• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
@tuaregr10 - ne vidim slike s prednjeg kraja, ali ovaj carraro mi izgleda puno manji... usporedba sa tomo serije 3, ovaj moj je velik, masivan, ogroman... čini mi se da je i veći od tomine 7-ice...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Traktor cijena od 08.09.2009. - 112.176,00 kuna
Freza sa hidrauličnim cilindrom - 18.621,00 kuna
u cijeni je PDV i prijevoz do Vodica

sada mu je cjena na akciji 95 000,00 +PDV gledano na stranicama Pa-Vina
(pise do isteka zaliha)

e sad dvoumica dali uzeti jedan Goldoni Star 3050 cjena oko 140 000kn sa PDV-om.....:scratch
 
T

tuaregr10

Guest
@tuaregr10 - ne vidim slike s prednjeg kraja, ali ovaj carraro mi izgleda puno manji... usporedba sa tomo serije 3, ovaj moj je velik, masivan, ogroman... čini mi se da je i veći od tomine 7-ice...

Možda je ovaj traktor sa slika neki drugi, manji model pa je krivo napisano, ili je na tom vašem što ga mislite kupiti oznaka od manjeg modela :scratch.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
carraro 742

Bok svima!

Vidim da ste znalci Carraro traktora, pa imam jedno pitanje.

Imam mogućnost kupiti tigrone 742 u solidnom stanju, barem motor i getriba. potrebno je jedino malo srediti vanjstinu. Traktor ima orginalno cca 3000 h.
Motor - milsim da je to cca 40 konja - Ruggini dva cilindra.
Zanimaju me specifkacije traktora, pa ako mozda tko ima kakav dokument, zna napamet ili slično neka podijeli samnom. Trazio sam po netu, ali nista nemogu naći.
Dakle, dobro bi mi dosle sljedeće inf:
snaga, tezina, kubikaza motora, širina, kolko ulja u motor i slično...
neki komentar o kvaliteti i slično.
Hvala.
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Pozdrav

Do prije par godina sam bio zagovornik isključivo germanskih vozila i strojeva
a onda sam kupio kombije Fiat Ducato pa dosta promijenio mišljenje.
Sve u svemu talijanski strojevi i vozila nisu loši kako je tko kod nas navikala "golf-mercedes" ekipa.
Sviđaju mi se AC traktori jer su specijalizirani a osim toga u odnosu ne neke druge proizvođače imaju puno nižu ukupnu visinu što je za voćnjak jako bitno.

Da ne duljim previše....zvao i ja Pavina...pitao načelno što koliko košta...
Ono što me zanima (radi veće površine) bi bio traktor sa više konja 70-ak ili više i sa reverzibilnim sjedalom,obveznom klimom i još ponešto.
Pitao sam za prednji kardan (kad je bal nek je bal da vidim koliko košta) pa me skoro odgovaraju od toga jer vele da u voćnjaku nebi imalo svrhe i da ako želim,onda jednostavno zarotiram sjedište pa mi neki stroj bude naprijed.
Ono što me pored tu viđenog zanima su neke stvari tipa: koriste li posve standardne plugove i tanjurače ili trebaju neke preinake ?
Jel tko sa njima ore neke značajnije površine ?
Ne mislim korisiti ga stalno za oranje ali kad se radi zelena gnojidba valjda traktor koji ima 70 ks može poorati 30-40 ha da ne mora biti drugi.
Osim toga vidio sam negdje da ima mogućnost na njega namontirati "kašiku" (kao na kombinirkama) koja bi mi dosta značila za kopanje rupa prije sadnje (vjerujem da ako to ne košta previše da bi se isplatila samo na sadnji)

Eto,napisah ja cijelu čitabu,sada čekam komentare
Pozz
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav

Do prije par godina sam bio zagovornik isključivo germanskih vozila i strojeva
a onda sam kupio kombije Fiat Ducato pa dosta promijenio mišljenje.
Sve u svemu talijanski strojevi i vozila nisu loši kako je tko kod nas navikala "golf-mercedes" ekipa.
Sviđaju mi se AC traktori jer su specijalizirani a osim toga u odnosu ne neke druge proizvođače imaju puno nižu ukupnu visinu što je za voćnjak jako bitno.

Da ne duljim previše....zvao i ja Pavina...pitao načelno što koliko košta...
Ono što me zanima (radi veće površine) bi bio traktor sa više konja 70-ak ili više i sa reverzibilnim sjedalom,obveznom klimom i još ponešto.
Pitao sam za prednji kardan (kad je bal nek je bal da vidim koliko košta) pa me skoro odgovaraju od toga jer vele da u voćnjaku nebi imalo svrhe i da ako želim,onda jednostavno zarotiram sjedište pa mi neki stroj bude naprijed.
Ono što me pored tu viđenog zanima su neke stvari tipa: koriste li posve standardne plugove i tanjurače ili trebaju neke preinake ?
Jel tko sa njima ore neke značajnije površine ?
Ne mislim korisiti ga stalno za oranje ali kad se radi zelena gnojidba valjda traktor koji ima 70 ks može poorati 30-40 ha da ne mora biti drugi.
Osim toga vidio sam negdje da ima mogućnost na njega namontirati "kašiku" (kao na kombinirkama) koja bi mi dosta značila za kopanje rupa prije sadnje (vjerujem da ako to ne košta previše da bi se isplatila samo na sadnji)

Eto,napisah ja cijelu čitabu,sada čekam komentare
Pozz

Pozdrav D&D :arrow:
Na AC - u koriste se posve standardni plugovi i tanjurače te ostali priključci :weedman:.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam priliku kupiti AC 5500 96. god., reverzibilni, VM motor 3 cilindra, 48 KS_generalka na motoru, getriba 8+8, bez kabine, za 60.000 kn. Za moje potrebe 10-ak konja prejak.
Vrijedi li te novce?
Zna li netko maximalne brzine u pojedinim brzinama kod 8+8 getribe na AC?
Kakav se pokazal VM motor, adnosno kaj se može očekivati nakon generalke (navodno se mijenjaju ciljindri i klipovi, a na radilici ide 1. specijalka)
 

svizac

Novi član
Tu od
9 Kol 2012
Poruka
20
Pozdrav

Do prije par godina sam bio zagovornik isključivo germanskih vozila i strojeva
a onda sam kupio kombije Fiat Ducato pa dosta promijenio mišljenje.
Sve u svemu talijanski strojevi i vozila nisu loši kako je tko kod nas navikala "golf-mercedes" ekipa.
Sviđaju mi se AC traktori jer su specijalizirani a osim toga u odnosu ne neke druge proizvođače imaju puno nižu ukupnu visinu što je za voćnjak jako bitno.

Da ne duljim previše....zvao i ja Pavina...pitao načelno što koliko košta...
Ono što me zanima (radi veće površine) bi bio traktor sa više konja 70-ak ili više i sa reverzibilnim sjedalom,obveznom klimom i još ponešto.
Pitao sam za prednji kardan (kad je bal nek je bal da vidim koliko košta) pa me skoro odgovaraju od toga jer vele da u voćnjaku nebi imalo svrhe i da ako želim,onda jednostavno zarotiram sjedište pa mi neki stroj bude naprijed.
Ono što me pored tu viđenog zanima su neke stvari tipa: koriste li posve standardne plugove i tanjurače ili trebaju neke preinake ?
Jel tko sa njima ore neke značajnije površine ?
Ne mislim korisiti ga stalno za oranje ali kad se radi zelena gnojidba valjda traktor koji ima 70 ks može poorati 30-40 ha da ne mora biti drugi.
Osim toga vidio sam negdje da ima mogućnost na njega namontirati "kašiku" (kao na kombinirkama) koja bi mi dosta značila za kopanje rupa prije sadnje (vjerujem da ako to ne košta previše da bi se isplatila samo na sadnji)

Eto,napisah ja cijelu čitabu,sada čekam komentare
Pozz

I jes it il dali kakve priblizne cjene? I kojih modela? a ovo za prednji hidraulik,ako imas para i možeš platiti uzimaj..ja imam carrara i vjeruj mi zalim sto nemam prednju hidrauliku
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
I jes it il dali kakve priblizne cjene? I kojih modela? a ovo za prednji hidraulik,ako imas para i možeš platiti uzimaj..ja imam carrara i vjeruj mi zalim sto nemam prednju hidrauliku

Još se ne zna površina koja bi se obrađivala. Neke stvari su još kalkulativene, osim površine i vrsta nasada.
Ono što bih htio da je reverzibilni,sa minimalno 70 ks ,klima obavezna,kabina,a mislim da bi bilo jako dobro imati i prednji kardan. Jer na tu cifru još trošak kardana neće povećati previše.
Pitao sam za model koji mi se sviđa; kako karakteristikama,tako i dizajnom.
Velika mu je stvar i zaobljen prednji dio kabine da ne lomi grane.
Model je TGF 9800 (Ergit 100)

http://www.antoniocarraro.it/en/products/TGF_ERGIT_100~4933
http://www.antoniocarraro.it/en/products/TGF_ERGIT_100~4933
Cijena bez pdv-a oko 280.000,00 kn
Nudili su neki model koji imaju na stanju,rabljeni 2003 mislim, sličan ovome ali nema tu kabinu i ukupna visina je 210 cm (a ovaj koji bi ja je manje od 180)
za 20.000,00 E
Ovaj koji se meni sviđa je novi model pa ih i nema baš rabljenih.
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
da kod pavina,jesi se raspitivo za jos koji traktor?
Nisam, zvao sam ih. Razgovarali telefonski. Nisam niti išao.
Još je malo rano za to, zanimalo me više informativno.
Ali ovaj mi se svidio radi par navedenih stvari,ponajviše radi kabine.
O klimi ne želim diskrutirati,ona jednostavno mora biti.
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Čime se baviŠ? i kolike su ti površine nasada

Zasada nemam nasade,ali neke kombinacije u pitanju.
Imam dosta sadnica uglavnom oraha,nešto lješnjaka a vjerovatno bi bile i još neke druge kulture.
Ako bi bila kupnja postojećih nasada + sadnja ovog što imam AC mi je nekako prvi izbor. Ponajviše što je nizak a ima jake motore.
Ne vjerujem onim motorima od 40 ks.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Tigrone 742

bok svima, eto jedna meni radosna vijest.

Postao sam ponosni vlasnik tigrone 742. traktor ima cca 2500 sati. zadnjih pet godina nije nista radio. Prikelit ću slikice kad malo nađem vremena. Ako ima netko sličnu stvar, nek mi napise par stvari o njemu. moze i u inbox. Traktor ima Ruggerinijev dvo cilindras motor - 30 kw... Također nemam nikakav manual za njega, pa ako tko ima, nek bude dobar pa mi proslijedi :))

Pozdrav N.
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
pitanje... gledam malo ove prospekte od carrara pa me zanima... npr.. pise da je trx(tx) zbog sva 4 jednaka kotaca dobar za sumu i "planinsku" poljop.. a tgf samo za vinograde jer ima razlicite prednje i zadnje kotace... širina traktora priblizno ista, klirens isti, motori isti od 70 ks.. teziste priblizno isto... itd... samo razlika u zadnjim kotacima.... koji vrag?? jos jedno pitanje: dal bi tigrone jona 6500f (57ks) mogao radit sa plugom olt posavac 2.25, radi se o brdskom terenu i s kakvim bi prikolicama mogao radit-kojih dimenzija (šumskim i kipericama).. masa traktora bez utega 1750kg, sa svim utezima negdje oko 1900-1950kg... hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh