• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Koja bi po vama bila ok cijena za praznu bocu argona 40L, bez atesta.

Zasad posuđujem bocu od susjeda, ali bih ju otkupio, Messer boca, atest istekao 2008., ali je otad do ove godine bila cijelo vrijeme pod pritiskom puna (200bar).
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,122
Pitanje je da li ju možeš ponovno atestirati, a atest i košta. Mogućnost je da ju prepunjavaš sam iz druge pune. ali to baš i nema nekakvog smisla. Bolje je kupiti bocu sa važećim atestom.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,939
A kaj garantira atest?
Da ti ne bude pustila prek noći na ventilu? Il da ti nebude ventil skup z bocom odletel kroz zid?
Njemu bude ta boca možda još par let izdržala, a onda dok bude menjal možda uleti kaj novije
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
727
Ekipa, može preporuka za neki aparat za varenje. Amater sam i povremeno imam potrebu variti cijevi i željezo do 3-4mm debljine. Razmišljao sam o ipotools aparatima, ali sam naišao na loša iskustva sa servisom. Neki limit je 500tinjak eura. A može i preporuka uz taj nešto jeftiniji i onaj do 1000 ako je stvarno stroj koji se isplati uzeti.
Pogledaj si stranicu proinstal. Odmah mozes kupit novu napunjenu bocu, ventil i ostalo kaj trebas. Aparati su vjerojatno kineski, ali po pricama ljudi djelova ima i servisa ima. Sogor je kupio njihov trofazni CO2 koji se koristi gotovo svaki dan. Aparat je za po doma odlican.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Mislim, svjestan sam da to bas i nije za zezanciju neku... ako se odluci razletit, nema ni mene ni garaze... Vizualno osim malo ozugane boje nema apsolutno nikakvih ostecenja.

Da nije cijelo vrijeme bila pod radnim pritiskom ne bih ni razmisljao o tome, ali mi je glupo izlevatit covjeka kad mi ju vec bio dao punu.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav svima :),

Uspio sam popraviti Varstroj Supermig 230, popravio sam ga zamjenom kompletne pločice, dao sam staru i nadoplatio. S time da sam dobio tvorničku koja nije reparirana.
Aparat sad radi odlično.
Hvala svima koji su pomogli.

Došlo je i jedno novo pojačanje Varmig Profimig 2005D LCD.
Razlika 2005D LCD i običnog je u tome što ovaj ima bolji ekran, ostalo je isto. Mislim da se zapravo radi o novom modelu, kojeg još nisam uspio nigdje na netu naći.
Isproban je i zadovoljan sam....

IMG_20240308_160828.jpg
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pozdrav svima :),

Došlo je i jedno novo pojačanje Varmig Profimig 2005D LCD.
Razlika 2005D LCD i običnog je u tome što ovaj ima bolji ekran, ostalo je isto. Mislim da se zapravo radi o novom modelu, kojeg još nisam uspio nigdje na netu naći.
Isproban je i zadovoljan sam....

View attachment 71021
Skoro smo kupili isti aparat, samo smo probali, na prvu djeluje ok, ali nije radio ništa konkretno da bi ga mogli ocijeniti.
Žicu smo stavili 0.8
Komande i displej fino izgledaju, lagan je i mobilan. Sad za dalje ćemo vidjeti
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Bok svima. Planiram kupiti prvi "CO2" ili ti MAG aparat. Iskustva s varenjem imam podosta u MMA postupku i imam za svoje potrebe dobar MMA aparat (končar škrinja 350 A i manji inverter kinez Boxer koji već treću godinu odlično vari, bazične E50-B, 2.5 mm, potrošio je + 15 kg i stvarno se ne da umoriti). Znači za pločevinu od 10 mm i više sam pokriven i sva kritična mjesta varim bazičnom elektorodom. Ono što mi treba je za razne limove do 10 mm, (kabina traktora, bravarija, pantovi i sl.) da se ubrzam s CO2 jer je lakše variti u svim pozicijama, nema troske ni puno brušenja i ne unosi puno topline kao MMA pa je preciznije.

Buđet, što jeftinije, s bocom (može biti manja) gledam do 500 eura. Vidio sam u Proinstal, rabljeni Varstroj 211 za cca 300 eura, ili da gledam opet Boxer za istu cijenu?
Hvala.


Ili

 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Izgleda da taj Varstroj može biti na 3F i 2F, ima prekidač lijevo i desno a tako su izraženi i podaci o performansama. Od Varstroja me odbija jer piše da je na 2F intermencija 100% na 58A što mi se čini zbilja malo.

ZJ - radije bi 2F radi struje doma, čak mi je to i uvjet.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
To je 1-fazni aparat, a samo mu je napon naprajanja 230 ili 400V (dvije faze).
Glede intermitencije...misliš da su ove "igračke" bolje u tome?
Zato sam ti napisal da gledaj neki 3f, >230A...upravo radi intermitencije i mirnoće luka.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Iskreno, nekak mi djeluju prestaro, imam osjećaj da ću s time imati samo problema. Otkad imam Boxera MMA, tri godine, končara koji ima 95 kg i 350A nisam ni upalio, ovaj mali kinez radi čuda. Zato se dvoumim kod CO2, uzeti moderan sinergijski u klasi kinez 300-400 eura (bez boce) ili neku starudiju marku, al zbilja imam osjećaj da ih je pregazilo vrijeme. Zato da se ne prevarim sam se došao informirati, ako ima netko tko duže radi s CO2 od kvalitetnih marki i da je probao tog kineza, da iznese dojmove. Hvala.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Torpedo TD45 ako želiš znam gdje ima povoljno novi Varmig2005D, isti kao ovaj moj.
Cijena je malo veća od ove što si naveo...
Varmig 230 je odličan stroj, ali za stvari koje radim praktičniji je 2005D.

Supermig 230 će ga sigurno nadživjeti. Ali 2005 se lakše podešava - sinergic, ima lakši gorionik pa je lakše raditi s njime

Ako te zanima takav aparat za detalje se javi u PM.
 

Najnoviji postovi

Na vrh