• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Prodaje se jedan na fejsu ko šta ga ja imam, nije skup, Aldo Biagioli, ja orem sa njime i jako sam zadovoljan, preko 30cm dubine ako nije baš neka teška zemlja.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Pozdrav
Još sam u fazi nabave pluga za svoj AC 8400F pa gledam ove na messisu, šta se vama čini koji bi najbolje pahao s obziro da sam početnik u oranju. Messis Gledao sam i ove na Goldoni
Hvala
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
A ne treba novi ali ja se baš ne kužim a vidim ti polovni svi lijepi pofarbani malo korišteni itd. pa se ne želim za 1-2 tis. Kuna zaj.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032

Evo ti odlican plug za malo novaca, ja imam takav i radis sa njime sta hoces, novi su preko 1000€
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
TN 5800 Major 50 KS bez kabine. U procesu sam uzeti novi ,fixni model. Najviše bi mi služio za malčiranje voćnjaka oraha,badema ,kestena. Tu i tamo freza bi radila ,i prikolica ali sve u svoje osobne potrebe na cca 6ha .znači dragi članovi i poznavatelji AC ,molio bih vas preporuku za dimenziju guma (da sve 4 budu iste) i malčera s čekićima (širinu ,i koja marka bi bila adekvatna da se ne pati traktor) uz napomenu da je na 70% površine koja se radi brdovit teren ,ovo ostalo je na ravnici. Zasad koristim tv 523 pa znam da bi skok na AC bio kao da iz čamca idem na svemirski brod. Stoga sam spreman poslušati sve savjete .unaprijed se zahvaljujem na vašim odgovorima
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
Haha ,da li je moguće? 😀. Eto ,ako nije problem da se ponovi ,ja sam inače iz požege
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Jesi razmisljao uzet 4400F, mislim da bi on bio sasvim dosta za to šta ti treba a jeftiniji je, isti traktori su funkcije su iste ali je gore 10ks slabiji motor, ima 38ks.
A za 5800 gume možeš birat 250/80x18 ili 8.25x16 razlika je u cijeni, ako nemaš vinograde onda možeš i 18”
Malčer bi bilo fora da uzmeš na ruci, to ti daje puno više slobode i bolje ćeš obavit posao, kod naših traktora ne gleda se širina priključka s kojom može radit nego težina tako da ako budeš uzimao malčer na ruci ja više od 135cm radne širine nebi išao baš zbog nagiba. Freza se uzima da ti pokriva trag to nije problem vrtiti motoru.

Prema tajmingu i sadržaju poruke sam zaključio da smo se vec culi na mess:cool:
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
Hvala ,hvala 😀. Jesam ,da razmisljao sam i 4400f ali sam odlucio na ovaj koliko toliko jači. Vinograde nemam ,da. Jer sve sto mi treba za navedeno ,ne bih malčer s rukom .sve mi je na 'zemlji' ,taj bi mi bio neiskorišten. Ima kakva preporuka za major npr ,od kolikobod 150 ,160 cm bi bio dovoljn
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Mozda sam se krivo izrazio, ne mislim komunalni malčer nego onaj šta se izbaci van, da pomalčiraš i ispod stabla a da se traktorom ne guraš blizu. Mislim da širina počinje od 130 pa zavisi o gumama i postavi felgi.A za malčer 150 ja nebi više jer ako zatravi moglo bi bit puno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpironja je manje-više sve pojasnil.
Iz svojeg iskustva, velika preporuka za malčer s hidrauličnim bočnim pomakom. 160 cm mu ne bude previše. Moj je 155 cm i radim sve s 540E (na zeru više od pol gasa motora od 49 KS). Gume 8,25-16 smo imali na Pasqualliju. Rijetka je to dimenzija, teže ih je nabaviti i skupe su kod zamjene.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa to za malcer sam i ja reko ali pomak onaj mehanički di se miče i po metar van da dođe do debla, a cijena guma je ista mozda su 18” cak i skuplje 16” ima od 100€ na dalje 8.25x16 govorim
155 ali nemaš uzbrdicu ti traktor mora i sebe vuć gore, i još ako nisi redovit pa trava zaraste, moja politika je uvijek pustit malo lufta da nije max širina pa ideš brzinu više ako traktor može podnest, imaš veci raspon sa manjim, više opcija
 

halo92

Član
Tu od
25 Srp 2020
Poruka
31
Eto super baš vam hvala dečki ,malo pomalo i ja mislim da cu kompletirati majora 😀. Što se tiče dalje ,imate kakvu preporuku za širunu nakon što sam odlučio za gume 18"? Nadalje,što se tiče malčera kakav i gdje bi bilo ok kupiti ako ste kupovali pa mozete uskociti s informacijama na što da obratim pozornost prilikom kupovine? Znači od 150-160cm s hidrauličnim bočnim pomakom. ..što da vam kazem nego hvala unaprijed
 

Najnoviji postovi

Na vrh