• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

nemanja bezi od tog kineza jer se neces naraditi sa tim. brzo crkavaju kao i vecina kineskih. bo;lje polovan dobar za te novce
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

nemanja bezi od tog kineza jer se neces naraditi sa tim. brzo crkavaju kao i vecina kineskih. bo;lje polovan dobar za te novce
govoriš i pišeš , pšišeš i govoriš .
ljudi kao da su hipnotizirani , ne vide ništa ispred sebe osima invertor , invertor , invertor , invertor .
bežite od tih miđa , uzmite stari transformator i dajte kini pljusku .
Oni se tamo valjaju u lovi od vaše gluposti ...


vaš velečasni
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Dva su načina da se čovjek obogati na vlastitoj pameti- što je teže i puno rjeđe i na tuđoj gluposti što je puno lakše.:icon_super::drink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

novci su nam svima problem jer znamo koliko je kvalitet skup. i onda cim je nesto povoljno zapadne za oko i neznas sta ces. koliko sam i sam puta bio u nedoumici sta raditi. da kupim profi a samo ponekad treba i platiti debelo ili hobi i gledati kad ce otkazati. evo danas muke mucim sa co2 zicom. u zivotu otkad radim jos nisam imao zicu koja je nastavljana punktom ili kako vec. 5-6 puta mi glavila i jedva sam uspeo iscupati iz pancira. bas cu slikati parcice da vidite taj preklop zica. to je za ubiti proizvodjaca
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Takvu žicu sam ja našao jednom u karijari ...ali u tvornici su me upozorili na taj problem , ti koluti su bili s greškom u namatanju (nisu bili uredno namotani) i upozoren sam na taj problem spajanja žice .Ti koluti su bili jeftiniji ..ne sječam se koliko u odnosu na prvoklasni.


vaš velečasni
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pozdrav, djeda mi ima varstroj varex 145 i pregorio mu je pa me zanima dali je isplativo premotavanje ili bolje kupit novi, s njim se nevari puno samo neke sitnice.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

po meni dobar vinkler i opet imas kvalitetan aparat. i jeftinije je od novog kineza sigurno. bar tako je kod nas cena
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pozdrav, djeda mi ima varstroj varex 145 i pregorio mu je pa me zanima dali je isplativo premotavanje ili bolje kupit novi, s njim se nevari puno samo neke sitnice.
Jesi ti to vizuelno utvrdio da su pregoreli namotaji transformatora, ili samo jednostavno aparat ne fercera?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Najčešće pregori spoj između primarnih namota ili pak jedan od priključaka prema šalteru. Namot rjeđe. Otvori ga i budeš videl gdje je problem.
Većinom se da doma popraviti, za nula kuna.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ja se danas malo igro oko svog aparata za varenje i ugradio mu ventilator jos samo moram pofarbat zastitu da bude sve kako treba!!




 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Napisao sam već par postova prije,svakako se isplati skoknut do slovenije kome nije predaleko jer su stvarno cijene u odnosu na naše za isti aparat puno povoljnije

I sam planiram ić kroz dva-tri mjeseca po co2 tamo jer za nepunih 400 eura dobim 190 A aparat a kod nas za iste pare 160A
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

mig mag sam imao samo dosta manji i prezadovoljan sam bio.oba aparata nisu losi ali vise verujem mig magu nego ovim novijim ali pod uslovom da je potpuno ispravan. to je od starijih serija i vidi se da je radio prilicno.a i cena mu je poprilicna koliko vidim
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Novi ti je Iskra (kineski?) po pristojnoj cijeni.
Ovaj Rhino Panerise ti je toliko koštal novi (bez boce).

Nisam fan niti jednoga od ovih.
Varmig 280 je za tvoje gospodarstvo. Ovo su igračke.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Varmig bi i ja htio,ali trenutno se nikaj rabljeno ne nudi..Mislim da bi Varmig 230 bio sasvim dobar za naše gospodarstvo,ali ako bi se našao i neki 280 isto nebi dugo razmišljao..

Kolega pred par dana kupio Varmiga 230 s bocom i kablovima za 4500kn,eh da sam znao...:icon_mrgreen:

V Servus bi morav iti glet,ako imaju kaj rabljeno u ponudi..Novi me ipak malo skupo izađe s obzirom koliko bi ga koristio..
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Kupiš novo i imaš.... moj Varmig je iz 1989 i još uvijek dela. Potrošil je ni sam ne znam kolko koluta žice i napravil limariju na ni sam ne znam kolko auti.

Nemoj sad gledati na 1000 kn, pa buš kupil nekog kineza za koji ti ne bude dijelova...
Tri subote nejdeš po diskačima :(party): i evo ti doplate za dober aparat. :icon_super:


Znam ljude koji imaju puno mašinerije, no ipak se igraju z onim plavim za 2000 kn iz Baumaxa-Metroa..... može gazda dati 150 000 kn za kombajn, no na alatu se špara. Kao, meni to ne treba stalno pa mi bude dober i ovaj mali.
BTW - delal sam u Gude servisu pa znam kaj ima u :x: tim malim plavim smiješnim aparatima.
zvaraci-stroj-zvaracka-mig-mag-co2-g-de-mig-155-6w-20072.jpg
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

E ako si delal u servisu jel moreš pomoći. Prijatelju na Gude inverteru mislim 160 A poslije udaraca po radnom stolu (aparat malo poskočio) prestao raditi. Neko mu rekao da mora nova štampana ploča kpt. Pitanje je jel se mogu te ploče popravljat ili ima li ih moreć na e-bey i sl.
 

Najnoviji postovi

Na vrh