• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok, zna li netko koja je razlika između serija "sm normal" i "king"? Konkretno interesira me tigrone 7000 sm normal i tigrone 7000 king?
 

seba993

Član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
36
Jel li netko doma izradio prednjo hidravliko za traktor Antonio Carraro 4300 Tigre Country?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
spg5.jpg


evo moje nove masine
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde reci sad , nakon toliko iskustva , priznaj sam sebi .
kaj te nagnalo da odgledaš seriju serijala tomo viković?

vaš velečasni
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Bemti Krompironja!
što je sat sa ovo sliku?Ne mogu je vidjeti:icon_e_sad:A došla je mašina napokon dugog čekanja.E kad dođem na Krk znaš da trebaš da me na njime odvedeš na piče.
Izpravljam-sad se mi otvorila!!A AC je.E vidim da slična mašina ko moj verzija normal.Mjenjač isti kao moj.E dobrodošao u društvo.E sad smo kompanija.Dal imaš original uputstva??

E sad gledam sliku-ovo ti je Supertigre!?Ovo je Zglobaš.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Hahaha a onda nije bilo love za bolje ali znas kak se kaze da ko zna na vinku zna na svemu radit..ovo je ipak masina za ljude koji rade malo vise nemozes ti sa jednim cilindrom i bez serva dugo radit...a da oovo je supertigre 5000 malo stara ali jako ocuvana i dobra masina...nemam nikakava uputsva...samo me zanima dali ima on zadnju blokadu trebo bi imat jer znam da svi ac imaju ali moj nema ručkice...predpostavka je da ju je netko maknu?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Serbos!
Ma sretan sam ja zatebe na toj kupnji,a neznam zašto nisam mogao otvoriti slike v prvom pokušaju? hm.A posle nešto vremena sama se otvorila.

Čestitam!
E možda ču ti ja pomogniti nešto malo oko papira,jer moja knjiga ista je i za Supertigra,kao za moga.Al što znači cifra 5000?Neznam.Trebalo bi pisati nešta više.U primjer 5400 ili u primjer najnoviji su 5500.

Da svi imaju dvojno blokado,ali za Supertigra najmanje znam,jer mi imamo svi ovdje fiksne traktorje i ni jedan nije zglobaš.Jer ni jedan nima vinograda i zato jih ne trebamo.
Blokad straga možda če se pronači ljevo nad ljevim zadnjim rukavacom.Mala je poluga,koju povučeš od sredine traktora protiv ljevom kotaču.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
I ja moram reč da sam jako povljno prošo u odnosu na cijene drugih traktora koji su daleko nazadni...5000 je serija prije 5500 i 5400 ima zračno hlađen lombardini 3 cilindra...ima ima sad sam iso vidit ima ali je vlasnik mako ručicu zato nije bilo vidit ali na rukavcu je dio ručice koji moram samo produžit...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Aha hval na informacijama.
A tada bili su zrakom hlađeni?hm zanimivo_Onda je to 48 ks,ako je serija 5000. A možda je to traktor 42ks.Čuo sam,da je postojijo.
Ovo što je zrakom hlađen i za to što češ ti raditi to ti je samo +!Nemaš brige za vodo i antifriz. Samo treba se jošuvijek čistiti kanali hlađenja.

A polugo stražnje blokade maknuo je možda preventivno,da je ne bih zaboravijo uključene i satrao sve ukupno_Ovdje kod nas jedan lik sa djelom lima zaglaviju je ručku,da se ne zaj...,a onda kad je to vidio susjed isto i sam učinio.Tako da...
I ja sam zaboravio uključeno i sreta što nisam što satrao,a na polugama hidravlike imao puno korpu blata i tvrda podlaga i motao čitavo vrijeme.Još sada me boli...:icon_e_sad:A trebao sam blokado,da sam se mogao jače zabiti u kup zemlje.
Al za ovo što češ ti raditi i gdje ,pa možda sa TV-priključci ne treba ti blokada hehe.Taj ti ovaj plug ionako raz...
Pozdrav sada idem u krevet.Čitamo se drugiput!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Milsim da nije 42 nego je onaj klasični koji se ugrađivo i na goldoni 245...ugl dobri motori,i ja sam se složio sa time da je zrakom hlađen za mene bolji,a to čiščenje nije teško samo treba pazit nakon frezanja i pilenja počistt...a vjerovatno jer je blizu sjedala pa se može slučajno uključit...a sta se tiče priključaka mislim da za onaj plug neče trebat blokada jer orem sa goldonije 926 bez problema i svi drugi priključci mi pašu tako da...vidit cemo bit ce jos slika sad ce počet radovi...a u planu je i pogonska prikolica
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ploščica od motora ti je na međuplati između akomulatorja i motora.Tamo je i boca od zračnog filtera.Malo pogledaj.Piše snaga u KW.Baš me zanima koji je taj motor.Ali Lombardini-zna se zakon.EE bit češ zadovoljan!Ne treba ti tako redovno pucati zračni hladni sistem,jer ne nabira se tako brzo.Najloše ti je posao oko spravila mrve!!.na njivi malo.

Da ,možeš kačiti priključke od TV bez problema-trebaju pasati.Ali ovaj plug kojeg imaš na 1 brazdu-hm ne sviđa mi se.treba na 2.Ako imaš i iste kotače kao Tv,onda nema nikakvih problema-paše ko ata na mamo.Jer izstavljen novi dođe iz tvornice u kotačima 7,5 -16.Tako bijo je i moj a je prijašnji vlasnik naručijo jedne pored radialne i sad imam 8 feln.

naravno-kada možeš stavi kakvu sliku.

I pazi,da satreš maske kao kod Tv!!!na kakvom stubu!!:icon_axe:
Cena djelova nije ista kao na Tv!

Šta če ti ponon prikolica???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hahaha a onda nije bilo love za bolje ali znas kak se kaze da ko zna na vinku zna na svemu radit..ovo je ipak masina za ljude koji rade malo vise nemozes ti sa jednim cilindrom i bez serva dugo radit...a da oovo je supertigre 5000 malo stara ali jako ocuvana i dobra masina...nemam nikakava uputsva...samo me zanima dali ima on zadnju blokadu trebo bi imat jer znam da svi ac imaju ali moj nema ručkice...predpostavka je da ju je netko maknu?
Ajde ne seri ..a bilo je za auto bez krova xd .
Nasadili te prijatelji , ništa novoga :(n):
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Čekajte,ma nije to ništa lošiji traktor od onog ,kojeg ga htio imat prvo!Ja bih radije imao toga. Razlika je samo,jer ovaj je polovan.A ako je dobro očuvan,onda je sve 5!!:icon_wink:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Ma ja imam 12 colni plug od goldonija i jedan je sasvim dosta ja od tv neam nikakve priključke a pogon prikolica da mogu izlazit sa nakrcanom bilo di da neam starha da cu negdje zapet...i jos su u planu 18 cola gume sad su 16 gore..pa ce tek onda pogon prikolica...aaa ima se može se hahaha sad ce doc i novi bez krova :D a maska je več zakačena ali nema veze ne smeta..
Motor
8j3o.jpg

i oznaka ako se ne varam
n1tx.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kad si imao TV nisi imao takve prikolice na pogon,al sada ti treba?Vuče taj i bes takve prikolice.probaj prvo tako,a onda idi nešt otakvo radit.Škoda vremena.

Evo ti tvoj motor!
http://www.lombardini.no/Workshop/Work Shop Manual GR 11 matr 1-5302-296.pdf

malo niže je na listu kazan graf snage,navora itd.Nači češ.I tako kao sam sumnjao-taj je 42-ka.!Čini mi se tako iz grafa.
Dobar traktor imaš!Ali gume ,i felne da češ promjenit samo zbor klirensa?Da pridobiješ 2,5 cm?en ovo se ti uopet ne izpati.Samo miruj i teraj taj traktor.uradi pravi servis i ništa nediraj.šteta vreemna i novaca.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na 13. str. uputa se vidi da 11LD535-3 ima 33 KS . I to je dobro. Moment je cca 92 Nm što je za motore te snage s 3000 okretaja uobičajeno dobro.
Samo nek traktor služi bez kvarova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh