• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
tigrone 7000

Bok,

evo nesto "novoga" u mome dvoristu. Tigrone 7000 king, VM motor 60 konja, 11.2x20" gume, dva kardana, hidro volan, 16x8 getriba. 82 godiste. Traktor je odličan, motor nikad otvaran, ja sam ga samo pofarbao i stavio naljepnice, getriba isto tako...





 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Re: tigrone 7000

Lijepa mašina nadam se da će te dugo služit :D

Evo moje slike od mojega...i zajebo sam nije onaj motor nego je ovaj tu naso sam pločicu...
Mislim da je ovaj plug ok za njega





 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: tigrone 7000

Bok,

evo nesto "novoga" u mome dvoristu. Tigrone 7000 king, VM motor 60 konja, 11.2x20" gume, dva kardana, hidro volan, 16x8 getriba. 82 godiste. Traktor je odličan, motor nikad otvaran, ja sam ga samo pofarbao i stavio naljepnice, getriba isto tako...

Tomo, neka te dobro služi.
Ako nije tajna, gdje si ga kupil (možda u Sloveniji kod Celja) i koliko novaca? može i na pp.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ivanhoo ja pronašao sada ovaj list.Zaista tamo piše 33,5 ks.(ako bih bio 11LD535-3)
Ali Krompironja opet sad kaže,da je još jedna -drugačija oznaka na traktoru.A pod tisto oznako izgleda,da je motor 42 konjev.Ja mislim,da je prije 42 nego 33,5.
Sumnjam zbog ovega broja sa haube5000:icon_e_smile:

Itak da možeš orati Krompironja sa time plugom 100%,ali taj plug po tvojoj zemlji vuče jak čovjek mišične mase 120 kg,a ne takav traktor.Trebao bi biti 2 brazdni 10".
Potraži samo ti jednog OLT 2x10" i to je milina zatebe.Imao sam 2 takva pluga.A nije dobar za tvrdo zemljo.Za tebe bilo bi majka!Taj plug koj je na sliki samo ti prodaj molim te.

Ali zanimiv mi je ovaj AC 7000.Heh.Izgleda da ima Power.Znači ima mjenjač 8+4 i još jedo polugu negdje,koja dublira brzine i koje ne vidim.Izgleda super!!!Dober je.Koje je taj godine,da vidim,kada su radili takav model.

Krompironja koje su gume na njemu?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
evo moje nove masine

Nek je sa srecom,pratio sam celu tvoju temu,,krumpironja,,de si poceo sa mtk-om,a sad si stigo do ovake masine,to je za svaku pohvalu.Ako nije tajna posto si platio,nisam vidjo ovake masine po oglasima tako da neznam kako se krecu cene.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
A ni neces ovo je prvi supertigre 5000 u zadnje 2 godine i odmah sam ga kupio jeftino sam proso dao sam 7500 e za njega,stavrno je dobar evo počeo sam sa sređivanjem frend ce sredit limariju i farbu stari ce sredit struju ja sam ga dns svega rastavio suzio sam ga na 110 cm da idem lakše kroz red i bit ce vise slika kad sve bude gotovo







 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Video sam kako si labinca i toma sredio,pa znam da ces ovoga jos bolje,ma ima da bude bolji nego kad je iz fabrike izaso.A staces za prikljucke,os da koristis one sto su ti od tome ostali ili ces i prikljucke nabaviti nove.Zasta ces koristiti ovaj traktor,vidim da imas cepac pa pretpostavljam da ces raditi i usluzno.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Krompi getriba sve od ručica(poluga)mjenjača nazad ti je isto ili slično ko na mom kako na brzo vidim.Možeš koju sliko od straga,da vidim poluge i bočne reduktore?No poluge ti nisu iste.Moj ima bolj ravne.A ti vidim imaš zbog zgloba hidravlično kvačilo. ja imam na polugo i direktno.Vidi se čašica za ulje.
Kolike su ti gume na njemu-dimenzije?Čini mi se,da su iste ko jai mao na Ferariju 8,5x16.
Sretni smo bilo kakve slike!Siguran sam,da če izpast ko novi!
Pozdrav!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Heheh, ne ja nemam nista od tome od prikljucaka, koristim od goldonija,kod mene su poluge one skrivljene nisu ravne kvacilo je hidraulicko da gume su te ali ja bi volio stavit vece, do sljedeceg tjedan ce bit slozen. a cjepac imam za svoje potrebe i malo usluzno
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kvačilo je hidravličko upravo zbog zgloba,jer ne možeš imati polugo sistema krute vezi,kao na fiksnom.Moj ima isto sistem polug kao klasični upr Štore,ali zbog Osctio zgloba,na kraju poluga je nekakav maleni zglobčič kao oko.

Ali gume so ti čisto dobre.Možeš jih prodati polovne ukupno sa felgami.Ako kupiš druge uzmi 18".traktor ima veči klirens i malo je brži.Po mom katalogu sada ti ide 27 ali onda sa 18"gumami ide 30,5.Ali čini mi se za te novce uzmi rađe kakav priključak.Ovo oko promjene gum ti je uništavanje novca.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Heheh, ne ja nemam nista od tome od prikljucaka, koristim od goldonija,kod mene su poluge one skrivljene nisu ravne kvacilo je hidraulicko da gume su te ali ja bi volio stavit vece, do sljedeceg tjedan ce bit slozen. a cjepac imam za svoje potrebe i malo usluzno

Vidjo sam tvog toma na njuskalu i tamo se prodavo sa frezom i kosom,pa sam mislio da si plug,ogrtac krompira,korpu...ostavio za novi traktor
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
A da ali ove gume su i onak u k..pa cu vidit jos...a dobro korpa i plug za krumpir i ograt je osto ali to pase na svaki traktor mislio sam na priključke preko kardana...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Ova jedna je nova,druge tri su sve ispucane,sutra ide farbanje i sljedeci tjedan slaganje bit ce slika uskoro počinju i radovi moram počet drva vozit iz vrbnika malo ćemo oživit ovu temu,sretan rođendan
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Drugi je skoro sigurno za origi pogonsku prikolicu i radi usklađeno sa brzinama menjača.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Da ali ja na ručici za kardan imam opciju 540 ili pogonska prikolica a to je isti kardan a ja imam tu dva..nije mi jasno nista
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Donji se na mestu neče vrtit kad staviš na pog. prikolice več samo u vožnji.Kad ga sastaviš probaj pa češ videt ak je tako.:icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh