• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Vjerojatno da. Ako izvoziš iz HR, traži da ti napiše račun za povrat poreza kojega ovjeravaš na HR carini na granici pri izvozu.
Trebal bi prijaviti svojim carinici ma pri uvozu i platiti pdv (ili ne prijaviti :) )
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Ma ja bi to dovukao ali mi istekao pasos, pa moram poslat kolegu da mi to dovuce, eh sad je njega strah da mu to ne nadju itd itd.
Ima li neko da je tu u blizini zagreba da mi to samo prebaci preko granice, bilo koje ja bih dosao i naravno platio za tu uslugu.
Stade mi traktor u po sezone i vec stoji 7 dana

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Žalosno da takva tvrtka koja uvozi sa svih strana svijeta ne može ili nema svog čovjeka preko kojeg bi izvezla u BiH.
Vjerujem da ima, samo treba pitati :eek::
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Da Muha imaš pravo, al ak jih je malo tih ili samo jedan koj uvaža, zapapreju cijene...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Krenuo ac sa poslovima, prvo barka pa drva hehe, sta je to za njega :p:
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 145

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Sreća kaj imaš ovaj rollbar, pa te čamac nemre prestići, već se kljun zapiči u njega :D:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Ma nema kamo,tako se voze barke i na duze nece ona nigdje, imam jos jedan manji gliser za izvadit i to je to za ovu godinu
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Fina li traktorcica svaka cast,Krumpironja vidim ja skuzio si ti kak se soldi zgrcu s manje znoja.:(whew):
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zavoj izpred vage u Vrbniku? Hehe isti si kao moj komšija, pa maka nema druge životinje osim par kokic, uvijek radi traktor, da se ni voda ne shladi heh. Ajd pozdrav!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Ma radim ja sve samo ako me volja hehe
Da hehe dole na vagi je istezaliste, a moj uvijek nesto radi ili ac ili maxter ja skoro svaki dan na traktoru
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Zna netko slucajno koji je omjer u diferencijalu od ac 5000 kad se ukljuci pogon prikolice...broj okreta kardana na okret kotaca
Ja sam danas gledo gornji kardan koji je predviden za pogonsku mi vrti 1:19 u lijevo a donji vrti 1:5 u desno ali po netu sta sam gledo pogonska se kaci na gornjega al nekako mi se to čini puno okretaja kardana...npr goldoni ima 1:7,5 ...a ovo je više nego duplo pa me zanima dal je jos netko to brojao ili zna slucajno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
konstukcijski je bolje da se kardan brti brže , jer je manji moment na njemu ...

da nisi brojao tak da si okertao samo jedan kotač?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Znam, manje je dif napet a vjerovatno je moj ac novija generacija tako da kardan ne ide direkt u dif nego je reduktor jos izmedu difa prikolice i traktora...a na zalost ne mogu nac nigdje na netu kombinaciju ac i pogonska da malo pogledam, mozda bi naso dif koji bi mi pasao i direkt..
Nisam,stavio sam u pogon i najsporija brzina i brojao dok vozi
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Krompi:

ovo ti lkaže, da je na jedan okret kotača, okrenuto vratil ostraga 19,5x. A prikolica ide na gornijeg, koji je od dolnijeg u stalnoj zupčaničkoj vezi omijera 1:3,7(mijerijo ja taj omijer). Znači toliko je brži i ljevo vrteči.
Ak podijelim onih 19 okretaja, napravi dolnji u uključeni opciji pogona vratila sinhrono sa mijenjačem 5,27 okretaja.

A za Goldonija upitaj prijatelja Bateka, jer on uskoro diplomirao višje Školsko, oko toga.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma može biti bilokakvi ,ak napraviš reduktor izpred, da uhvati pravi omijer hehe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh