• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@iwanho, pošlji ga da ga probam popraviti ;)

Fala lijepa na ponudi. :ppozdrav:

Kak sam napisal, nikad nije ni pogledano kaj mu je, a vjerojatno bu tak i ostalo dok god dela na 220. Bratov je, da je moj bil bi ga barem otvoril i pogledal, možda posudil unimer i pokušal utvrditi je li kvar mali ili značajniji.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Švajseri, kako ste zadovoljni sa kojim elektrodama? Jesenice ili EZ ili nešto treće? Što prefererirate, bazične ili rutilne, meni nisu baš jasne sve razlike između tih dviju elektroda...
 

Prilozi

  • IMG_20210210_173515.jpg
    IMG_20210210_173515.jpg
    59 KB · Pregleda: 38
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sam sad kupil co2 žicu od Jesenic, ali ne vidim neku razliku osim kaje jeftinija od EZ.
A elektro malo švasam jako tak da kaj imam doma to trošim.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,700
Radim sa jesenica rutilnima, sa trafo aparatom, zadovoljan sam . Za bazičnu treba inverter aparat, bazična je za tvrđi čelik. Nisam profesionalac, amater sam.Imam kutiju bazične i mjenjao bi za rutilnu?
Ustvari i sa jednom i sa drugom se može sve raditi, ali gdje bitna čvrstoča zavara, (osovine, konstrukcije) to se radi sa bazičnom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Lakoći paljenja i izvoru struje. Bazična teže ide s trafo aparatom i zahtijeva viši napon paljenja.

Kvaliteta se vidi u točnosti dimenzija, odnosno postojanosti debljine žice.
Hvale neku kinesku, ne znam koju.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Rutila: Jasenice mnogo prskaju, EZ su mnogo bolje manje prskaju, Elvako je još bolji od EZ. U proteklih 2-5 godina sam koristio neke Bugarske neznam naziv ( paketi bili vlažni pa se nije vidjeo natpis) bile su ekstra samo saliješ var, okolo skoro bez ijedne varnice. U nekoj trampi dobio 70 kg za 60 e, al sve otišlo. Obećano mi da se mogu još nabavit, pa ču da vidim, treba mi dosta 4 i 5 mm.
Bazične sve su mi dobre, ali jasenice EVB su mi loše ostaje na vrhu šljaka pa je moraš dobro udarit da počne var ili je po zidu strugnut da spane, a ni var od nje nije mi dobar moraš da paziš inače ostade šupljikav.
Od jasenica mi je jedino predobra abradur 60 ili 65 neznam sad tačno koji je broj, ali je i masna cijena oko 70 e 5kg, 3,25, topi se od 90 ampera , dosada nisam imao tvrđu elektrodu. Ta elektroda je sa puno Cr , Ni i Mn, te se neda brusit, a na varu neostaje šljaka, sva se topi u cjelinu.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Rutila: Jasenice mnogo prskaju, EZ su mnogo bolje manje prskaju, Elvako je još bolji od EZ.

Bazične sve su mi dobre, ali jasenice EVB su mi loše ostaje na vrhu šljaka pa je moraš dobro udarit da počne var ili je po zidu strugnut da spane, a ni var od nje nije mi dobar moraš da paziš inače ostade šupljikav.
Slažem se u potpunosti.

Da li je netko u zadnje vrijeme kupovao corgon? Kak mu je sad cijena, 20kg boca?
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Poslušao sam razna mišljenja i pošto imam trgovinu s opremom za zavarivanje, ovih dana isprobao nekoliko elektroda... Jesenice bazične i rutilne, EZ isto i jedne i druge. Najbolje mi je išlo sa rutilnom 2.5 EZ. Znam da se još moram malo igrat i s amperažom, ali jedno po jedno.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Trenutno imam bester lincoln 210a inverter. Njega imam i u pogonu i prodao se već pokoji u trgovini. Pokazao se odličnim. Vjerujem i da imam odličnu mpc za njega. A ostalo još nisam nabavljao jer je trgovina tek otvorena ali svejedno ako imaš neku želju, mogu ti poslati ponudu...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Nemam nažalost nikakvih popusta za nikoga, ali trgovina je zamišljena kao industrijsko poljoprivredna radnja sa pomalo i diskontnim cijenama, tako da su cijene sigurno privlačne...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

damirko,​

nisi napisal oznake korištenih elektroda, a bilo bi korisno znati. Jesu li kod tebe rutilne elektrode skuplje ili jeftinije od 25 kn/kg?
 

Najnoviji postovi

Na vrh