave svi pametni...a ni traktor nezna koristi primjereno
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh