• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
boce su od 5kg 10 kg . te idu na taj aparat kao i moj .kod nas je punjenje oko 8 eur za 5kg. obicno ide 15kg zice i 2 boce od 10 kg . znaci potrosi se kotur veliki zice i dve boce co2. manji aparati trose obicno na kotur od 5kg jednu bocu od 5kg co2. manji im je difuzor za gas ali zavisi i od toga koliko uspeju sabiti kg u bocu pogotovu leti. nekad nemoze ni 3kg da stane u bocu od 5kg co2.zato je najbolje imati jos jednu rezervnu
 
B

Bobo

Guest
Kolegin varmig 1600 i moj nisu ni za usporedbu. zavarim i ja kojecega i svacega ali kad njegov uhvatim, razlika ne ocita nego NEBO I ZEMLJA. bojim se kako bih se ponasao da uhvatim 200A CO2, mozda bih lincolna i bacio ;)

Po pitanju vatrogasnih aparata, valjalo bi iz boce naj prije izvaditi usponsku cjev da aparat ne vuce tekucu fazu, nego samo plin. kod mene ta cjev nije jos uvijek izvadjena, bilo mi zao pune boce plina. Rekao mi covjek kod kojeg sam kupio aparat da ce mi se regulator lediti i da to nece biti TO. Ja i dalje varim pa dok ima plina, IMA, kad ga ne bude, vec je dogovoreno s vatrogascima da otvore bocu, izvade usponsku cjev i problem rijesen. Za cjenu punjenja stvarno ne bih znao.

Ako ce se aparat cesce koristiti moglo bi se isplatiti i kupovina velike, atestirane boce i miran si. Kolega s varmigom potrosi 2-3 boce godisnje dok ova mala meni traje i traje. Do kad ce ne znam ali u postuplku sam naave jos jednog catrogasnog CO2 aparata pa da imam dvije boce.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nadjes aparat polovan ko moj i sibaj sta hoces. probacu da ubacim sliku. on nije hobi a nije ni profi. velika boca razvali aparat zato je treba izbegavati ili napraviti jaca kolica za oboje
 
B

Bobo

Guest
kod koga god sam vidio veliku bocu, svi imaju duuuugacko crijevo za plin i boca stoji u kutu radione a aparat se vozika po radioni kud god treba...

Na ovaj moj da samo naslonim veliku bocu, mislim da bi se tockovi razletjeli u roku ODMAH ;)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,497
Aparat nebi puno radio. 2-3 puta tjedno nekad ni toliko. Malo me strah 'zutog' varstoja (kina) ali opet koliko bi radio bio bi sasvim dobar. Za pocetak bi bila dovoljna jedna vatrogasna a kasnije mozda i jedna veca.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa varistroj bi trebal biti slovenski ja imam takav i nemres ga pregrijat a ventilator uvjek radi isto.
Super vari imam ga 2 god.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, dok daju garanciju ne boj se nista. ja sam aparat kupio od covjeka koji nema otvorenu firmu nikakvu ali GODINAMA vec radi s aparatima za zavarivanje i ima sve djelove za njih, zice sve moguce, ono radi covjek, servisira i daje garanciju na svaki aparat.

Nisam se bojao, znao sam da nije original njemacka roba iako je on tvrdio da je znao sam da nije 170A iako je on tvrdio da je i tako... NO za te pare ja bolji aparat nisam uspio naci. sad mi zao sto nisam uzeo polovan varstroj kakav god jer vidim da su zbilja azdaje od aparata...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
25022013370.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] evo mog varstroja sto me hlebom hrani. bar 50 puta je sebe otplatio a ima mu 15 god
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa jesu ok su al pogledaj to s druge strane,kolko varis tjedno ne mjesecno,pa za kaj si ga kupil da varis za lovu po selu ili sebi za koji pant prikolicu za drva ili nekaj sitno doma pa tak da bi ti taj tvoj trebal biti vise nego dosta i to puno godina!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki vidim da imate iskustva s co2 aparatima pa me zanima planiram uzimat neki co2 aparat koji bi se par puta tjedno koristio za nesto sitno sta da uzmem da je cijenom prihvatljiv nemora bit neka marka ni profi on bi se koristio za varenja tanjih komada zeljeza!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
radi on dosta posto radim autolimariju. kotur zice 15kg oko pola godine bude. a vari sve do 20mm. deblje nisam imao sta sem ursusovog rukavca koji je oko 50mm . i to je ko od sale salio i jos sluzi. polovan sam ga kupio za 300eur pre 10 god i bez greske radi dosad. sad moram kontaktor na ploci zamenuti lepe malo kontakti pa neiskljuci nekad radnu sklopku. a i to je 5eur uzmes buco manji varstroj 1700. bolji je u varenju od 1600 a skoro identicni i cena slicna. mozes i polovan jer jedino plocica nekad ode i to nepaznjom varica a ona je 50eur.inace jako zahvalan aparat za debljine do 5mm mada moze nekad i nesto deblje
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj varistroj je jos manji i ide do 160a i meni dostj elektrode 2.5mm kuri na 80a bez problema.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
prijatelj mi kaze da je imao prije inverter Metabo i Einhel i da nisu ni blizu ovome malom Esabu a Telwin force mu je izgorio cim je izasla garancija. Moram napomenutu da se bavi profesionalno bravarijom..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
prijatelj mi kaze da je imao prije inverter Metabo i Einhel i da nisu ni blizu ovome malom Esabu a Telwin force mu je izgorio cim je izasla garancija. Moram napomenutu da se bavi profesionalno bravarijom..

Koji ti aparat koristis najvise i da si zadovoljan?
Ja se amaterski vecinom za sebe bavim varenjem i rezanjem brusenjem.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
imam esaba caddy profesionalni prezadovoljan sam sve sto se u poljoprivredi polomi sam rijesavam..........
Kada sam ga kupovao pitali su me gdje mi je radiona a ja sam im rekao da nemam da je to za vlastite potrebe .. Trgovac se cudio i nagovarao da uzmem slabij i jeftiniji jer mi se ovaj nikada nece isplatiti ali ipak sam odrijesio kesu i nije mi zao...........


online photo storage
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma to je stroj! Samo ga cuvaj i sto dalje od sitne prasine.
Imal ga bus dok si ziv.:icon_biggrin::icon_biggrin:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Takav je i bio plan a sto se tice prasine ima filtere za zrak i pelud..........kao u autu od kabine
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Takav je i bio plan a sto se tice prasine ima filtere za zrak i pelud..........kao u autu od kabine

svaka cast majstore pravi si i tak bus dugo delal s njim a drugi nek samo gledaju !:icon_thumright:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svetska marka je esab i tesko mu je prici kvalitetom kad je original. to ko moze da kupi i da ga uposli sluzi za zivota
 

Najnoviji postovi

Na vrh