• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

A

AGRIPLUS65

Guest
...Ugradil sam i novi pogon s dva pogonska kotača, tak da nema klizanja žice. Osim toga, bit će moguće raditi i s aluminijskom žicom (kad nabavim bocu za argon). Ostaje još modifikacija hlađenja, da se aparatu poveća intermitencija...
kaj moze taj varit aluminij,imam takvog 160-180,dal i moj moze onda varit aluminij?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
evo, na kraju se ovo kupilo...
isproban, ja zadovoljan...
12012011013.jpg

12012011014.jpg

12012011004.jpg


a evo i jednog probnog vara...
12012011015m.jpg

12012011016.jpg
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
mrki ak možemo znati kolko te došo ja se isto zanimam za neki aparat jer je moj pri kraju
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pohvala na stroju!! Daj mi reci, to si kupio u S Brodu u onoj firmi što je 21yes dao link. Koliko te na kraju izašao...1850kn?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
mislim da je to još jeftinije nego piše na netu. Koga zanima lako je saznat.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
mrki ak možemo znati kolko te došo ja se isto zanimam za neki aparat jer je moj pri kraju
Pohvala na stroju!! Daj mi reci, to si kupio u S Brodu u onoj firmi što je 21yes dao link. Koliko te na kraju izašao...1850kn?


došao me sa PDV-om 2250kn, kupljen u firmi SIGMAT iz Slavonskog Broda, traže prvo uplatu na račun, pa onda šalju stroj, malo me bilo prpa, ali došao je na vrijeme....
garancija na aparat je 6 mjeseci...
mislim da je to još jeftinije nego piše na netu. Koga zanima lako je saznat.

nije jeftinije, to je točna cijena, bez PDV-a
 
V

VTZ

Guest
ako kome treba aparata za varenje uvozim i prodajem iste jeste da sam u banja luci ali mozemo se dogovarati imam tig,co2,elektro + plazme za sjeci pa eto javite se na pp rado cu da pomognem

Mene bi prvenstveno zanimao najobičniji inverter za REL zavarivanje (MMA), 200 A. Kaj imaš ti u ponudi od toga?

Makar, kad malo bolje razmislim - sve najvažnije stvari do sada sam napravio s običnim transformatorskim aparatom, prilično mi dobro ide čak i zavarivanje tankih profila ili limova. Vjerojatno bi bilo najpametnije pričekti još koje vrijeme, jer očito je da se i ponuda ubrzano mijenja, i cijene padaju.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
ako kome treba aparata za varenje uvozim i prodajem iste jeste da sam u banja luci ali mozemo se dogovarati imam tig,co2,elektro + plazme za sjeci pa eto javite se na pp rado cu da pomognem

Što imaš za ponudit i koja cijena :Neki kombo plazma -TIG-REL karakteristike:
220v,AC DC visoka frekvencija 2i4takt početna i završna struja i plin iako je ikako moguće pedala. Imam LINCOLN 205AC-DC stavio sam mu vodom hlađenu ručku10m i na plazmi isto10m(plazna mi je transformatorska.Imam iKEMPI kempomat ali je 3fazni pa moram vući agregat.Plazma je isto 3ph.Sad otprilike znaš što me interesira i u kojem rangu.I još jedna stvar potrošni matrijal i garancija.
BERTOLINI.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
V

VTZ

Guest
ovakav ja stroj kupio pred pola godine ali je bio 1900kn malo su kablovi slabi ali sam zadovoljan

Ma lako za kablove, napravit ću ja njih po svojoj mjeri, bitno je da je aparat dobar!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jučer sam naručio i uplatio Rhino MMA inverter 200 A, danas je već na putu iz SB u Varaždin... Izgleda da su sad nešto pojeftinili, sa pdv-om i dostavom platio sam ga 2.077 kn.

Sutra ujutro krećem u čakovečku Uniju, repromaterijala mi kronično nedostaje u zadnje vrijeme.. :|

11_20080111212252.jpg


http://www.sigmat.hr/shop/industrij...rivanje/inverter_mma__200a_rhino/default.aspx

Znači da se nekaj "dela"...čestitam na kupovini....:supz:
Sretno sutra u potrazi, šteta da mene ne bude....:madmana:
 
V

VTZ

Guest
Znači da se nekaj "dela"...čestitam na kupovini....:supz:
Sretno sutra u potrazi, šteta da mene ne bude....

Hvala ti na čestitkama! Imam u planu napraviti polugu za dizanje trupaca, jer u šumi imam puno debelih stabala. Ako se narežu i na metar, još uvijek su teška za utovar, pogotovo na više redove u prikolici.

Ako imam polugu, mogu napiliti trupce na tri metra, natovariti i kasnije se doma s njima igram..

polugazatrupcekvadratnacijev.jpg


polugazatrupcekvadratnacijev4.jpg
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Hvala ti na čestitkama! Imam u planu napraviti polugu za dizanje trupaca, jer u šumi imam puno debelih stabala. Ako se narežu i na metar, još uvijek su teška za utovar, pogotovo na više redove u prikolici.

Ako imam polugu, mogu napiliti trupce na tri metra, natovariti i kasnije se doma s njima igram..

[/IMG]

VTZ, jel stigao aparat??
Pusti ga malo da se odmori i reci jesi zadovoljan?
 
V

VTZ

Guest
VTZ, jel stigao aparat??
Pusti ga malo da se odmori i reci jesi zadovoljan?

Pa stigao je još početkom tjedna, tak da kod mene on ima već tjedan dana radnog staža! :mrgreen:

Odličan je, struja i tvrdoća luka daju se vrlo precizno podešavati. Strujni kablovi su sa gumenom izolacijom i mekani, jedino sam naviknuo na velika kliješta za masu, koja mogu "zagristi" debelu cijev ili profil izvana. Ova kliješta za masu su nešto manja, i njih ću prva zamjeniti. Ali držač elektrode baš mi se sviđa, ranije sam imao velikoga (i teškoga), a sad vidim da mi ovaj manji bolje leži u ruci.

Imalo bi smisla napraviti još jedan par dužih kablova, jer ponekad je lakše i jednostavnije raditi sa kratkim kablovima, a ponekad bi dobro došli dugački kablovi.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Pa stigao je još početkom tjedna, tak da kod mene on ima već tjedan dana radnog staža! :mrgreen:

Odličan je, struja i tvrdoća luka daju se vrlo precizno podešavati. Strujni kablovi su sa gumenom izolacijom i mekani, jedino sam naviknuo na velika kliješta za masu, koja mogu "zagristi" debelu cijev ili profil izvana. Ova kliješta za masu su nešto manja, i njih ću prva zamjeniti. Ali držač elektrode baš mi se sviđa, ranije sam imao velikoga (i teškoga), a sad vidim da mi ovaj manji bolje leži u ruci.

Imalo bi smisla napraviti još jedan par dužih kablova, jer ponekad je lakše i jednostavnije raditi sa kratkim kablovima, a ponekad bi dobro došli dugački kablovi.

hehehe, znam da je dobar....:mrgreen::mrgreen:
ja imam isti, mislim da tjedan dana duže od tebe....:supz::supz:
i meni je jako dobar, samo istina da bi bilo bolje da su veća kliješta, nekad ih nemaš ta šta zakačit...

kakve elektrode koristiš?
ja do sada samo rutilne 2.5, nekih 1,5-2kg skurio i nešto sitno 3.25...
 

Najnoviji postovi

Na vrh