• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ma neću se uopće s tim zajebavat, gus treba znat varit...
a nemam baš ni kad, evo tjedan dana sam u kući, niš ne radim, svladala me gripa...
al proći će i to, pa ćemo isprobavat i radit svašta, a mogel bi i traktor složit,usput..:madmana::madmana::madmana:
Ništ ne javljaš, znači još nisi nabavil?
A posl opet sve jače kuca na vrata :scratch
 
N

Neven 533

Guest
vaša iskustva savjeti sa aparatima.
netrebam ništa profesionalno več da imam kad zatreba,mislim imam ovaj na elektrode al nije mi nešto varit sa njim.
pa bi kupil ovaj CO2 ljepši su varovi i lim vari bez problema bar kaj sam videl.
koliko dođe žica,boca. aparati su koliko vibim 2-3000 sasvim solidni još možda polovne pogledat.
Hvala.

Ja sam sebi kupio iskrin...
160 ampera sluzi super nisam htio var stroj jer ne valja...
Gorenja više nema steta pravi aparati ..
Najbolje ti je oko 160 do 180 ampera bar jer ovo ti je slabo drugo samo za lim..
Boca polovna, žica kolut od 5 kila 100 kn boca plina 60 ...
Danas i ventil kupio novi 180 kn...
Nanometar isto ide posebno...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Ja sam sebi kupio iskrin...
160 ampera sluzi super nisam htio var stroj jer ne valja...
Gorenja više nema steta pravi aparati ..
Najbolje ti je oko 160 do 180 ampera bar jer ovo ti je slabo drugo samo za lim..
Boca polovna, žica kolut od 5 kila 100 kn boca plina 60 ...
Danas i ventil kupio novi 180 kn...
Nanometar isto ide posebno...
E sinko, puno još moraš žganaca pojesti da nekaj naučiš.
Počni s gramatikom.
A kaj se tiče zavarivanja, Varstroj radi krugove oko Iskre (neću baš reći da je Iskravar zadnje gov*o).
 
N

Neven 533

Guest
E sinko, puno još moraš žganaca pojesti da nekaj naučiš.
Počni s gramatikom.
A kaj se tiče zavarivanja, Varstroj radi krugove oko Iskre (neću baš reći da je Iskravar zadnje gov*o).

Vario sam ja s varstrojem zutim nije nego za smece a iskra var vari crta var po limu i vari metal do 2 ili 3 mm zacrveni kako treba i prezadovoljan sam imam ga 2 godine sve me doslo 1000 eura..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Vario sam ja s varstrojem zutim nije nego za smece a iskra var vari crta var po limu i vari metal do 2 ili 3 mm zacrveni kako treba i prezadovoljan sam imam ga 2 godine sve me doslo 1000 eura..
Vidim da imaš veliko iskustvo. A kaj nije valjalo na Varstroju?
U čemu je razlika?
Pa i s MAG-om od 140A možeš užariti lim ;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ak ti se crta, kupi si bojice i crtanku....
Ne preferiram ničiji aparat, al mi na ***** ide ovo generlizirano uspoređivanje jedne marke sa drugom ili trećom. Pa ne možeš uspoređivati strojeve prema boji ili takvim glupostima. Svaki uređaj ima neke svoje parametre koji se uspoređuju.
BTW:Moj kadet je bolji od tvog IMTa:confused:
 
N

Neven 533

Guest
Vidim da imaš veliko iskustvo. A kaj nije valjalo na Varstroju?
U čemu je razlika?
Pa i s MAG-om od 140A možeš užariti lim ;)

Nemam pojma previše je prskao po limu...
Iako je rekao jedan da on zamjeni neke kondezetore jače pa da radi super...
Ja sam s svojim vec desetak auta napravio od limarije pragove , podove rubove...
Nema greske ne grije se ne šteka jak je var ...
Pokazao mi se bolji...
 
N

Neven 533

Guest
Ak ti se crta, kupi si bojice i crtanku....
Ne preferiram ničiji aparat, al mi na ***** ide ovo generlizirano uspoređivanje jedne marke sa drugom ili trećom. Pa ne možeš uspoređivati strojeve prema boji ili takvim glupostima. Svaki uređaj ima neke svoje parametre koji se uspoređuju.
BTW:Moj kadet je bolji od tvog IMTa:confused:

Ja velim sto je...
Najbolji su stari gorenjevi aparati al steta sto se ne rade oni plavi...
 
N

Neven 533

Guest
gorenje se proizvodil u Lendavi....

Da ali vise aparate te ne rade jer koliko se sjecam izgorilo je postrojenje...
Kada sam kupovao pa sam trazi nije bilo ih...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma to su priče za malu djecu...pa Lendava mi je pod nosom. varstroj je ušel u "join venture" sa froniusom, a možda ga je već i kupil. A gorenje je bil samo natpis na aparatu i ništ više.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
E to su strojevi, sam i dođu ko svetog Petra kajgana! Tu sve stroj sam vodi parametre jednom kad su namješteni. Pogotovo ovi vodom hlađeni su mi zanimljivi:D
 
V

VTZ

Guest
Svi oni stari aparati bili su Gorenje - Varstroj, jer to je bila tvornica u Lendavi u vlasništvu Gorenja..

VARILNI-APARAT-GORENJE-VARSTROJ-VAREX-160-210_4d0b113312953.jpg
 
N

Neven 533

Guest
Ma to su priče za malu djecu...pa Lendava mi je pod nosom. varstroj je ušel u "join venture" sa froniusom, a možda ga je već i kupil. A gorenje je bil samo natpis na aparatu i ništ više.

Ja sam u praksi vidio sta valja sto ne valja tako da se necu raspravljati a njihovi papiri i to sto oni trube mogu si objesiti mačku o rep ...
Svaki cigan svoga konja hvali ali ja prija nego sto kupim nešto probam raditi s tim...
I nije moj aparat dzaba bio skuplji od var stroja pokazalo se sad kako kome bolji bas me briga...
A gorenje nije samo natpis na aparatu da si probao raditi s starim aparatom gorenjem pricao bi drukcije ...
Moja bratic ga ima 20 godina jos mu traje...
Svaki dan radi profesionalno limariju od auta i promjenio je samo ručku na njemu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma to ove najveće mrcine imaju vodom hlađen pištolj.
hm..euro priključak dozvoljava i najmanjim aparatima da vodom hladiš gorionik ..
Oprosti , ali ima masu "zavarivača i majstora " koji i nakon xx godina trube kako imaju vodom hlađeni aparat
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
hm..euro priključak dozvoljava i najmanjim aparatima da vodom hladiš gorionik ..

Jasno da je zbog standardizacije moguće kombinirati strojeve sa gorionicima, al na malim to nema potrebe raditi pa zato niti nema pripremu. Pa onda na kraju nema niti nekog smisla kemijati. Videl sam i da su na Froniusima odlazili priključci...makar nije kriv aparat kad ga majstor vuće za crijevo po radioni.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
hm..euro priključak dozvoljava i najmanjim aparatima da vodom hladiš gorionik ..
Oprosti , ali ima masu "zavarivača i majstora " koji i nakon xx godina trube kako imaju vodom hlađeni aparat

Za limariju od auta dobar je i onaj kineski od 600kn to se ne zove varenje.Nasuprot tome sa 140A možeš varit nosače za kamionske kranove od 35t i nakon rengenskog snimanja nema nit jednog lošeg vara.Nije svaka žica ista.Na kutiji ljepo piše.Svaki "normalni"aparat se da naštimat da ne pršće i da bude 1kubni cm na vlak izdržljiv 900kg.Vodemo hlađene ručke !Ako ćeš varit lim na autu što će ti to?Ja koristim na jednom MIG-MAG aparatu 4 različite ručke i 7 različitih šuba i 12 različitih dizni.Na LINCOLNU druge dvije ručke i 4 šube i4dizne (na njemu neme euro priključka ali ima BEN. ručku).
 

Najnoviji postovi

Na vrh