• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
koja lova??ima li lift arc kod varenja argonom??vidim da na njemu piše tig,ako ima lift onda je super!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam varistroj varin 1300 inverter garancija 24mj.
Mali vari do 2.5mm elektrode bez problema i nema pregrijavanja i ljepljenja elektrode.
Kico kupuj ak imas lovu taj sa slike i nebus pozalel!:icon_super:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
koja lova??ima li lift arc kod varenja argonom??vidim da na njemu piše tig,ako ima lift onda je super!!

Lova hmmm svud je 5-5500kn, dogovorio za 4200, 2 god garancija.Nemam pojma jel ima taj "lift".
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
po karakteristikam je dobar acijena je odlicna nemas sta razmisljati za tu lovu.........
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cjena je super,ja sam svoj slabiji na akciji platil oko 3000kn a bil je 4200.
 
B

Bobo

Guest
Ne treba mu TIG... Dovoljna je obicna elektroda sama po sebi...

Iskreno TIG je onako previse fancy za poljoprivrednike i kucne radinosti. Vise onako za zavarivanje inoxa i finih stvari gdje treba ozbiljna preciznost te aluminij...

Za svasanje po sjetvospremacu, breni i tim stvarima, inverter je tata i mama za bilo koji TIG...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa da na elektrode je moj.
Tako je za kaj nama treba elektroda je :eek::akon!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ko hoce da se ozraci ko u cernobilu tig mu je bog za to. prvo treba imati pravu opremu za to i nauciti variti .ali aparati koji su predvidjeni za tig su kvalitetniji od istog koji nije predvidjen. to je po meni normalna cena za taj aparat. sad je ponuda velika pa su i oni malo korigovali cene a i kriza . znas kako kod nas kazu . pare nisu problem, para nema. ako misle prodavati moraju spustati cene. nek te posluzi dobro kao i svi varstroji ,dobri su to aparati u svojoj klasi
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
914
Lova hmmm svud je 5-5500kn, dogovorio za 4200, 2 god garancija.Nemam pojma jel ima taj "lift".

A nije kad sam ga ja vidio isto negdje za 4099 u web shopu markov
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Napisao sam cijene za trgovine alatom po Bjelovaru, vidio sam cijenu za pomenutu web trgovinu samo nemrem cekat isporuku tjedan dana nakon uplate.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
914
Malo mi to frka prije uplatis
A kaj ako ne dode mogu te i zeznut
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Neznam odoh sutra po strojcek, gledam veceras kod peveca elektrode ove - one al nigdje bazicnih, gdje to cudo kupit?
 
B

Bobo

Guest
Ak se ne snadjes prije, donesem ti ja 10-20 komada na sajam ;) imam 3.25 BOHLER ;)

To se naj lakse "nabavlja" preko prijatelja koji je negdje varioc ili koji pozna nekog varioca ili ti je rodjek negdje varioc ;)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja neznam kakva je to prodavnica ali roba pa pare druze. neigraj se ako ga jedino dobro nepoznajes. elektrode bar kon nas svaka radnja koja drzi aparate za varenje , gvozdarska radnja imaju u ponudi i bazicne elektrode. sad neznam kako je kod vas
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Stigla sprava Varin 1705, probali ga sa 3,25 i sa 4mm elektrodama. Sa 3,25 radi s pol gasa... 4 na 135-150A igra se s njima, nema ljepljenja
4190kn sa pdv_om.

inv2j.jpg


invn.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cestitam kolega zelim ti da te dugo sluzi i vjeruj mi bit ces vise nego zadovoljan.
Prava masina.:icon_thumright:
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Neznam odoh sutra po strojcek, gledam veceras kod peveca elektrode ove - one al nigdje bazicnih, gdje to cudo kupit?[/QU

ja bi reko da imas u bj u jilku kakvih hoces elektroda ako znas gdije je to
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Lova hmmm svud je 5-5500kn, dogovorio za 4200, 2 god garancija.Nemam pojma jel ima taj "lift".

ako neznaš šta je to lift,onda ti neće ni tribat ali..:biggrin:
lift ti je tehnologija "kresanja" kod varenja argonom..na takav aparat se montiraju klišta za argon,na kojima ima ventil za otvaranje plina..plin se dobije iz manometra i boce,spaja se direktno na klišta..lift služi za smanjenje struje do momenta kad se uspostavi stabilan el.luk..onda da punu sruju..lift sprečava obiljnije lipljenje volframove igle kod kresanja,jer kresanje bez lifta oštećava iglu pa ju stalno triba oštrit..ovo pišem znajući da češ koristit samo elektrodu..dok ti ne zatriba nešto preciznije..kad skužiš argon,više se nećeš vatat za elektrodu,osim kao mjeru štednje....
 

Najnoviji postovi

Na vrh