• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

posudio aparat onaj lagani, inventoski kako se vec zove, da se ne nemucim sa onim svojim od 40kg, Malo vario i nece vise. Ventilator radi, lampica prekidfaca radi, a kontrollna diooda ne radi, vario sam na produznom kablu koji je malo duzi i ne bas dovoljnog presjeka, da ga nije ubio pad napona. I sta se obicno desi tim aparatima, koliko su skupe popravke.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

stari moj sve znaš , dijagnoza ti je odlična
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

znaci moguce da ga ubio pad napona, e sad sta tu strada
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Kutija obično ostane cijela :D:
Izađe bijeli dim i ak ga ne uloviš, nebu više radil.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Powershift nisi ti ništa kriv to se jednostavno moralo desiti Kada sam ja posudio inverter telwin isto mi se desilo ali pisao sam prije o tome slučaju ..izgorila ti je elektronika najvjerovatnije a popravak košta skoro kao novi aparat.
Koje je marke aparat ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

plava kutija, pogledam sutra pa napisem.Nisam kriv, sta mi to pomaze--
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

...Nisam kriv, sta mi to pomaze--
Škola, prijatelju, škola...
Sa budeš kupil dva: jednoga da vratiš, a drugoga sebi, da ti nikad više ne padne na pamet da si ga posuđuješ:(y):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Mozda se ugrejao pa mu je sonda iskljucila dok se nerashladi. pokusaj opet ukljuci pa vidi ili nek se proveri napajanje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Jutros ga ponovo uljucivao i led dioda na kratko zasvijetli, i dalje opet isto ventilator radi ali ne vari, dioda ne svijetli.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Mislim da neki imaju i osigurac onaj stakleni ili negde na kucistu spolja onaj sto se odvrce. Pregledaj za svaki slucaj ali najverovatnije je da ce u servis.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

nisam vidio nikakav osigurac, cak sam ga otvarao nigdje nista, niti vidim da je sta izgorilo,
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Nosi ga u servis ako imas gde. Nesto od elektronike je probilo a to se vizuelno nevidi.Kod mene je kolega kupio dva invertera potpuno ista. jedan radi i dan danas posle 5 god a onaj drugi potpuno identicno tvom se ponasao u startu. radi ventilator i sijalica al variti nemoze. Reklamiran i dobo drugi .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Powershift nisi ti ništa kriv to se jednostavno moralo desiti Kada sam ja posudio inverter telwin isto mi se desilo ali pisao sam prije o tome slučaju ..izgorila ti je elektronika najvjerovatnije a popravak košta skoro kao novi aparat.
Koje je marke aparat ?

Blumaster 1601
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

aparat popravljen za 15 EURA, stabilizacija napona, kaze majstor.
 

marinko

Novi član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
5
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pozdrav!
Živim u Njemackoj i mogu da nabavim aparata starih njemackih, velikih, kojim nema smrti za povoljnu cjenu, ali imam problem zato što 100 e uzimaju za prijevoz za samo jednog aparat. Aparati, koje ja nabavljam, imaju po oko 100 kilograma.
Interesuje me dali neko zna koliko ima bakra u jednom aparatu od 100 kilograma (otprilike)? Naravno, ako je neko zainteresiran da mu nabavim aparat, neka se takoder obrati.

Hvala svima i pozdrav iz Njemačke.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Mozes li mi pojasnit o kakim aparatima se radi?
Dali su to CO2-aparati ili obicni trafo-aparati?
 

marinko

Novi član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
5
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Vecinom trafo aporati a bude i CO2 al inace su neispravni pa ih nekupujem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pozdrav ekipa malo sam banuo u ovu temu,dio sam pročitao al neda mi se sve,imam jedno pitanje,nisam se baš bavio varenjem,nešto sitno,gledam aparate na njuškalu pa me zanima ,vjerujem da ovdje ima iskusnih,dali ovaj aparat GORENJE VARSTROJ 160/180 MT može variti naprimjer čezu ili šumsku prikolicu sa ovom jačom 3,25 elektrodom,od recimo tubing cijevi,a da se ne gasi cijeli dan,možda slučajno ako ga pritisneš jednom da se ugasi a ne svako malo i da taj var dobro poslije drži,hvala unaprijed.
 

Najnoviji postovi

Na vrh