• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

B

Bobo

Guest
Re: aparati za varenje ili po domači švasaparat

Za 1500kn nisi bolji mogao dobiti...

Ja cu uzeti TECNICA model, jer je to nesto sto naginje profi strani ponude, a nije pretjerana cjena za takav stroj.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: aparati za varenje ili po domači švasaparat

Bobo kaže:
Za 1500kn nisi bolji mogao dobiti...

Ja cu uzeti TECNICA model, jer je to nesto sto naginje profi strani ponude, a nije pretjerana cjena za takav stroj.


proba sam variti lemeš od pluga EVB-om lektrodom od 2,5 mm i ide super naravno treba se zezati EVB om dok upali ali poslije vari jako dobro
 
B

Bobo

Guest
Re: aparati za varenje ili po domači švasaparat

Ovaj sto sam imao na posudbi, kad smo varili po bageru, je tjerao bazicnu elektrodu bez ikakvih zezancija i palili smo jednu za drugom. Nikakvih problema nije bilo.

Inverteri su zakon...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: aparati za varenje ili po domači švasaparat

Bobo kaže:
Ovaj sto sam imao na posudbi, kad smo varili po bageru, je tjerao bazicnu elektrodu bez ikakvih zezancija i palili smo jednu za drugom. Nikakvih problema nije bilo.

Inverteri su zakon...

bazicnu ako zajebes dok je prvi put palis poslije zna ljepiti
a i ja sam zeznuo jer sam kupio pol paket i sve su na vrhovima oštecene pa dosta zeza (zeza za popizditi)
ostalo sve super
hm... jedino oni kablovi su jako losi sto dobijes uz nju
 
B

Bobo

Guest
Re: aparati za varenje ili po domači švasaparat

Kablove uvijek mozes kupiti kvalitetnije i dulje ako trebas. Meni su se kablovi pokazali dobri, IAKO bih mjenjao stipaljku mase za vecu, ali moze posluziti i ovako kako je.

Za 1500Kn mislim da bolje nisi mogao proci, tako da te zivo boli spaga...
 
R

rony

Guest
Re: aparati za varenje ili po domači švasaparat

maiky uzmi nekakav komad metala i spali elektrode do obloge i onda zavaruj ono što trebaš.
spojevi kod angrifa i kliješta za masu trebaju biti jako stegnuti i sve žićice,u protivnom će se grijat i na kraju otpast.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: aparati za varenje ili po domači švasaparat

rony kaže:
maiky uzmi nekakav komad metala i spali elektrode do obloge i onda zavaruj ono što trebaš.
spojevi kod angrifa i kliješta za masu trebaju biti jako stegnuti i sve žićice,u protivnom će se grijat i na kraju otpast.


spaliti elektrode do obloge??
angrif????
 
R

rony

Guest
Re: aparati za varenje ili po domači švasaparat

vrh elektrode na kojoj je otpala obloga nemože povuć zdrav zavar pa se onda ona spali dok se nedođe do djela gdje je obloga .angrif su kliješta što drže elektrodu.
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: aparati za varenje ili po domači švasaparat

Naš aparatić.

 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Pomoć!

Jel zna netko koliko debelo može varit mig aparat varstroj 230 ampera? Radio bi cjepač drva a na njemu su profili po 1 cm debeli a podnožje još i više. Jel može on odradit taj posao ili ništa bez 280 amperskog? Help hitno mi je.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Sta bi ti ja rekao do 1 cm bi trebao da varis
kao lud sa tim strojem.ali preko je vec teze
nevjerujem da ces uspjeti bas najkvalitetnije
varove.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Danas ja vidio kod jednog vrhunskog majstora koji radi kalače iskrin aparat 350 ampera, znači toliko mrcina treba bit jaka da bi mogla dobru bravariju radit. Ovaj 230 amperski je ni sim ni tam.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Aman mozda mi malo i pretjeravamo u nasim poslovima,
uzmi u obzir, kad pogledas one orginal cjepace industrijskog
proizvoda uopste nije tako debeo i jak materijal.Ali jeste
kvalitet zeljeza bolji i odgovarajuci,a narmalno da oni izvedu
i konstrukciju cjepaca tako da je fizicki jaka.A u nas na nasim
podrucjima radimo sa onim scim raspolazemo,i onda uzmemo malo
jace da bolje drzi-to je nas Mehanicki mentalitet
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
pozdrav. već duže vrijeme razmišljam o kupovini aparata za varenje iliti švasaparata po naški, i dobio sam danas ponudu za

Varstroj VAREX 152, novi za 400,00 kn
http://www.varstroj.si/index.php/varex-152.434.html

nemam nikakvih pretjeranih ni profesionalnih zahvata za koje bi mi trebali specifični aparati, već su u pitanju manji popravci i rad sa željezom na malom gospodarstvu, a da za svako malo ne moram nositi kod susjeda ili posuđivati aparat

može kakva preporuka... tnx...
 
Posljednje uređivanje:
V

VTZ

Guest
VAREX 152 je stvarno aparat za početnike, ali izgleda da ljudi imaju dosta problema s njim - hoće im izgoriti namotaji... Evo ti copy/paste što piše na netu:

"Pregorio mi je sekundar transformatora aparata za zavarivanje varex varostroj 152. Cijena novog trafoa je 350 kn + PDV + poątarina iz Čakovca. Dakle, malo manje od cijelog novog stroja. Ima li u ZGu neko ko bi mi premotao sekundar i koliko bi me to veselje koštalo?"

"Imam varex 152 i u tijeku rada dim iz aparata?!!! otvorim ga i vidim da dim izlazi iz namotaja u koji ulazi struja(220v)
e sad pitanje dali se to može popraviti ili premotati namotaj ili uraditi taj dio sa namotajem novi? ako ima neko kakvu skicu kako se to radi ili ideju kako da to popravim. zaboravio sam , Pozdrav svima na forumu!!!!!!!!!!!!!! Pomagajte ako boga znate"

Pitanje je gdje se sve to danas uopće proizvodi, i dal to također nije Made in China..
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ja imam VAREX 160/210 i radim sa nim ko lud nikad problema nisam
imao sa njim,on ima hladzenje radi ko lud varim sa njim i 5mm elektrodu.
stvarno je samo za pohvalu.(naravno ja radim trofaznom kad god mogu)
a ti aparati sa slabijom amperazom ljudi izvlace maksimalu iz njiha i rade
pretjerano,onda hoce da izgori i trafo i sve ostalo.Ja sam u Bosni platio
ovaj Varex 160/210 knap 4000 kn u trgovini za halatke
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ja sam se prosle zime zainteresiral za varstroj varex vidih ga u ducanu bil na snizenju oko 2300KN onaj najjaci iz serije transformatora, na kotacicima jedno 47kg mislim da ima, ako bih kupoval transformatorski aparat onda svakak taj novi varstroj valjda 260A ak se dobro zmislim.
Inace ima na Njuskalu svakakvih rabljenih aparata tak da nije problem naci za svakog ponesto.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
uglavnom, ovaj Varex 152 je radio samo jednom, čovjek ga je dobio, a ubrzo kupio puno jači, tak oda ovaj stoji već godinu dana u originalnoj kutiji, vidim da nije oštećen, a kablovi i kliješta su, velim, korišteni svega jednom.
mislim da za moje potrebe bude dobar.
to su zahtjevi od privariti kakav pant na okove, mozda nešto na prikolici od kultivatora, budem sad zidao ogradu, pa ću ubacivati elemente mreže romboidnog oblika pa piknuti sa elektrodom na krajevima... uglavnom, to su sve sitnice za koje mislim da bi trebao biti dovoljno jak i trajan
 
Na vrh