• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Nedavno smo kupili ovog kineza,cena 255 e.




Do sada je radio jedan dan ,bez problema.
 
B

Bobo

Guest
Za te pare, i kinez je OK, ali da das ko ja 700€ za aparat, ne bi kinez ni dolazio u obzir...

Recimo, kod mene ni u jednoj trgovini nema invertera "lijevih" marki, samo einihell koji je "kao poznata jeftina marka" i to 80A inverter, lagan ko skanicl, kablovi ko cackalice, to nije aparat, to je sprdnja a cjena se vrti oko tih 250€ koje si napisao.

Puno bolji izbor je ovaj kinez samo sto je na mom terenu njih tesko naci pa onda moras davati bjesne novce za stroj koji vjerovatno radi jednako kao i ovaj tvoj...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja imam kineza za 160eur od 200A. trebao bi mi inverter ali jos uvek zazirem od njihovog kvaliteta. ima tu verovatno nekih i dobrih modela samo treba znati koji se pokazao robusno i pouzdano duze vreme. a ova oskudacija novaca ce me izgleda naterati da ipak kupim ovaj aparat.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ima li netko kakva iskustva s ovim REL/ TIG LIFT WTL GLT 200 A??:icon_pidu:
 

Prilozi

  • REL TIG LIFT WTL GLT 200 A 1500 kn.jpg
    REL TIG LIFT WTL GLT 200 A 1500 kn.jpg
    20.3 KB · Pregleda: 1,832

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,151
imam aparat za zavarivanje rade končar od 135A i radi na trofaznu struju.kada sam pričao s kolegom rekao mi je da on rada na monofaznu struju a u kablu od napajanja ima tri žice pa molim za pomoć da odgonetnem jačinu napajanja
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod monofaznog ima 3 zice [ faza , nula i uzemljenje] na monofaznoj je rad manjom amperazom. imaju i modeli koji su motani monofazno i trofazno znaci mogu obe koristiti i na trofaznoj im je malo jaca amperaza. manje snage aparati na trofaznom prikljucku koriste 2 faze a vecih amperaza sve 3 faze. zato te buni. kad je na trofaznoj koristi dve faze i uzemljenje znaci isto 3 zice samo sto ima reducir prikljucak sa monofaznog na trofazni kabal i tu prespaja drugacije zice. kod mene je slicno na co2 samo sto mora i nulta zica znaci koristi 3 ili 4 zice. ali to vazi samo za monofazno trofazne trafo aparate i oni imaju grebenasti prekidac sa ukljucenjem za 220V i 380 V
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,151
moj ima samo grebenastu na kojoj je određuje amperaža,našao sam na oglasima aparat koji je isti kao moj samo je žute boje i na pločici piše da je napajanje 220 a kod mene se ne vidi ta pločica pa pitam,pronašao sam pločicu i piše 380A
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tvoj bi trebao da bude monofazni aparat. jedino ako ga neko nije previnklovao na trofaznu . svi aparati manje snage do nekih priblizno 150-160A su monofazni jer nema potrebe za visefaznim motanjem.cim nemas jos jedan grebenasti prekidac za ukljucenje za 220 i 380 V prebacivanje treba da bude na monofazni prikljucak . ako kazes da je tvoj na trofaznoj to je ili greska ili je neko budzio namotaje. morao bi biti monofazni. odvoj samo zuto zelenu zicu za uzemljenje a druge dve za fazu i nulu spoj
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Meni je bilo malo dosadno pa sam krenuo malo urediti svoj aparat za varenje VAREX 135/145A.
Najprije kompletno rastavljanje


Pa zatim brušenje, bušenje i rezanje dalje potrebnih rupa te bojanje temeljnom bojom
dsc0262ix.jpg


Pa završnom
dsc0267nd.jpg


Na bočne strane montirani ventilatori, na jednu 80x80 a na drugu 90x90, oba su 12V te okrenuti tako da vuku zrak van
dsc0289en.jpg


Na zadnjoj strani ventilator 120x120, 220V koji puše u aparat
dsc0308nx.jpg


Ubačen unutra trafo 220/12 te mali ispravljač za bočne ventilatore, te su svi kablovi koji se nalaze blizu transformatora u termo bužirima.
dsc0302gl.jpg


Naprijed dodana dva prekidača, jedan za zadnji ventilator i jedan za bočne te tri tinjalice, dvije za ventilatore i jedna za uklopljeni aparat
dsc0315qj.jpg


Kabel od mase sam spojio sa kablom od držača elektroda tako da je duplo duži, kvadratura je 25mm2, a za masu sam stavil novi kabel 50mm2, naprijed sam ubacil i uvodnice za kabele.
Valjda će držati još neko vrijeme pošto je aparat super, ventilatore sam ubacil jer dok varim na 135A sa 3,25 elektrodom duže vrijeme dosta se zagrije, pa sad nek se i hladi malo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ventilatori ce mu dosta znaciti. ipak su male snage a kod vecine rade na mah. jos gde je losa struja jos vise se greju. to je najbolje sto si mogao aparatu pomoci a i po strujanju vazduha izlaznog ces primetiti dal se zagrejao mnogo lakse. jedino bih ti preporucio da ga podignes odozdo na vislje stope ili tockice bar 10cm. ventilatori ce uvuci svu prasinu kad je blize tlu @imt542 daj slikaj tu tablicu i aparat bas da vidim . nesto mi je nelogicno tu da aparat te snage bude trofazni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ventilatori ce mu dosta znaciti. ipak su male snage a kod vecine rade na mah. jos gde je losa struja jos vise se greju. to je najbolje sto si mogao aparatu pomoci a i po strujanju vazduha izlaznog ces primetiti dal se zagrejao mnogo lakse. jedino bih ti preporucio da ga podignes odozdo na vislje stope ili tockice bar 10cm. ventilatori ce uvuci svu prasinu kad je blize tlu @imt542 daj slikaj tu tablicu i aparat bas da vidim . nesto mi je nelogicno tu da aparat te snage bude trofazni

Ja imam skoro isti takav samo malo siri i ima cjevi oko sebe za nosenje,isto je zuti star je prek 25god i ima 40kg,tvornicki radi na 220v i na 380v imam gumb na kojem mogu odabrati voltazu i ide do 220A.
Kad varis jako zuji i jos uvjek radi i nikad nije nis riknulo!
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Pa i moj ima dvije cijevi oko sebe za nošenje, a težina mu je 30kg.
Grebenastu isto ima 220/380, ali nikad nije radio na 3f jer nemam 3f priključak, a sada sam stavio naljepnicu gore samo za 220.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa i moj ima dvije cijevi oko sebe za nošenje, a težina mu je 30kg.
Grebenastu isto ima 220/380, ali nikad nije radio na 3f jer nemam 3f priključak, a sada sam stavio naljepnicu gore samo za 220.

Ja sam dobil s njim taj utikac sa 3f na 1f i koristilo mi je jer smo predzadnji u vodu i napon nam je bil uzas do nedavno i bolje je talil na 3f.
Sad imam varistroj od 4kg i mali pici kn blesav a ne cujes ga,samo ventilator.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nevozes ga ni cuti kad je inverter. nema trafo samo ploca elektronike i visokonaponske diode.zveci jedino na zemljotresu heheee
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nevozes ga ni cuti kad je inverter. nema trafo samo ploca elektronike i visokonaponske diode.zveci jedino na zemljotresu heheee

Da znam da je inverter,al koja je razlika,nebo i zemlja u varenju,al o kvaliteti bi se dalo raspravljat.
Kaj ti imas doma?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
radim sa co2 varstrojem skoro sve. kad mi ustreba trafo aparat pozajmim od druga. treba da kupim inverter ali nikako doci do novaca. radio sam u firmi sa inverterima ali i ona stade slabo posla ,pa sad malo u radionici oko automobila radim i malo poljoprivreda .na sve strane treba a posla slabo. imam povoljno jedan inverter toboze je nemacki ali pre ce biti kinez. 200A a za 160 eur nov. mozda cu i to uzeti posto nemam previse posla sa inverterom jedino za nesto deblje sa bazicnom zavariti. vec su mi oci popustile od naprezanja i varenja tako da izbegavam sve vise to.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
radim sa co2 varstrojem skoro sve. kad mi ustreba trafo aparat pozajmim od druga. treba da kupim inverter ali nikako doci do novaca. radio sam u firmi sa inverterima ali i ona stade slabo posla ,pa sad malo u radionici oko automobila radim i malo poljoprivreda .na sve strane treba a posla slabo. imam povoljno jedan inverter toboze je nemacki ali pre ce biti kinez. 200A a za 160 eur nov. mozda cu i to uzeti posto nemam previse posla sa inverterom jedino za nesto deblje sa bazicnom zavariti. vec su mi oci popustile od naprezanja i varenja tako da izbegavam sve vise to.

Ako nebus puno s elektrodom varitk uzmi ga nijdm puno love i dosta ti bude za manje zahvate.
Da netko ko puno vari moze si sjebat oci i zdravlje jer onaj luk koji proizvodi elektroda dok se vari on zraci i nakon dugo godina varenja sjebe ti zdravlje!:icon_confused::(sweat):
 

Najnoviji postovi

Na vrh