• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Arno

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hvala , ljepa svima na čestitanju a da smo bliže popili bi i koju ,,,,,,,,,,,,,,,,,



 
B

BAGERISTA

Guest
Nadam se da ne kasnim,,,,jer za čestitke nikad kasno,,,,pa stoga sve najbolje,,,i da se sve želje ispune.................:supz::partyman::partyman::partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Nadam se da ne kasnim,,,,jer za čestitke nikad kasno,,,,pa stoga sve najbolje,,,i da se sve želje ispune.................:supz::partyman::partyman::partyman:

Hvala , za dobru rijeć nikada nije kasno , jedino je žalosno što sam godinu dana stariji ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:gitarist:
 
B

BAGERISTA

Guest
Hvala , za dobru rijeć nikada nije kasno , jedino je žalosno što sam godinu dana stariji ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:gitarist:

Proči čre te,,,ako niš drugo,,,nek ti bude utijeha,,,da simlađi,,,sad za jednu,,,nego iduču godinu u ovo vrijeme..........:supz::supz::supz:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Proči čre te,,,ako niš drugo,,,nek ti bude utijeha,,,da simlađi,,,sad za jednu,,,nego iduču godinu u ovo vrijeme..........:supz::supz::supz:

E,,,,,,,,,,,,,,,,,,, sasda si me utjeršio , lakše mi je , a buuuuuuuu , a buuuuuu , bu
 
B

bosniahos

Guest
happy birthday

SRETAN ROĐENDAN. Nije strašno ima i nas starijih.Samo ti budi zdrav i kad variš pazi na oći trebat će ti za vidit ovakve od ženskinja lipote.A da si majstor od željeza vidi se, svaka ti dala.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
SRETAN ROĐENDAN. Nije strašno ima i nas starijih.Samo ti budi zdrav i kad variš pazi na oći trebat će ti za vidit ovakve od ženskinja lipote.A da si majstor od željeza vidi se, svaka ti dala.

Hvala , sve manje radim a sve više čuvam oči ,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dobro rješenje za IMT jer je on inače bez nekog pametnog sistema poteznice. To me čudi da tvornica nije imala neki sistem nego samo jednu visinu poteznice koja je bila jako visoka.
Snašao se ti pa ugradijo, pripasao komplet od Tome. Jes to kupijo polovno ili...? A ona kugla za avto prikolicu ti je tvoj kučni rad?
Jel imaš koje slike od blizu da se bolje vide detajli pripasivanja?
__________________
Pozdrav
Firemanpeter


Evo da ti malo pojasnim sa slikicama , pošto se poteznica nalazi trenutno na IMT-u nema smisla da stavljam slike u onu temu , ako imaš još nejasnoća ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



Poteznica ili bolje rerčeno poteznice jer su dvije konstantno montirane na tomin nosač nabavljene su u ona zlatna vremena kada je tvornica radila pa je bilo svega što treba , i ovo je komplet koji služi samo za IMT-a , osim auto kuke koju mećem na tomu po potrebi ali i tomo ima svoju kuku tako da ove dvije nikada ne moram skidati , a postavlja se jednostavno da se donji dio upusti na FOLC na ferku a gore se samo metne orginal klin sa šplentom . Gornja kuka mi služi za kikindinu prikolicu i slićno a donja je na orginal visini za TV , uz to svaka prikolica ima isto UHO , tako da mogu kapćiti za kikindu , tominu prikolicu , ili ubacim svoju kuku pa kapćim auto prikolicu ili sve tri zajedno , a vućem sa bilo kojim traktorom , normalno sve tri se povezuju el instalacijom tako da signalizacija radi u svakom trenutku , a što se tiće tereta normalno da ne vućem više nego što je normalno !!! a pogotovo sa TOMOM :p
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,637
Mašta može svašta ako nemaš bočne kose , ako imaš bočnu kosu onda se možeš jeb...t.
A zašto su tak daleko do traktora ..naročito ona dolje?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Mašta može svašta ako nemaš bočne kose , ako imaš bočnu kosu onda se možeš jeb...t.
A zašto su tak daleko do traktora ..naročito ona dolje?

U pravu si da mašta može svašta :D a i sam se njome koristim koliko mogu :p istina da imam boćnu kosu to bi bio problem ali ja ne LIVADAM , tako da me to ne sekira a ovo DALEKO OD TRAKTORA ne kužim ?? ako misliš na dužinu od dif. do klina ,,,,,,,,, sve je na minimumu , tomina ploča i kuka , a ukupna dužina je čak i kraća nego orginal fergusonova okretna kuka , a ako misliš na razmak od tla prema gore , donja je na orginalnoj visini za kapčenje TV prikolice , a gornja je na maksimum gore što ujedno odgovara standardnoj visini poteznice :weedman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobro si se snašao. Pošto ti je bila tvornica TV blizu i tad dobra vremena to ti je bio najbolji način i rješenje.
Ja sam se sa sličnom izradom za TV 731 dosta namučijo.

A ono da je udaljena od traktora, to je vjerovatno mišleno da treba bit kuka što bliže traktoru, da ne razdiže prednji kraj traktora ako se vozi nešto težko sa jednoosvinkom.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dobro si se snašao. Pošto ti je bila tvornica TV blizu i tad dobra vremena to ti je bio najbolji način i rješenje.
Ja sam se sa sličnom izradom za TV 731 dosta namučijo.

A ono da je udaljena od traktora, to je vjerovatno mišleno da treba bit kuka što bliže traktoru, da ne razdiže prednji kraj traktora ako se vozi nešto težko sa jednoosvinkom.

Moguće ali ja nemam tih problema jer tomina jednoosovinka ga ne može vagnuti ali zato može dobro zaustaviti ferka :lol: pošto sam parelelno sa uljnim sistemom kočenja ubacio i zračni tako da kad stisnem nema problema sa zaustavljanjem :weedman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A reci ti meni koji ti je bolji za ralicu pozimi, IMT ili TV?

Iskreno , TV ovako , o pokretljivosti i okretnosti da ne govorimo ali za čiščenje dvora i pogon na sva 4 po betonu a aku mu se dodaju i lanci neusporedivo :) , jednom sam razgrinjao tucanik oko 18 m2 sitni za bankine , uz brijeg , mali je guro bez problema a kada sam probo sa ferkom ni sam nije mogao u rikverc uz brijeg :gitarist: tomo u svakom slućaju :)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Tako mi kaže stric, ima IMT zadnji pogon i TV 420. Kaže mališa gura bolje od velikog. Pa sam se malo čudil :scratch. Ali jasno je, dupla vuča je tu razlog.
Inače kad ja stavim na TV- 731 još 4 lance on postaje tenk, nezaustavljiv. Več bez njih ide dobro ali on se preporodi sa lancima.
Dobro, ako bi bilo 1m snjega neznam što bi se moglo ali ako se čisti redovno onda ide super. Tu kod mene je i uzbrdo pa se može u oba smjera gurat.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da to stoji , ali ako se gura u rikverc a nema se lanaca onda bi trbalo okrenuti kotaće sa felgama da ripne vuku , mali poso ali puno znaći iako gume klize ali se puno bolje drže:gitarist:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
U pravu si to za ripne. Meni je ralica napred pa netreba ništa. Vidio sam na slikama da imaš ralicu za pozadi pa ti to prebacivanje kotača može pomoči. Jednostavnije ti je nabaciti lance pa nema šarafanja.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Imam dva od tamića dobri su kad nema boljih , ali su dosta rjetki pa upadnu u ripne tako da ih ostane u upotrebi oko 30% i to je dosta dobro , ali sada sam nabavio za sitne novce dva nova od šlepera ( vjerojatno PEVEC-ovih ) na otpadu pa bih trebalo samo na povinutim spojnicama rastaviti izbaciti koju kariku da se dobije za užu gumu i dužinu skratiti za 16 coli , dobilo bi se puno na gustoći a i na jaćini , međutim ,,,,,,,,,,, u sredu sam obrezo prst , bio na šivanju tetive i prsta , langeta na njemu a sve ostalo sada mora stajati i čekati , a planova je bilo ,,,,,,,,,,,,,,,, hidro volan , leteća roto kosa na postojećoj malo redovnih popravaka na strojevima ,,,,, ali NIŠTA od toga :mad:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Žao mi je Arno za tvoj prst, nadam se da se brzo oporaviš pa da ide onda po tvojim planovima dalje.
Oni tanji lanci nemaju takvog efekta ali bolje nego ništa. Kako ti kažeš od kamijona su dobri i lako ih se prepravi za traktor. Tako sam i ja prepravijo 4 komada kamijonskih za mog TV. Jedan par je več imao osnovu oblika X (ovako ide preko profila gume) a drugi par je bio oblika Z. Onaj prvi par lako se sredijo pa je bilo malo manje posla. A drugi sam prepravijo ama baš sve tako da je i on sad X što je puno bolje.
Posle mi je Edosoko dao prijedlog da pokrpam još onu rupu koja nastane između kraja i početka lanaca kad se montira na kotač. Nabavijo sam još malo lanaca i 4 komade originalnih spojeva za kopčanje lanaca. Tako se sad spajaju tri puta, na boku gume i na sredini.
Eto več sam napisao roman, bolje da stavim slike koje obrazlože više od riječi. Ti valjda slike vidiš jer nemaš tih problema sa internetom kao ostali. Stavljam samo link da ti ne spamam tvoje teme sa mojim slikama.

http://www.mojalbum.com/firemanpeter/izdelava-verig-za-tv-731
 
B

BAGERISTA

Guest
Imam dva od tamića dobri su kad nema boljih , ali su dosta rjetki pa upadnu u ripne tako da ih ostane u upotrebi oko 30% i to je dosta dobro , ali sada sam nabavio za sitne novce dva nova od šlepera ( vjerojatno PEVEC-ovih ) na otpadu pa bih trebalo samo na povinutim spojnicama rastaviti izbaciti koju kariku da se dobije za užu gumu i dužinu skratiti za 16 coli , dobilo bi se puno na gustoći a i na jaćini , međutim ,,,,,,,,,,, u sredu sam obrezo prst , bio na šivanju tetive i prsta , langeta na njemu a sve ostalo sada mora stajati i čekati , a planova je bilo ,,,,,,,,,,,,,,,, hidro volan , leteća roto kosa na postojećoj malo redovnih popravaka na strojevima ,,,,, ali NIŠTA od toga :mad:

E stvarno malo triba da se desi sr....nje:mad:,,,a ča da ti rečen,,,drž se,,,i nek se sve dobro završi,,i da čim prije ozdraviš...:p:p

Mom kumu ga je remen od bregaste pobra oko remenice od ventila,,i to mali,,,,i on je bio zaustavljen od dela..sad fala bogu dobro,,,,,,ali ga ne osiječa..
 
Na vrh