• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Stalna umjerena upotreba mu je povoljniji režim nego povremena.
Svaki se se može pokvariti, jer ima puno sitnih stvari koje rade na bijeli dim i nije pouzdan ko trafo, ali...sam si rekel danas više nikaj ne traje dugo, niti se takve stvari isplate.

Komu treba za stalni rad, kupil bude Froniusa ili EWM-a za 10x cijena Boxera. Za nas kojima trebaju povremeno, nema smisla davati tolike novce.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Kad sam škicao takve aparate (Fronius rel+Tig i EWM mig/mag) pred 10-15 godina, nisam imao izbora kao danas pa ili to ili ništa. Trebali su mi takvi samo povremeno i kupio ih. A oni ostali sa slike #2645 su za zanimaciju u grdom vremenu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
je*eš ti alat kojeg me strah dirnuti nakon kaj mu garancija istekne, a i u toku garancije je pitanje jel me budu još i optužili jer sam ga preopteretil....
Toga meni doma ne treba varil bi ja iz zabave ili za igru.

Posudil sam od prijatelja inverter, išel sam kumu ogradu na vikendici složiti. Taj inverter dole nije htel variti sa nikakvim elektrodama dok je moja kvrga godinu prije zavarila sve kaj je trebalo.
Posudili smo aparat i napravili kaj je trebalo. Valjda je bila slaba struja kad je dalje doma normalno varil.
A trebal je samo povremeno nekaj povariti....

Ja vjerujem da ima tih invertera koji se daju kupiti za koju kunu više pa da traju a da nisu s imenom. Ovi Boxeri, lidli.... nula bodova.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Ja vjerujem da ima tih invertera koji se daju kupiti za koju kunu više pa da traju a da nisu s imenom. Ovi Boxeri, lidli.... nula bodova.
Zašto? Dok rade isti su kao i oni ...od zlata i srebra!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Zašto onda taj zlatni ili srebrni dulje traje?
Zato
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Sve si kontam ovak?
Koja je vjerojatnost da skurim 3 ili 4 onexa po 400 kuna ili jednog xy od 1500 kuna?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Je, samo kaj nikad niko nije kupil dva (a kamoli više) za svaki slučaj ako mu ovaj zakaže kad je najpotrebniji.

Moje razmišljanje o alatu je takvo da je moj alat u svakom trenu spreman za upotrebu.
Ovaj nIšt koristi koji imam skrivam u ormaru da ga niko ne vidi.
Neki od tih loših alata posluže svrsi ali kad probaš isti takav kvalitetan alat samo u ruku primiti osjetiš razliku. Tek kad probaš raditi s njim....

Pa ko kak voli.
Neko voli imati, a neko voli raditi s alatom ;)
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
imate više iskustva od mene pa vjerovatno znate da li su kod invertera bitne funkcije
  • Arc-Force / Hot-Start / Anti-Stick
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Jesi kad švasal z trafom? Ako jesi, nisu bitne, ali ih je zgodno imati.
AF nema ni Stahlwerk, pa ih kupuju.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Odluka je pala, uzeo sam hugong 200, potrošio jednu elektrodu samo da ga sprobam, prezadovoljan, (kako cvrči) kablovi 25mm2.
hugong 160 otpao zbog manjka funkcija i uživo stvarno izgleda kao igračka(sigurno da i on odradi posao) a telwin 195 gledao kod peveca uzivo kablovi mislim sa su 16mm2, potenciometar za amperažu postavljen u kut tako da ga s dva prsta ne možete primiti(nemam debele prste) hugong 200 je bio najskuplji ali za razliku od druga dva nekak mi izgleda konkretnije.
 

Prilozi

  • hugong 200 iii.jpg
    hugong 200 iii.jpg
    31.5 KB · Pregleda: 29

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Imam telwina 195 i mislim da su kablovi 10mm orginalni...kad sam ih zamijenio sa 25mm,kao da sam kupio drugi aparat.
Kupio sam i c02 aparat,nimak 300A trofazni,ima 200tinjak kila,nisam ga još dovezo doma,ali budem uskoro...
Još TIG nedostaje i onda sam kompletan;)
Ali ima vremena za to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nisu 10mm2 sigurno.
Vjerojatno 16mm2, a to je dosta za 3,2mm elektrode i nekih 120 - 130A. Ak su kabeli duži od 2m, bilo bi poželjno da su 25mm2.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Velim ti ja da su 10mm.
Imam 2 komada doma 195 i na oba sam stavio 25mm,i zamijenio kliješta za masu jer su kao igračka..milina je za raditi sad ;)

Edit: pise 16mm u brosuri za 195,ali po promjeru bakrene žice,ne sa izolacijom je za mene 10mm(3.7mm fi)
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
šta mislite o ovome?
tu se bolje vidi
 

Najnoviji postovi

Na vrh