• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

G

GROF

Guest
., lipi pozdrav forumašima!

., poseban pozdrav prijatelju ddalibore!!!
., pa fala ti za predivne slikice, a svakako i za odlične komentare - štivo!., vidi se tvoja istančana struka!!!..., eh da traktorin!!!., rekli bi naši Istrani!!!., pravi je, pravi., odradjene neke sitnice!., a sitnice život značidu!., nam u našoj Kroejši treba još puno osobne kulture i rešpekta prema gvoždjuriji i ostalim komponentama kada bilo ča delamo., ma fali nam nekakova nijansa, da bi bili ne dobri ko ovi ostali sviciki šminkeri., negoli puno, puno bolji!., ali mi se puno sami sebe sramimo, pa nas pomalo i taj naš Horvatski jal zeka uglavu., i eto ti ga na!!!...

., odabir je na tebi samome!., a vaj traktorin iz uskoga kruga izbora ima doslovce sve!., pravi mercedus med traktorinami!., SRETNO TI!!!., možda svadbica bude na traktorići ko u susednoj Italiji!!!... Bog!
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
Kolko ovaj TN ima KS-a?

Je vidi se da je to traktror iz komada.
Moram si nabaviti ovakve prednje gume. Moje su uže a ove puno bolje izgledaju.
Prva stvar koja me oduševila i još ovijek me oduševljava kod ovih traktrora je SJEDALO.
PREDOBRO JE.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Kolko ovaj TN ima KS-a?

Je vidi se da je to traktror iz komada.
Moram si nabaviti ovakve prednje gume. Moje su uže a ove puno bolje izgledaju.
Prva stvar koja me oduševila i još ovijek me oduševljava kod ovih traktrora je SJEDALO.
PREDOBRO JE.

Evo osnovnih podataka o motoru:

4 cilindra
2216 ccm
48 KS pri 2600 rpm
148 Nm pri 1800 rpm

Isprika, zamijenil sam TN6500 s TN5500. :madmana:
Evo za TN6500:
4 cilindra turbo
22160 ccm
57 KS
185 Nm
 
Posljednje uređivanje:

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
Pa čuj možda je i bitnije na kardanu za ovakve traktore. Oni uglavnom služe za voćarstvo i vinogradarstvo, gdje priključni strojevi zahtjevaju veliku snagu (malčeri, freze, kose i sl.)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Pa čuj možda je i bitnije na kardanu za ovakve traktore. Oni uglavnom služe za voćarstvo i vinogradarstvo, gdje priključni strojevi zahtjevaju veliku snagu (malčeri, freze, kose i sl.)
Pa naravno! Nisam ni rekel da nije.
Jedino kaj mi se na tim malim traktorima ne sviđa jesu visoki okretaji motora na punoj snazi (jasno, nemre se izvesti mali i lagani motor, a da se brzo ne vrti, jer nema dovoljno momenta).
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
ishod sveg ovog bi trebao biti taj....pregovaramo
prijatelj Grof, moj tata i ja smo bili u obilasku kod pa-vina!!!

Hvala Grofe na slikicama!!!!

de ste bili u pavinu u Jaski ili
 
G

GROF

Guest
de ste bili u pavinu u Jaski ili

., TOČNO!, bili smo u PAVINU!
., i odma moram ponovo pofalit sve radnike - dijelatnike, majstore - servisere, svakako i mladoga gazdu - direktora!!!., jer kako se kaže u mome Ličkome narodu!?., sve ide od glave - gazde kuće!., isto tako je i u firmi, državi, ..., redom.-
., moj narode!., svi odreda su; ljubazni, razgovorljivi, prijazni, gostoljubivi, pedantni, uredni, sposobni za svaku soluciju - prijedlog!!!,... FALA jim svim skupa!., i svakako SRETNO jim sa delom - poslom ubuduće!...

.,aj Bog!., čitamo se ...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Je, ali na kardanu. Na kotačima nema niti pol od toga.

Mala težina, a velika snaga su velika prednost kod svakog posla s upotrebom kardana.
E kad bi netko napravil sistem brzomontirajučih elemenata utega na kotače, :idea: pa da za par minuta možeš na svaki kotač dodati po 6 utega težine po 15 do 20 kg. S nekih 400 do 500 kg večom težinom bila bi to zvijer i u oranju i u vuči.:weedman:
I meni smetaju visoki okretaji, :( ali ovi turbaki bar imaju solidan moment.:D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Za dobra vučna svojstva ti trebaju kotači velikog promjera, i nije dovoljna samo masa. No, njima to većinom niti netreba, jer su to uglavnom kosilice ili šprice koje nije teško vući, već teško vrtiti.
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
Dakle krenulo se u izradu ralice sa kopčanjem naprijed.
Za sada je napravljen nosač na traktoru.Kako budu tekli radovi stavljam još slika.






Uploaded with ImageShack.us

:drinkers:
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
ako je kompletan kosač ručna i još k tome domaća izrada, skidam kapu majstoru... svaka čast. precizno i vrlo kvalitetno odrađeno...

evo i jedan prijedlog, pošto su na carraru svijetla jako nisko i sad će ih ralica zaklanjati, nabavi jednu ili dvije lampe (u kučištu, naravno) i složiš nosač za lako skidanje, smontiraš na vrh preklopnog ''kaveza'' tako da ti budu iznad ralice i da možeš raditi i po noći, spojiš ih paralelno i izvučeš izvod kabla i na kraj staviš euro priključak za prikolice i štekneš se u utičnicu od traktora.
jednostavno, praktično, bez puno komplikacije, i skineš kad snijega nestane...
 
Posljednje uređivanje:

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
A je da, to mi je radio naš lokalni bravar. I meni se sviđa kako je ispalo.Još kad se prefarba u pravu boju biće ko beba.

Ovo za svjetlo sam i sam tako mislio napraviti jedino što ću ih uštekati u onu utičnicu od 12 V a ne u priključak za prikolicu.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
A je da, to mi je radio naš lokalni bravar. I meni se sviđa kako je ispalo.Još kad se prefarba u pravu boju biće ko beba.

Ovo za svjetlo sam i sam tako mislio napraviti jedino što ću ih uštekati u onu utičnicu od 12 V a ne u priključak za prikolicu.

:partyman: veliki umovi slično razmišljaju... :partyman:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
437
Dakle krenulo se u izradu ralice sa kopčanjem naprijed.
Za sada je napravljen nosač na traktoru.Kako budu tekli radovi stavljam još slika.






Uploaded with ImageShack.us

:drinkers:

Ovdje u sredinu kopčiš hidrauični cilindar koji će dizat ralicu jel?
 
Na vrh