• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Reider, vidim da si fan AC-jev.
Imaš kakve podatke o tem na linku. Koliko brzin (prestav)? Kad se proizvodil? Maksimalna brzina?
http://www.njuskalo.hr/traktori/carraro-tigrone-720-oglas-5404008

Hm znaš da nisam nešto dobar poznavač ovih starijih modela,kad sam tražio traktor zamene prošlog leta,tražio sam mlađe. imao pa sam šansu kupiti jednog ovih godina a naposljed odustao. nisam ni išao ga gledat. Onda kupio 5400 ,2006 l.
Ovaj na oko se vidi,da nema zgloba usrijed,tako da je fiksan. Ovo je dobro zamene i ako ima 42ks sigurno ima 3 klipa i ovo je dobro. Cena za takvog starog čini mi visoka,želi dobiti 8300zanjega eura a dao bi ga i za 8000.

Ako pitaš oko brzine,mogu samo si misliti-ugibati. Sigurno ne prođe preko 30.
Moj ide ako te zanima 28 tako da i ovaj neče više.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hm znaš da nisam nešto dobar poznavač ovih starijih modela,kad sam tražio traktor zamene prošlog leta,tražio sam mlađe. imao pa sam šansu kupiti jednog ovih godina a naposljed odustao. nisam ni išao ga gledat. Onda kupio 5400 ,2006 l.
Ovaj na oko se vidi,da nema zgloba usrijed,tako da je fiksan. Ovo je dobro zamene i ako ima 42ks sigurno ima 3 klipa i ovo je dobro. Cena za takvog starog čini mi visoka,želi dobiti 8300zanjega eura a dao bi ga i za 8000.

Ako pitaš oko brzine,mogu samo si misliti-ugibati. Sigurno ne prođe preko 30.
Moj ide ako te zanima 28 tako da i ovaj neče više.

Fala ljepa.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Vidim,da ima puno AC fanov u HR-BIH-SRB:D
No uvjek sam ga želio imati,pa neznam zašto od ovih malenih upravo Ac,da ne u primjer Goldoni,Pasqali. Kod nas se ovi najviše upotrebivajo i tako su najpoznatiji.A meni se sviđa njihova crvena boja,koja odmah pade u oči, no volio bi imati i Goldoni 3050,a sam sa ovim 5400 zadovoljan. Kupovao sam polovnog, oko 50 KS,pa nema veze znamka,samo da je fiksni bez zgloba i da nije do kraja smatran.No ovaj bio je 30km pored mene i tako sam se kuči vozio direktno sa njim bez tovornjaka.

I još jedna priča ako kojeg zanima-šmješna.
Kao saj još jednom kazao,najviše ljudi poznaju kod mene među FERARI,GOLDONI,PASCUALI upravo AC.Znam,da bili so to skupi stroji ovih godina,kada je imao uskoro svak 5 čovjek kod nas TV-je pored IMT...itd.Tako smo samo TV-fanovci o njih samo sanjali i AC kupio je samo taj ,koji bio je stvarno (kako bih kazao)lud na strojeve-traktore, dal je imao novac ili dal je imao dosta za radnjo. Maleni kmet nije htijo kupiti takve skupe mašine.Ni se mu izplatilo.
A postojijo je jedan čovjek(komšija,sada nije više živ,umro kroz ovo ljeto,bio star)koji imao je možda samo 1,5 HA zemlje ukupno sa šumo.Nije znao raditi sa traktorima ništa osim vuče prikolice i kakvog tanjuranja.
A tada,oko 80 godine prvi daleko naokolo kupio je TV 732,ako gledamo ,da smo svi drugi radili sa 418,420,521 ili možda koji sa 730,a taj sa 730 bio je za nas car. Takav traktor bio je za nas samo želja. A taj traktor stojijo je i radio ništa.Komšija imao je samo jedno kravo i svakog dana vozio joj travo.Prošle su godine,i došli so modeli 800.Kupili smo mi jednog (826)ostali 826,821,822,818 svi nove.Niti znao nisam,da je od komšije od ovih svih naših još uvijek najbolji.A čovjek,nije trošio novac i tako ga je imao i samo zbog dugih vremena kupio AC 3700 odmah kad so postali popularni ovi novi modeli AC. A sada ču kazati najbitnije-čovjek ga nije nikada ni upalijo i vozio,jer ga nije znao:rolfer:vozit su mo ga došli drugi ljudi.:mrgreen:najviše kći. A to samo nešto 10 ratnih sati ljetno.Sam bio je svaku godinu slabiji i nije radio ništa više,samo možda koji sat ljetno sa TV. I sve ove godine do ovog ljeta,kada je umro traktor AC i TV več i danas stojiju u garaži.Pokriven sa rjavim prtom.;)

Hodali so svi,tražit ove traktore ,da jih kupe ali ne,ne,ne ne prodajem ništa.Ništa ne možem svome djeci u životu dati ali ništa jim neču prodati. A kada sam imao 418 ubijao bi za bilo kojeg od ovih njegovih dvije traktora. Bila sta kao nova,posebno AC.

Kakav je nauk ove priče?nije važno što imaš i koliko imaš,samo da si sretan i imaš malo želja.
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Ovaj iz oglasa je iz Štuparja. Čovjek veli da ima malo radnih sati. Prošli mjesec smo išli pogledati isti model ali noviji (1978). Podaci za širinu i snagu isti (1,4 m i 42 ks). Mjenjač 8+4 sinkro, brzina cca 30 km/h. Drugačije lampe. neke komande na drugom mjestu, cilindri za hidraulik vodoravni , gume 20 cola. Cijena je bila 32000 kuna s originalnom frezom. Sve je bilo dogovoreno , ali gazda je drugi dan odustal od prodaje. Takav AC ima forumski kolega New Tomo, 74. godište. Kupljen za cca 30000 kuna. Sad je sređen. On i brat su prezadovoljni. Kupili su dvobrazni plug 12 cola i frezu 155 cm. Može se pogledati za 2 tjedna, jer do tad im budu kobase suhe a i gemišt im nije za baciti.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ovaj iz oglasa je iz Štuparja. Čovjek veli da ima malo radnih sati. Prošli mjesec smo išli pogledati isti model ali noviji (1978). Podaci za širinu i snagu isti (1,4 m i 42 ks). Mjenjač 8+4 sinkro, brzina cca 30 km/h. Drugačije lampe. neke komande na drugom mjestu, cilindri za hidraulik vodoravni , gume 20 cola. Cijena je bila 32000 kuna s originalnom frezom. Sve je bilo dogovoreno , ali gazda je drugi dan odustal od prodaje. Takav AC ima forumski kolega New Tomo, 74. godište. Kupljen za cca 30000 kuna. Sad je sređen. On i brat su prezadovoljni. Kupili su dvobrazni plug 12 cola i frezu 155 cm. Može se pogledati za 2 tjedna, jer do tad im budu kobase suhe a i gemišt im nije za baciti.

Za snago i širino se slažem sa tobom, i mjenjačem 8+4,a siguran sam,da nije to kao si kazao "sinhro",moj 5400 ima mjenjač 8+4(za ovoga imam uputstva za upotrebo i karakteristike-mogu jih kazati)i predpostavljam,da nisu u mojeg g. 06 stavili lošeg mjenjača ko ljeta 79,tako ti mogu ja kazati da ima tako zvanog "pola-djelimično sinhroniziranoga kao i ma moj.
Ovo je kod AC-ja najobičniji mjenjač,koje jih firma radi. Ima ročico sa 4 brzina,na drugoj ima spore in brze i hod nazad.Tako znače 8+4.A sinhron stavljen je samo na 3 i 4 brzini i još to samo u prekopčavanjem u smeri u brže brzine a ne suprotno.
Tako možeš promjeniti brzino kad voziš iz 2 u 3, i sa 3 u 4. A to su svi možni manevri kojih se možeš posluđivati.No barem na mojem. A za ovog ja neznam,a vjerojatno nije bolji nego ovi noviji.No možda i je.
Imao sam FERRARI model 26KS imao je 7+3 mjenjač g.oko 75 a imao je sve brzine sinhron!!!kad si mjenjao brzino ,mjenjač nije spustio ni glasa.!Lp
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Oprosti za napačne imformacije. Pišem kako je meni povedano. Traktorja nisem vozil pa ti na morem povedati iz lastnih izkušenj. Verjetno je tako kot si ti reko. Danes vprašam kolega pa ti sporočim. Brez zamera. Se slišimo.
Oprosti na slabi slovenščini , kajti nimam priložnosti kadrkoli pisati na slovenščini.
Lep pozdrav.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Oprosti za napačne imformacije. Pišem kako je meni povedano. Traktorja nisem vozil pa ti na morem povedati iz lastnih izkušenj. Verjetno je tako kot si ti reko. Danes vprašam kolega pa ti sporočim. Brez zamera. Se slišimo.
Oprosti na slabi slovenščini , kajti nimam priložnosti kadrkoli pisati na slovenščini.
Lep pozdrav.
Nima veze u kojem ti jeziku meni pišeš,razumjem te.
Ne žali se,ako se motiš,ni ja neznam,kakvog traktor ima tvoj prijatelj.Oba dvije samo predpostavljamo o njime a za svoga znam,možda če koga to zanimati i pročitati če.
Nema ovdje nikakve zamjere.
Ako imaš bilo kakvih informacija o takvih AC-jih,starijih kao od prijatelja ti samo kaži,zanima me.

Nekada sam išao ,da kupim nekvi maleni traktor kod jednog dilera sa polovnim strojevima.imao je FERRARI 26ks(ruggerini motor) i AC-ja,koji je stajao u drugoj garaži nisam ni pogledao_Odmah se dogovorio za Ferrari.i kupio ga. A ovaj ferrari strašno me razočarao. imao griješko na motoru. Odmah prodao naprijed za jedno godinu. A još sada zanima me,kakav je bio ovaj AC u garaži,a ja ga nisam ni išao pogledati. Sa dilerom izpred kuče smo se svađali i onda nisam više ništa pogledao. Možda bilo bih bolje kupiti AC-ja.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
On tvrdi da se šalta ko auto. moral bi probati.
Lujo ovaj traktor iz Štuparja je nekad bil naš :)

Nedavno pisal da smo imali takvoga (8.11 post) i pogledam link na njuškalu i to je taj 99% jer smo mi svojeg prodali u Štuparje :)
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Lujo ovaj traktor iz Štuparja je nekad bil naš :)

Nedavno pisal da smo imali takvoga (8.11 post) i pogledam link na njuškalu i to je taj 99% jer smo mi svojeg prodali u Štuparje :)
:p
A kažeš,da je bio ovaj tvoj prvo.A sad opet ide novom vlastniku:supz:
Popričaj malo o tome na sliki iz Njuškala:
-snaga
-brzine
-sinhroni?(kdje)
Piši šta se sječaš

No ne kažem,da kolega nema pravo,koji ga ima sličnog,da ima ful sinhron.Jaz samo znam za moga,a možda bio je stariji model boljeg mjenjača kao ovaj noviji. zašto ne.No pa imam mjenjač kakav got bio sam zadovoljam.A nisam zadovoljan ni malo sa ovom OSCTIO zglobom. Dobije luft rano i onda počinje lupati osovine,koje teku kroz njega. Polupa ripne na osovinah i stvare jako buko u 1 brzoj brzini kad traktor kreče nizbrdo. nema pa problema uz brdo i ravnini. Nek mehaničar mi kazao,da se ovo dogodi zbok neprave mašču,koje ubrizgavamo v zglob. Taj zglob je vrlo osjetljiv.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
:p
A kažeš,da je bio ovaj tvoj prvo.A sad opet ide novom vlastniku:supz:
Popričaj malo o tome na sliki iz Njuškala:
-snaga
-brzine
-sinhroni?(kdje)
Piši šta se sječaš

No ne kažem,da kolega nema pravo,koji ga ima sličnog,da ima ful sinhron.Jaz samo znam za moga,a možda bio je stariji model boljeg mjenjača kao ovaj noviji. zašto ne.No pa imam mjenjač kakav got bio sam zadovoljam.A nisam zadovoljan ni malo sa ovom OSCTIO zglobom. Dobije luft rano i onda počinje lupati osovine,koje teku kroz njega. Polupa ripne na osovinah i stvare jako buko u 1 brzoj brzini kad traktor kreče nizbrdo. nema pa problema uz brdo i ravnini. Nek mehaničar mi kazao,da se ovo dogodi zbok neprave mašču,koje ubrizgavamo v zglob. Taj zglob je vrlo osjetljiv.

Kad ga mi prodavali ja bio klinac (to bilo prije 17 god skoro).
Al se sjećam da je kod nas bio generalno sreden, motor, prijenos i sve, rasvijeta (jedino nije nanovo farban, tak da mislim da je farba još orginalna...) mozda ak nadem koju sliku tog traktora dok je bio kod nas pa postam... :)
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok,

eto, drago mi je da je i ovaj forum malo zaživio, tj. dugo sam čekao da netko nešto napiše :))

Da, ja sam dugo tražio Tigrone seriju i konačno se isplatilo. Moj Tigrone je serija 74X(mislim da je 746 jer susjed ima istoga takvoga). Naime, vidim da pišete o Tigrone 720, koji kao takav na postoji. Naljepnica je stavljena iz razloga jer je bio skupi uvoz, točnije čak mislim da se ni nije smjeli uvesti traktori jači od 30 konja.. no nisam siguran. Uglavnom to sam pročitao negdje na stranom forumu i to je razloga zašto su stavljali manje brojeve. Moj Tigrone je serije ATLAS. Ruggerini motor, dva cilindra. Getriba je 8x8. Dakle ima 4 spore i 4 brze plus sve to naprijed i nazad. Sinhroni ima u trećoj i 4 brzini. Dakle šaltam ko u automobilu bez ikakve prepreke. Niže brzine nisam probao, jer stvarno nije bilo potrebe. Širok je 145 centimetra i ima 20 cola gume, ali malo su više nego ove nove. Naprijed su mu jos uvijek one prve gume! Naravno i posebno prvu i zadnju šperu. Malo sam ga pofarbao i skinuo mu prve blatobrane jer su bili savinuti, te ću na to mjesto staviti zaštitni okvir, te dao pošteljat bosh pumpu i dizne(novi ulošci). Ovi traktor o kojem je pričao lujo i ovaj iz štuparja su slični, ali su kraći i niži od ovog mojeg čuda. Iskreno, ovu godinu sam s nnjim prvi puta radio, tj čudio sam se da se sa 2x12" plugom zapravo igra. Istina staro je to željezo ali trenutno mi je Hoby :)). Također, vec sam imao kupce koji mi nude 7K eura za njega. Naravno, nedam :mrgreen:

Evo vam par slika. Prva slika je slika kakav je bio kad sam ga doveo doma. Također, sada je i puno ljepše sređen, ako nista drugo barem čist :)
Također, fali mi na volanu poklopac, pa ako tko ima, platim :))
https://picasaweb.google.com/111930183828134317530/ProfilePhotos?authuser=0&feat=directlink

BIlo bi mi drago da podijelite iskustva, nemam ga dugo, pa je svaka informacija dobro dosla :))

Nikola
 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Bok,

eto, drago mi je da je i ovaj forum malo zaživio, tj. dugo sam čekao da netko nešto napiše :))

Da, ja sam dugo tražio Tigrone seriju i konačno se isplatilo. Moj Tigrone je serija 74X(mislim da je 746 jer susjed ima istoga takvoga). Naime, vidim da pišete o Tigrone 720, koji kao takav na postoji. Naljepnica je stavljena iz razloga jer je bio skupi uvoz, točnije čak mislim da se ni nije smjeli uvesti traktori jači od 30 konja.. no nisam siguran. Uglavnom to sam pročitao negdje na stranom forumu i to je razloga zašto su stavljali manje brojeve. Moj Tigrone je serije ATLAS. Ruggerini motor, dva cilindra. Getriba je 8x8. Dakle ima 4 spore i 4 brze plus sve to naprijed i nazad. Sinhroni ima u trećoj i 4 brzini. Dakle šaltam ko u automobilu bez ikakve prepreke. Niže brzine nisam probao, jer stvarno nije bilo potrebe. Širok je 145 centimetra i ima 20 cola gume, ali malo su više nego ove nove. Naprijed su mu jos uvijek one prve gume! Naravno i posebno prvu i zadnju šperu. Malo sam ga pofarbao i skinuo mu prve blatobrane jer su bili savinuti, te ću na to mjesto staviti zaštitni okvir, te dao pošteljat bosh pumpu i dizne(novi ulošci). Ovi traktor o kojem je pričao lujo i ovaj iz štuparja su slični, ali su kraći i niži od ovog mojeg čuda. Iskreno, ovu godinu sam s nnjim prvi puta radio, tj čudio sam se da se sa 2x12" plugom zapravo igra. Istina staro je to željezo ali trenutno mi je Hoby :)). Također, vec sam imao kupce koji mi nude 7K eura za njega. Naravno, nedam :mrgreen:

Evo vam par slika. Prva slika je slika kakav je bio kad sam ga doveo doma. Također, sada je i puno ljepše sređen, ako nista drugo barem čist :)
Također, fali mi na volanu poklopac, pa ako tko ima, platim :))
https://picasaweb.google.com/111930183828134317530/ProfilePhotos?authuser=0&feat=directlink

BIlo bi mi drago da podijelite iskustva, nemam ga dugo, pa je svaka informacija dobro dosla :))

Nikola
Nikad nisam vidio takvog AC-ja dobar je! i za taj letnik koji je,ti je prava makina prema TV-ju heh!Vidi ti-ima inverter(enako naprej- nazad)Sviđa se jer nije zgloban kao TV.Čini mi se jak -godinu i snago češ znati,ak pročitaš ploščico na mašini i kučištu mjenjača! Negdje treba da bude.
Enako 3 ročke za mjenjanje brzina imaju novi:1 ročica so jim brzine(4),2 so reduktor(3x),3 je inverter. Tvoj je djelimično sinhroniziran a novi so punosinhronizirani.Takva ti je razlika među novim. Ako šta saznaš naravno javi ovdje!Lp
 

svizac

Novi član
Tu od
9 Kol 2012
Poruka
20
jel ima netko ideju kako napraviti i kako ugraditi prednju hidrauliku na moj traktorcic
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
jel ima netko ideju kako napraviti i kako ugraditi prednju hidrauliku na moj traktorcic
Ovi traktori imaju malo drugačno hidravliko spredaj,kao obični. Dali želiš raditi ovo sam??Ili te zanima,koji rade za njih sve ovu stvar?
 

svizac

Novi član
Tu od
9 Kol 2012
Poruka
20
a zanima me ko radi za njih,ako je cjena paprena i ako nije previse komplicirano mozda bih mogao i sam,,inace model je s5500v
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
a zanima me ko radi za njih,ako je cjena paprena i ako nije previse komplicirano mozda bih mogao i sam,,inace model je s5500v

za originalne pitaj generalnog uvoznika a so sigurno skuplji. U SLO rade sigurno za AC Gorenjc.Rade za sve male zglobne.Pa pitaj možda i Lešnika u Lenartu-SLo. Dovedu mo traktor i on na licu mesta za svaki model stave dizalicu spredaj.
Ako te bi zanimalo, stavim ti ovdje gore http -vezu.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
jel ima netko ideju kako napraviti i kako ugraditi prednju hidrauliku na moj traktorcic
mislim da nije problem jasam pravio na tomu prednju ralicu potreban tija jednosmjerni cilkindar i da napravis nosace koji upjeru u prednje trube i na prednju stranu motora i spojis na hidrauliku neznam kakvaje u njega hidrailika ali pretpostavljam dabi trebala biti kao u tomice
 

Najnoviji postovi

Na vrh