• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Jel to onaj speedglas 100 za tig varenje, ima jedan na njuškalu za 900 kuna.
Da, samo-zatamnjujuća maska. Za MIG/MAG, TIG i MMA.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav svim forumašima...

Imam jedno pitanjce...

Bili se moglo sa paratom varstroj varex 160 variti tanki lim (tj bili izgorio) šta se tice lima mislim na haubu od tv
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Pozdrav svim forumašima...

Imam jedno pitanjce...

Bili se moglo sa paratom varstroj varex 160 variti tanki lim (tj bili izgorio) šta se tice lima mislim na haubu od tv
Teško, vrlo teško. Najzahvalnije je autogeno zavarivanje ispucanih dijelova lima (može i TIG) jer lim ne ostaje napet pa da opet puca.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Pozdrav svim forumašima...

Imam jedno pitanjce...

Bili se moglo sa paratom varstroj varex 160 variti tanki lim (tj bili izgorio) šta se tice lima mislim na haubu od tv

Možeš sa CO2 bez problema ljepo se vari.Za probat uzmi dva komada lima(odsjeci od nekog auta)važno da su posve čisti bez boje 1cm od vara.savij ih u L i približi jedan drugome. Ako nemaš automatsku masku neka Ti netko podešava lagano brzinu žice dok variš .Kad posve prestane prskat dok ideš pištoljem prema napred otprilike je idealno.Jakost nek bude manja od polovice skale.Ako manometar ne mjeri količinu plina onda poslušaj na uho da lagano šišti.Kad tako naučiš varit dua lima a da je var posve ravan a lim otopljen za dvije svoje debljine uzmi takva dva lima i prisloni jedan do drugog i probaj varit ali sad za1/3 brže.Pa nam napiši rezultat
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
jeno jednostavno pitanje...
dali postoi plazma na monofaznu struju i koju debljinu lima moze da reze?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Možeš sa CO2 bez problema ljepo se vari.Za probat uzmi dva komada lima(odsjeci od nekog auta)važno da su posve čisti bez boje 1cm od vara.savij ih u L i približi jedan drugome. Ako nemaš automatsku masku neka Ti netko podešava lagano brzinu žice dok variš .Kad posve prestane prskat dok ideš pištoljem prema napred otprilike je idealno.Jakost nek bude manja od polovice skale.Ako manometar ne mjeri količinu plina onda poslušaj na uho da lagano šišti.Kad tako naučiš varit dua lima a da je var posve ravan a lim otopljen za dvije svoje debljine uzmi takva dva lima i prisloni jedan do drugog i probaj varit ali sad za1/3 brže.Pa nam napiši rezultat
Varex 160 je REL ;)
Inače, jako lijep opis.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Varex 160 je REL ;)
Inače, jako lijep opis.

Ispričavam se.
Da u pravu si VARMIG 160 je MIG-MAG.
Za REL treba isto napravit sa limom elektrodu max 1,5 i jako malu struju. Nagnut elektrodu (čim više) da ne ljepi i ide .Tako sam nekad vario auapuhe.
Možda netko bude nešto iskoristio iz prijašnjeg posta.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ispričavam se.
Da u pravu si VARMIG 160 je MIG-MAG.
Za REL treba isto napravit sa limom elektrodu max 1,5 i jako malu struju. Nagnut elektrodu (čim više) da ne ljepi i ide .Tako sam nekad vario auapuhe.
Možda netko bude nešto iskoristio iz prijašnjeg posta.

A ako smanjima struju dokraja i uzmen 1,5 elektrodu ..bili mu izgoriaj tj progorija
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
U ImageShacku se kopira forum link koji se nalazi pod Embed this Image.

pa gdije je taj "forum link"???????:rolleyess:


Uploaded with ImageShack.us

ako zelim postaviti vise slika odjednom jer ako imam vise slika i stavljam jednu po jednu traje vijecnost
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ako uploudaš više slika od jednom nemožeš stavit da se odmah vide jedino jednu po jednu.....i onda kopiraš kod mislim da je treći odozgo....piše nešto forumcode....
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pa gdije je taj "forum link"???????:rolleyess:


Uploaded with ImageShack.us

ako zelim postaviti vise slika odjednom jer ako imam vise slika i stavljam jednu po jednu traje vijecnost

:twisted::mad::axe::axe::axe::axe::axe::axe:
PA KAD KORISTITE USRANE STRANE SERVERE ...(PA SE CUDE ŠTA MI UVOZIMO STRANO,A IMAMO SVOJE ..... )

OTIĐI NA :

http://www.pohrani.com/


PLUST OGA MOŽEŠ KOLIKO TE VOLJA SLIKA ODJEDNOM , MOŽEŠ IZRAŠIVAT OPIS, MOŽEŠ 4 RAZLIČITE VRSTE PREGLEDA ITD ....
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
ok ok nemoj se ljutiti!!!!!!!!!
budem probao
Klikneš na jednu sliku, onda se ona otvori i tek onda na desnoj strani ima forum link pod Embed this Image. Onda se treba vratiti pa kliknuti na drugu, pa onda kopirati itd...
Mislim da se baš mora slika po slika, ako griješim neka me neko ispravi.
Ak ima dosta slika onda je jednostavnije staviti samo link do cijelog albuma, mislim da će opet biti lakše pregledavati dok se dođe do svih slika najedanput, onda se može staviti i slideshow pa samo gledati
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
ok ok nemoj se ljutiti!!!!!!!!!
budem probao

Ma ne ljutim se nego ti ocu rec:

1. koristiš nas server
2sve ti je na naški jezik(lakše razumiš)
3. bolja kvaliteta i veči izbor
 

Najnoviji postovi

Na vrh