• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Arno

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Što se tiće remenice na motoru ,,,,,,,,,, nisam baš siguran ali mislim da ja već imam neku orginalnu , konusna je i mislim da bi ona mogla pogoniti pumpu , a ustvari kao da je je za paljenje na špagu !! , a usporedbu broja okretaja bi u svakom slućaju trebalo odraditi .
Ima već nekih slika sa serije 800 pa ću to sve malo usporediti , treba vidjeti nešto što je već neko isprobao , u glavnom što sam siguran ,,,,,,,bez rezanja ,,,,,,,,,,,
:lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ako sam u pravu ti imaš Rugerrini motor i koliko je meni poznato taj ima samo remenicu za špagu. Ako je konusna to nebi znao za sigurno, običajno nisu a sad kakva je kod tebe to češ se ti brzo uvjerit. Nadajmo se da je konusna ali čisto sumnjam. Ako nije onda tokarenje, nije ni tokomplicirano napravit pa je dobro rješenje.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Konusna je sigurno ,mislim da bi morala služiti svrsi , sutra je poslikam da rješim nedoumicu ,,,
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo ja poslikao lijepa kosina za remen konusna , otvor za špagu ne smeta , mislim da bi remenica trebala biti ok :p

 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo i slika pumpi koje sam nabavio , mercedesova i mislim da je druga opelova sa posebnim dodatkom rezervara za ulje , sama pumpa zauzima manje prostora a rezervar se može negdje uklopiti da ne bi možda trebalo rezati limariju :

 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo još i ove , pumpa volana od BMW -a ali izlaznog pritiska 100 bara , možda se dade podešavati ali za to se treba primiti posla ,,,,,



 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Istina, remenica konusna, može da posluži potrebnoj svrhi. Ja sam bio u dvoumici da je tako ali u pravu si.
A vidim MB i BMW koriste ZF, dobra firma, to če da potraja dugo, a vjerujem da je i treča OK. Na dvije pumpe imaš mogučnosti napravit rezervar na neku drugo mjesto pa da se ušpara prostor. Imaš materiala dosta na raspolaganju, odabereš odgovarajuču koju bi se moglo negde ugurat. Nemam što drugo da kažem nego super, imaš dobre mogučnosti da se ugradi bez sječenja. Valjda če se nači malo mjesta. Jes pogledao kud bi se moglo?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Danas sam se malo igrao sa lješnjacima a pošto nije bilo slika a davno sam obećao kolegama iz tema LJESKA i ORAH da ću postaviti strojeve koje sam sam izradio , pa možda nekome posluži ideja :p

SORTIRKA , za sortiranje , oraha , lješnjaka ili ko zna za što još 13 kalibara


 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Može se pogledati i ovdje ,


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZK1iSPatzEQ&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
 
B

BAGERISTA

Guest
Arno ovo si sam dela,,,,svaka ti čast.......:shock::prayer:
Reci mi kako su po rupama odrđene di če koja past,,,,(manje rupe i veče,pa raznih dimenzija ili):confused:
Ili ako sam vidija cijevi idu u konus,,,,odnosno s uže na šire,pa se okreču..

A za ostalo mi se sviđa ideja,,,,to je po nekom stroju rađeno,,ili iz glave..
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
I još samo ovo ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


[YT]www.youtube.com/watch?v=Drubm6nSIjg&feature=youtu.be[/YT]
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Arno ovo si sam dela,,,,svaka ti čast.......:shock::prayer:
Reci mi kako su po rupama odrđene di če koja past,,,,(manje rupe i veče,pa raznih dimenzija ili):confused:
Ili ako sam vidija cijevi idu u konus,,,,odnosno s uže na šire,pa se okreču..

A za ostalo mi se sviđa ideja,,,,to je po nekom stroju rađeno,,ili iz glave..

Je istina sve što se vidi radio sam sam , osim nekih sitnica koje je morao odraditi tokar :eek: sistem rupa je da samo love ono što padne a kao što si primjetio cjevi su konusne ( sa mogućnosti štelanja ) sa obratnim smjerom okretaja i padajući , tako da sve lijepo klizi i padne tamo gdje može , Ovo je moja ideja istina nešto slično sam vidio ali već kada je sve bilo u glavi posloženo , jer neki su pokušavali sortiranje na RUPE - SITO - ali to je smješno :lol::lol::lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,nema se ča reč,,,,dobro,110% odrađeno pedantno............:prayer::prayer:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Zanimljive su ove mašine Arno, svaka čast i kako kažeš za ono da je tvoja ideja onda duplo svaka čast :prayer:.
A vjetranka, dal ona posloži, sortira več pvi put na gotovo ili treba još jednom da sve prođe kroz nju?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Bravo...:supz:
svaka čast na ideji, a još više da je sprovedeno u delo...
pozzz joe!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Zanimljive su ove mašine Arno, svaka čast i kako kažeš za ono da je tvoja ideja onda duplo svaka čast :prayer:.
A vjetranka, dal ona posloži, sortira več pvi put na gotovo ili treba još jednom da sve prođe kroz nju?

A mozgalose i polako radilo , a vjetrenka sve zavisi koliko ti se žuri i što želiš u finišu dobiti, najbolje je smanjiti vjetar da ne čisti baš čisto ali onda ima više ručnog rada , a ako bolje ispuhuje onda nešto laganog loma baci u otpad tako da je onda kao KVAR ali nije ni to strašno , a opet 100% nikako ne može biti čisto što znaći mora se propustiti preko ruku ali najbitnija je stvar dok se radi sa pažnjom nema mnogo loma a brzina kompletnog čiščenja je zadovoljavajuća , a koliko se može rješiti to ti nebi znao jer bi na svakom stroju morao biti jedan koji se kuži u posao i jedan koji bi posluživao , uglavnom ide brže nego na ruke i sigurno ima manje loma nego da se lupa čekićem , sa time da ne broimo udarce u PRSTE :lol::lol::lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh