• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Može biti.
Za primjer: na Štoreu je i=19,33 po jednom okretaju zadnjih kotača.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Eto znaci ja sam pola rijesio :p:
A sta fali remenu? I tv ima pumpu preko remena, meni SS ima cak i dve remenice iza one za palit ga...i naoravit nosac i remen i rijesena stvar...neki imaju utor za anlaser mozes mozda tamo pumpu stavit
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
budući da ću vrlo vjerovatno dobit neku potporu vrlo vjerovatno ću uzeti ac ili goldoni zglobni oko 40 ks. e sad šta predlažete?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Ako su u pitanju novi trektori po mom misljenju bi uzeo onaj jeftiniji,a obje marke su odlicne..
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ma kakvi polovni, samo novi dolazi u obzir. znači zglobni i znate možda kako se kreću cijene i šta je bolje
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
U taj rezred ti ide Goldoni Euro 45 (38ks). Imaš novih za 13000e, ali to su ti recimo isti ko Univerzal sta je nekad bio, samo su sada sa servom. Znači komande i brzine su iste. Onda od Goldonija imaš Maxtera ko mi. To ti je 48ks i nebo i zemlja u odnosu na Euro, recimo jedan je hobi drugi profi, sinhro mjenjac veci izbor brzina i robusnije izrade ali i cijena je veća, to neznam za novoga. To su zglobni, a AC ispod 48 ks, koliko ja znam, nemas zglobni i imas dve serije: obični Supertigre 5800, u suštini isti ko moj komande i brzine, samo sta ima Yanmarov motor 4 cilindra voda, a imaš i Supertigre Major. Isti motor ali ima sinhro mjenjac veci izbor brzina i opreme za uzet, ali je i cijena dosta veća u odnosu na običnu verziju.
U cijeni bi Goldoni mogo bit nešto jeftiniji, ali ja bi ipak uzeo AC ako kupujes preko potpora. Mi gledamo sada prodat Maxtera i uzet AC Majora, također preko potpora...
Eto, toliko od mene. Nadam se da sam pomogo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Novi Maxter u SLO ti je 21500 hiljade(prošlogodišnja cijena). A sa euro modelom nema uzporedbe. Ima bolji motor i mijenjač, brzine vratila... A Euro 45 je jako povoljan.
Ac pa kao ti je kazao Krompirunja. Najpovoljnija , normal verzija zglobaša počinje sa snagom 48ks. A bolji model Major isto ima snago, ali bolju opremo, mijenjač i brzine vratila. A cijena razlikuje se virojatno oko 3 hiljade EURa među običnim i Major modelom. JA BI OVE PARE SIRURNO DODAO.
MAxter u SLo skuplji je za nijanso od Ac MAjora.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ovaj traktorčič ima mi se čini Grof. Al jedan ovdje sa sela ima 4400 model, drugi imaju svi starije modele.
Budeš prije pronašao odgovor, ak budeš doslovno pitanje stavijo što te zanima.
A ak mene pitaš za mišljenje, ovo je noviji doradeni model Ac-ja, zamijena za nekadašnji jako poznati 3700, kojih bilo prodanih u jako velikom broju, i bili su dosta puta zamijena za TV-je.
http://agromehanika.si/prodajni_pro...aktorji_tigre/tigre_ii/19/traktor_tigre_4000/
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
I 3700 je bio totalni promašaj od traktora par stranica prije smo pričali o njemu
A 4000 je ipak bolji i kazem za manje gospodarstvo je ok, ko sta reider kaze zamjena za tv
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Sijetim se. Za svakog kupaca-koristinka za svoje potrebe takav il ovakav stroj.
Koj se patijo doma sa TV jednoklipci, il kojim 826 TV-jem, pa došao na Ac 3700, bijo mu taj Mercedes. A problemi su počeli, kad je taj novi sretan vlastnik AC -ja trebao promijeniti od TVjednoklipaca sve priključke.
4000 bolji je, i udobniji, naravno , al u glavnem bolji optično. Oprema i karakteristike mu slična kao na 3700. To je samo moje skromno mišlenje.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Neusporedivi su, jedino sta im je zajednicko je snaga, mjenjač je drugi komade druge, tabla i sve drugačije novije...nezz sta dinga zanima ni sta bi radio sa njime ali traktor je ok za sve potreebe jednog hobi poljoprivrednika
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pošto si sam obadvije vozijo, računam, i vijerujem, da znaš što pričaš. No moj imao šasijo od 3700, pa više samo njega poznajem.
No, ni motor nije isti, jer je kod 4000 dosta bolji, osim nazivno snago imaju isto. 4000 ima 3 klipaca, pa zato bolji rad.
Kod dizajna zaista nema usporedbe.
A što bi oko mijenjača mogao dodati, ima isti broj brzina 8+4, novi ima mijenjač stranski, al kakav je unutra, ak je drugačiji neznam. Virojatno nekve modifikacije kučišča su bile, pošto ručke drugačije uđeju u njega. A ak se promijenilo i doslovno v transmisiji što neznam. A virojatno je, jer ima i straga ručno kvačilo za stražnje vratilo(opcijsko). I po tabelama brzin kretanja razlika je između njih. Znači izgleda, da transmisija sasvim druga.
Nadam se samo, da imaju bolje razpoređene brzine, kao kod 3700, koj imao između 1 i 2 veliko rupo. 1 brza mu bila prespora. Samo bilo kako bilo, još uvijek nisu ugradili nijednog sinhrona.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Treba ugl za voćarstvo, malo vrt i nešto usluga, vrijedi li on 90.000 kn +pdv ili za te novce ima nešto bolje??:confused:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma u tom rangu snage je on između skupljimi. Može se dobiti povoljnije da, al je od drugih povljnih i za nianso bolji.
Tako grupacija BCS, kao AGT jesu povoljniji. Možda u ovom trebu ti je napovoljnije nešto ovoga:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11959751&show=Goldoni EURO 30 RS. NOV UGODNO
Za razliko možeš dobiti još ponešto potrebnih priključaka. Al taj se sa AC 4000 ne može uspoređivati u dizajnu i mijenjaču, jer AC ima više brzin. A na Euru Goldoni možeš uzeti snažniji motor, pa još uvijek ne pretrčiš ciejne AC 4000.
Ostaju i polovni...
I samo malo, ak te zanima. Meni je predivan.
http://www.ferrariagri.it/en/produc...362f7b23c7/raptor-40-53fae8e9a2387c5f2f7b23c7
Ma ovo je bomba za sve ovo prije heh, ak ne želiš traktor sa "nosom".
 

Najnoviji postovi

Na vrh