• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Ovo je welger 42, teška oko 1.5 t. ,za tomu ne znam ali on je ne osjeti uopste.

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
AC 5500 tigrone
48 ks 3 cilindra.
A mislim da je tezak negdje oko 1.6 t bar ovaj moj.

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Gledao sam ovaj video, ovo je Ama 146 ili 153 nisam siguran tacno. Ona nema preko 700 kg zato je i vozi, bgmi s ovom mojom da balira uz stranu sumnjam da moze.

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
A neznam,ja se u balirke ne razumim al vidio sam da i jedan cilindar balira...samo neznam kakve su to onda bale,a sad kad bolje pogledam tvoja je i veca,al nista to nije za ac
Moj zadnjih mjesec dana nije ni upalio ovako stoji u garazi i ceka jesen hehe
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 74

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Hehe i moj ceka jesen, al da se odmori, tek se poceo zagrijavat.
Jucer je pokupio 0.5 ha i izbalirao 230 bala.

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Moj ima prikačeno frezo i čeka na još jedan prolaz između bučama. Onda treba mrvo spraviti oko 150 do 200 bal, pa je po večini za nejga to sve od večih posla. Ove godine če prvi put kositi sa diskavo kosačico i to isto tako na našim parcelama. Slike budedo. Onda samo kakva autoprikolica buč za dovesti kuči i slične sitnice do zime. Jer druge posle, čejo raditi drugi stroji.
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Kakva ti je kosilica ? Je li bocna ili prednja, i koliki je radni zahvat ?

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
XDSS, naravno, da bočna, jer prednjo diskavo, neznam, kako bi to sa ovakvim traktorčičem išlo. Ni vidijo nisam nikada. Ni slike nikad. Zahvat je 165cm.
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Nisam ovo ja. Ovo sam nasao na netu samo da kolega Reider vidi kako se kosi sa prednjom. Moze brze naravno, ovo je AC 7700.

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Kako je riješeno smjer vrtnje kardana

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
XDSS, aha, zaboravijo na reverzibilne da. Hja i brzina kretanja kose je važna, ne samo smijer. Inače nekvi kažeju, da su prednje za 1000 okretaja. A može se to po mome srediti sa zaokretanjem reduktora ....

ZJ, ŽAO ne svi. Onaj moj na srečo mojo ima samo okrogli volan od dodatne opreme hehe. Normal modeli nemaju. NI modeli Jona mi se nekako čini, da nemaju u osnovnom modelu, da su po naruđbi sa dvostepenim, al nemoj me držati za riječ. Serija F znam da ima serijski. Pričam za ove 3 range AC-ja snage 50 ks. Moj je običan model.
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Ni moj nema dvostepeno kvacilo, al ima dvije spojnicke bar mi je tako maistor rekao, ne treba mi kvacilo kad palim i gasim kardan, a imam na mjenjacu rucicu koja određuje sta pogoni kardan, da li motor ili mjenjac.

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ovo baš ne vrijedi dosta. Bolje nego moj, ali za ozbiljni rad nikako. Poznajem taj sistem. Dosta AC-jev ga ima i AGT 835TS. A da ne bi bijo pametan, pošto nisam sa tim nikad radijo, neču dosta pričati oko toga. Samo čini se meni, da ak pritisneš papučo kvačila nogom, zastoji sve od A do Ž. Isto tako diskava kosačica, koja bi trebala vrtjeti se uvijek. Ti možeš prvo krenuti traktorom i među vožnjo uključiti kardan, što ja ne mogu. A najvažnije je, da bi tekom pritiskanja kvačila nogom se ustavijo samo traktor, al kardan trebao bi raditi zbog nekvih priključaka, koji trebajo imati vrtnjo bez prestanka. ŽAo upravo to nije tako. A to je sve oko ove "svemirske" tehnike. ZAto me več unaprijed boli srce, kakva kostiba to če biti sa tim kvačilom. Imam račna kardan, al to je sve što mogu kazati. Vidjet čem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh