• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
San svakog tko ima tomo vinkovića je da vozi kararo .
San svakog tko vozi karao je da nekad više tomo vinković
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
E momci čekajte:Svako ima nekakve mane,tako i AC.Nije ni kod njega sve tip top. Poznajem i ja o njime loše priče,a nikad se nezna zašto so se ove sitnice kod njih dogodile(možda i zbog vozača)al jesu se dogodile. Imam AC i Tomu!A ovo što se dogodilo ovim AC-jem ,koje poznajem,ni se dogodilo ništa od toga mome TV-ju,pa maka je 78 godine izrade.
A treba uspoređivati samo traktore istih snaga ovo pamtite. I TV bi danas bio daleko u tehniki nego prije 30 godina,ako ne bih tvornica usrjed propala. I tako je tehnika zastala tamo negdje........kad se prestai izrađivati. Pozdrav!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Koliko se ja razumem u medicinu... ta posuda se istopila, jer nije bilo tečnosti u njonj!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Koliko se ja razumem u medicinu... ta posuda se istopila, jer nije bilo tečnosti u njoj!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko se ja razumem u medicinu... ta posuda se istopila, jer nije bilo tečnosti u njoj!
He he ,dobra teorija ... tako kažu i da se može u čašici od jogurta skuhati kava .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x7M6CdmpgR8[/YT]
 

wrangler

Novi član
Tu od
18 Kol 2013
Poruka
7
jona 6500F

da li netko ima kakva iskustva sa ovim traktorom?? ja razmisljam o kupnji pa li je ovaj zapeo za oko.....
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Razmjer težine je još uvijek kao kod TV malo veča težina naprijed,a tvornica radi tako u tom smislu,da imaš u primjeru,da imaš na traktoru zapet nekakvi priključek,da ima tada težino pola pola i da je zbok toga na strmoj terenu dobro vodljiv.
Tvornica kaže,da je zbog osctijo zgloba bolj stabilen u strmini. I na ovaj sistem radi sve svoje modele. A još uvijek možeš dobiti modela sa skretanjem kotača ili zglobno variantu a obadvije imajo osctio zglob.

Kod mene i još više kojeg ovaj zglob osctio izkazao se funkcionalan a ne traja dugo i na osovinama dobije lufta i među vožnju u 1 brzoj suhe ripne drljaju izpod traktorja kao da dođe božiček. To se može dogoditi i prije 1000 sata rada.tako mi kazao poovlašteni mehanik za taj traktor.A baje ne svaki traktor ako ga pravo održavaš.Maazti treba zglobove pravo crvenoj mašču. i pravog vremena. Kod TV tamo ima kardane koje se mažu mašču,a Ac ima suhe ripne koje spajaju osovine.
To mi se činilo,da ima manu ali drugo na njime radi sve ko bomba.
Priporučim svima na brdovitom terenu staviti utege u stražnje kotače zlasti pri okretavanju sjena sa okretačem tračnim. na vreme ga okretač okrene straga. Vrlo je inače dobar za okretače .Vrlo je mekani traktor.Okretan. Priporučavam uzimati model sa svima kotačema istih mjera,jer traje duže gume.I povoljni su . I izbor guma i veličine feln velikog su izbora na time modelu.Od 16 -20 cola.No za 20 nisam siguran 100 %.
Ako želiš sa njime balirati i pobirati sa samonakladačicu obavezno uzimaj model JONA,jer ima duplo kvačilo,model normal ga nema. I JONA ima bolji mjenjač i ful sinhro a normal nema. Malo je draža(oko 2 hiljadi eur).
Ne sviđa se mi,da nema kočnica na prednjih kotačima(ima samo preko kardana) i tako može se dogodit,da nakon jačeg kočenja bez oruđa odstraga stavi se na prednje kotače i stražnji dio okrene na nizbrdici. Traktori koji imajo kočnice spredaj to ne učinijo.


Ali ako me pitaš sada ča bi kupio u opet imao bi Goldoni 3050 ili NH 50 konja. Ova dvije traktora nemata osctio zgob. Osctio mi se ne sviđa. Cjene svih tih traktora koje uspoređavama doista su uskoro sva ista!!Oko 18-19 hiljada eura.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
kako misčiš odlazi oscio zglob?imam AC s5500v i dole one 2 crvene gume-mislim da su od vulkanola svakih 300-400radnih sati se jednostavno receno raspadnu? usput jel zna tko gdje bi mogo naci gumice za glavni kočioni cilindar,,u pavinu ih nemaju,kaze uzima se cjeli cilindar komplet i dojde nekih 1000kn...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma ne mislim ja da odlazi on čitav i da ga mjenjaš. Kroz ovaj zglob,na kojem se traktor savija po preko na neravnini , idu dvije osovine. ona više odzgoraj je glavni pogon od motora i ide na mjenjač a deblija spodaj je pogon kotača.
Svi 3 modeli snage 50 konja(normal ,jona i F)so na mjestu kdje je mjenjačka poluga prazni. to je samo od debelog lima napravljen takav poklopac,koji sklaplja prednji i stražnji dio a iz svakog dođe dvije osovina,koje spaja suha ripna.
podpuno isto izgleda kao na Torpedu 55 i štore 404 pogon prednjih kotača ososvina iz mjenjača naprijed.
i ove ripne se nakon vremena rada zglodajo.
Pitao sam ovlaštenog servisera kod agromehanike u MB šta da učinim jer radi tamo takvo buku i to samo u 1 brzoj brzini nizbrdo i v ravnini. i kaže mi.Ako nemate previše novaca ne učinite NIŠTA. To če vam još dugo služiti ove osovine,prije što če se do kraja poderati. A znate kada su do kraja uništene me pita. Pa neznam,mu kažem. Kada u brzini traktor zastoji,tada znaš da do kraja zglodalo ripne i zubovi su otišli na obadvijeh ososvinah i na ripni. Tada kada mjenjavaš, mjenjati treba sve 3 stvari. I provjeriti u kakvom je stanju zglob,i porihtati treba tada i toga ako je to potrebno. Jeer ako ga ne,onda če izglodati opet odmah još nove osovine.
Nemoj se ljutiti ako nešto ne drži,jer tak osam ja tog servisera skužio. A ako koj zna pravo istinu nek me izprave.

Moj unac ima 5400 F. Ima oko 1800 sati rada godina 95,ali ne priča o nikakvi buki od ripna,pa maka je kod tog modela osovina i zglob isto urađeno. Vidio ja na svoje oči,jer se legnuo pod njega. Možda zbog toga jer taj model ima neenake velike kotače i uvijek transmisija malo koči i ima zbog toga mir. Kod istih kotača dođe do podpunog razterećenja transmisije i ovdje može više buke stvarati.

Na kraju priče serviser mi kazao,pazite,da mažete zglob sa pravoj mašču. Sa crvenu mašču.

Ovo mi je kod mog AC-ja jedina boljka ostalo je super. U mislima mi bilo,da bih oko ripne (problem stvara virojatno samo tanja osovina od motora do mjenjača)namotao deblju bumo i zateguo jo sa objemko,da jo drži.Taj guma preprečavala bi drljanje osovina u ripni i još uvijek bi se mogli elenenti kretati bez brige. Ali stvarno me sram,jer takih mahinacija ni trebalo raditi na TV-ju pa maka je godine 78 i od mjenjača ili bilo od čega ne dođe nikakva buka nikada i nikakvih problema nikada. Samo se mjenjao ključ mjenjača i mirna Bosna naprijed.

Pozdrav ljubiteljima AC-ja !
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
moj AC ima 1500rh u 5 godina, svje ok..jednom bile krpeale cetkice na alternatoru,promjenito za 500kn, a od ostalog eto te gumice na kocionom cilindru i kada kocim skripe mi kočnice-neznam do cega to moze biti,te mucim muku sa blokadom diferencijala,nece da spaja,serviser mi kaze daje navodno onaj ventil gdje se se ukljucuje blokada malo zahrdo-jer ocito nece poterati ulje u osovinu da ukljuci onu klackalicu,pito sam jel moze biti do klackalice ili zupčanike i kazu da njima u pavin nikad nisu imali problema sa klackalicom ili zupčanicima,jedino sa tim ventilom a i on je brate mili 1800kn..
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Moj ima mehansko ulkjučivanje blokade i mehanske kočnice i nema nikakvih problema. Sve stvoreno na izi i funkcionira.Ovo je živi dokaz. Ma unac kaazo da njegov ima hidravličke kočnice a moj mehanske suhe,a jaz se zbog toga ne brinem.No sad vidiš zašto.

Ej svizec dali upotrebivaš pravo ulje za kočnice??Ako ne tada se dogodi,da nepravo ulje podera gumene elemente u sistemu kočenja.!! Moj unac ne priča o nikakvih boljkah kočnic.Imao je samo jedan problem sa nekakvom uljnom crijevom,koju je zglodala kabina,koja bila stavljena na njo.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
da mecem pravo ulje,ma caka je da mi se ona zastita koja ide na cilindar izderala bila i usljed prljavstine mi se ostetila jedna gumica
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
A kužim sad.To se događa na komandama za upravljanje hidravlike.Gumeni poklopac oko poluge propadne čitav narazen i prljavščina ide pored poluge unitar ventila p...m....Pa šta češ uvijek nekvi problem. No mislio sam, da stavim nekvi drugi gumeni poklopac umjesto tog orginalnog ,samo ji trebam učiniti pravo rupo da ide na polugu i idemo naprej.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pozdrav opet!
Opet nešto novog oko AC.Moj soradnik pričao mi prejšnjeg dana,da njegov sin ima opet problem sa AC.Inače nov model AC 3700.Mjenjačke poluge ima na strani ine više usrijed.

No prvog puta izbacivao mu iz brzine.Samo sa jedne.i trebali su ga voziti na servis.Nisu ga popravljali kod njega.A sada poslje malo sanih radova,mjenjač više ne ide nikamo.Samo Neznam ali samo stoji u slobodnom teku ili u kojoj brzini.To taj čovjek mi nije znao kazati. A došla auto vuča i odpeljali so ga opet na servis v MB Agromehanika,kdje jim je servis i ovlastiti zastopnik.

Ako ga ne srede u 5 dana dobije zamjenjajuči traktor.Ali sada je ovo stvarno vse čudno.
No taj čovjek(sin) imao je prije TV 521 i radio mu bez problema.A taj samo ga zeza.:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh