• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e ko zna kolko bi došla ono kak čahura na pištolju od co2 caparata
ono srebrno kaj dojde na kraj pištolja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
e ko zna kolko bi došla ono kak čahura na pištolju od co2 caparata
ono srebrno kaj dojde na kraj pištolja



To ti narod zove "šoba".
Imaš ih stotine tipova i izvedbi. Napiši bar kakav tip aparata imaš ili koji je tip pištolja, koliko Amperski je itd...
Postavi sliku pištolja ovdje i izmjeri promjer na koji treba sjedati, kao i duljinu od kraja cijevi do vrha dize za žicu.

Od 20-tak...50-tak kn, zavisno o izvedbi.

Pitanje ti je otprilike kao "kupujem prednje gume za auto", pa si misli kakav odgovor možeš dobiti.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
To ti narod zove "šoba".
Imaš ih stotine tipova i izvedbi. Napiši bar kakav tip aparata imaš ili koji je tip pištolja, koliko Amperski je itd...
Postavi sliku pištolja ovdje i izmjeri promjer na koji treba sjedati, kao i duljinu od kraja cijevi do vrha dize za žicu.

Od 20-tak...50-tak kn, zavisno o izvedbi.

Pitanje ti je otprilike kao "kupujem prednje gume za auto", pa si misli kakav odgovor možeš dobiti.

"jupiter" se zove aparat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
nesto mi steka sa ovim tvoim Pohrani.hr :twisted:



sad cemo da vidimo

ala brale ...stvarno ne razumiš... kad ono odabereš slike klikni doli ispod dodatne mogučnosti i suzi slike na 800 piksela.. i onda kopiraj oni drugi kod ...drugi..paš vidit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
pozdrav svime novi sam ovdje a vidim da ste se raspisali dosta oko aparata za varenje posjedujem co2 aparat telwin 200a s kojim sam i vise nego zadovoljan, posto u zadnje vrijeme imam dovoljno fusa i rada na terenu oko kotlova za centralno grijanje sami co2 koji mi je ionako knap (grije mi se pistolj) kod duzeg varenja peci jer 5-6mm limove i cijevi varim na max amperazi, potreban mi je rel aparat za rad na terenu te za prevarivanje co2 vara ili za varenje peci rel principom radi krutoce co2 vara koji usljed stalnog grijanja i hladenja i termickih naprezanja oce puknut u lozistu, pa treba prevarit rel ili cak i bazicnim elektrodama, posto nemam aparat za to a i nisam pri nekoj lovi za neznam kakve cifre financijski gledao sam ovaj aparat inverter

http://www.sigmat.hr/shop/industrij...arivanje/inverter_tig_200a_rhino/default.aspx

rel i tig aparat s nekim podesavanjem luka za dubinu i sirinu korjena, kolko sam skuzil

pa me interesira preporuka iskusnijih, idal mi je bolje uzet tig i rel, koj mi se dopada rad tiga za kojekakve kluposti oko obojenih metala i inoxa i aluminia, te dal taj aparat radi na DC
dali uopce moze aluminij variti, te dali bi meni bio dovoljno jak za 4mm elektrodu rutilnu i bazicnu za varenja po 1h bez stajanja, te dal su mozda kabli preslabi neko je spominjal da imaju slabe kablove za obican inverter rel
dal ima ko kakve detalje oko tih aparata detaljne informacije
i kaj mislite,mozda uzet 250 Ampera ili da uzmem obican inverter rel hvala svima unaprjed:mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Na ovom forumu postoji nekakav običaj da se novi član predstavi itd.

Većinu odgovora na ova pitanja našel buš OVDJE.

Ako te zanima, prodajem 250A pištolj za MIG/MAG, pa se nebu grijal.

Taj inverter je prvenstveno MMA (REL), a TIG mu je nužno zlo. Daje DC izlaz i dobar je za zavarivanje čelika i inoxa, ali ne i za aluminij. Paljenje luka mu je kontaktno (znači, troši jako elektrodu).
Intermitencija mu nigdje ne piše, pa ti je teško reći koliko buš mogel raditi u cugu. Pretpostavljam da ne zavaruješ sa više od 150A, pa bi ovaj mogel biti dosta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ZJ, pak kaj ne vidiš da je to leteči mrav ;)
 

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
znaci mozda bolje onda uzet obican rel inverter? :idea: 200a rhino ili neki drugi
dali se i na njima moze podesavat taj korjen vara? i dal daje dc izlaz?
jos cu malo razmislit i pogledat pa bumo vidli kaj bum zel
a kaj se gorionika tice cekam frend bi mi trebal nabavit neki jaci, pa ak nis ne rijesi cujemo se
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Je, DC izlaz. Ak ti nije puno, zemi z TIG-om: ti najbolje znaš treba li ti ili ne.

Glede pištolja: 250A, nova cijev, diza i šoba, stari kabel. 3,5 metra.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
znaci mozda bolje onda uzet obican rel inverter? :idea: 200a rhino ili neki drugi
dali se i na njima moze podesavat taj korjen vara? i dal daje dc izlaz?
jos cu malo razmislit i pogledat pa bumo vidli kaj bum zel
a kaj se gorionika tice cekam frend bi mi trebal nabavit neki jaci, pa ak nis ne rijesi cujemo se

Neznam koje kotlove variš ja sam vario vistmana od (750-850 kw Gorivo elako radni tl 4bar)na rupama oko turbulatora TIG om sa 25-75 % Ar.Drži već 5u godinu. Poslikam Ti kad dođe dimnjačar ili kad budem mjenjal diznu i štelel tlak.
Ako uzmeš bolji TIG ima na sebi REL AC-DC visoku frek. 2i4 takta početnu i završnu struju i plin.Za Al je min 180A .Ako uzmeš monofazni pazi na snagu.Ja imam LINCOLN-a 205 AC_DC..
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
ZJ-pa skoro ima kotace star je oko 30g ali nikakvi problemi s njime varis s kakvim elektrodama hoces
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Evo par slika današnjeg "krpanja"još jednog kotla .

DSC00372.JPG

DSC00367.JPG

DSC00369.JPG
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
radim s frendom on radi kotlove vec 20ak godina
tipa stadler samo manje od ovih tvojih tu :)
20-100kw
3-4 modela
takoder kotlove na plin i na ulje i kombinirane kotlove.
neki koje je radio vec drze po 15 - 20g
radimo iz zeljeza 5-8mm
besavne kotlovske cijevi- turbulatori, voda i u rostu... klasika.
staro al dobro
 
Na vrh