• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam kineski Mateng 155 cm s hidrauličkim pomakom pa je normalno da pratim tu firmu. Kod nas je zastupa Agroklas iz Zlatar Bistrice.


Kod mojeg je meni najveći nedostatak premali promjer zadnjeg valjka i neupotrebljiv strugač tog valjka.
Vidim da su dosta unaprijedili malčer:
- povećana je težina,
- povećan je razmak vodilica,
- dodana zadnja vrata
- 4 umjesto 3 remena i još neke sitnice.
Cijena je nešto viša nego sam ja platil, ali mislim da je još uvijek povoljna kupnja za osobne potrebe na manjoj površini.

Inače smatram da ima i kvalitenijih. Jedan od njih je INO elite, ali 10-ak tisuća više kn nije malo penez. Penezi su tvoji, a odluka također.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Pa to ćeš sam vidit kako se bude ponašao u radu na strmini, mislim da je 160cm najšire 130 najuže.
Imaš cortese imaš panex agm, nemoj se bojat kupit neku manje razvikanu marku za naše potrebe su sasvim dovoljni, i naravno uvijek na pola uzmi njihove mogućnosti, ako imaš samo travu gledaj Y noževe ako imaš i granja uzmi batove. C65ADB97-3D93-45C4-BB1A-A4256890DC86.jpeg
Moja preporuka je da još jednom razmislis o ovom modelu @tomo522 ima takav na svom ac 4400F pa možda ti kaže koju pametnu
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
Shvacam ,da. Gledajte ,svako savjet je dobrodosao naravno. Što se tiče ovog dijela:da,većinom je trava ,zasad. Ali kad se nasadi podignu bit' će tu i granja ali granja ,ne sad drva 😁. Npr ,zasad mi se čini ići na neki skuplji ,gledam kroz buduce vrijeme jer zasad je 5ha a kroz skoro vrijeme širio bih se do 10 ha max. Npr ,da idem na INO ,ZANNON ,na što moram obratiti pozornost najviše ? Težinu malčera,tezinu valjka,da imaju vrata otraga ..jel ima na nesto jos posebno da pogledam pri kupnji
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Shvacam ,da. Gledajte ,svako savjet je dobrodosao naravno. Što se tiče ovog dijela:da,većinom je trava ,zasad. Ali kad se nasadi podignu bit' će tu i granja ali granja ,ne sad drva 😁. Npr ,zasad mi se čini ići na neki skuplji ,gledam kroz buduce vrijeme jer zasad je 5ha a kroz skoro vrijeme širio bih se do 10 ha max. Npr ,da idem na INO ,ZANNON ,na što moram obratiti pozornost najviše ? Težinu malčera,tezinu valjka,da imaju vrata otraga ..jel ima na nesto jos posebno da pogledam pri kupnji
Pazi da ti nebude prevelik od 160.Panex AGM ima dobre i povoljne malčere.Ja imam od 130 cm al cu čekići 600 grama a ne 400 kao na drugim koje sam gledao al je dosta težak za nosit i u strani je zeznuto za moj AC 4400f.Neznam kako će se major ponašat jer snaga nije upitna ni kod mene nego veličina traktora.Taj će terat malčer veći alkad ga pustiš na ruci skroz bočno onda je dost daleko od traktora i ljulja ga
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ako uzmeš obični malčer koji nije na seljenje onda možeš do nekih 400kila težine ić, najbitnije je težina, 150 goniš bez problema i u gustoj travi u pravoj brzini
Pa te navedene marke baš i ne spadaju u nešto posebno dobre malčere, da si reko tipa berti još bi razumio

Najbolje bi bilo da kažeš svoj buđet za malčer pa ti mi kažemo di si i šta sa time možeš kupit...da se ne iznenadiš:p
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
Budzet,ah . To ni sam neznam .za traktor sam odlučio to je definitivno ,jos samo gledam malčer..a do nekih 20 tisuca kn ,ako se moze naci kakav. Naravno postoji još malo prostora . A ovaj na ruci bas i ne bih iz rqzloga slijedecega:imam dosta strmine ,nekih 70 posto ,nije mi bas da mi malčer ide dalje od traktora toliko. Vise bih volio hidrqulični bočni pomak .. i što sam htio još pitati ..da li imas priključak za auto prikolicu na ac?ako nemas ,da li postoji ugradba kakva? Jer imam jednu prikolicu ,malo čvršće napravitu ,sad s njom vozim 20 betonskih stupova od 260 cm .pa mi dobro dodje za poslužiti se
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Kuku s kuglom lako napraviš sam, tak da ju dodaš na postojeću kuku za prikolicu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Okej ajde traktor smo riješili znači, sada ostaje malčer, po tvom buđetu automatski smo isključili bilo koju bolju marku, jer 150-60cm radne sa pomakom ispod 20tkn nemaš, gramip je 18tkn 110 radne sa pomakom, cortese 110 sa pomakom je 15tkn i recimo da je to najbolji omjer kvalitete i cijene, u svakom slučaju morat ćeš gledat neke jeftinije opcije, ni ino ni zanon nisu u cijeni, barem ne sa hid pomakom i oni idu vec na 22-23tkn

Ja imam kuku za barke, imaš na njuškalu 150kn i prst u uho,mislim da je slika baš na kuki identičnoj ko na ac
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
a nema druge nego 20 tisuca kn za malčer i nadodati novce od prodaje tv 523 za malčer haha .
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
čitam sad u auto horvatu -to je što sam sad malo sjeo za lapop pa sagledavam


160160 / 1721237233 - 6030
(model) -(radna širina ,ukupno cm)-(broj čekića)-(težina)- (potrebna snaga) -(bočni pomak )
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
Dečki ,živjeli .

Malčer ino elite 160 open
Cijena nekih 20 tisuca kn . Što mislite
 

Najnoviji postovi

Na vrh