• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Arno

B

bogi023

Guest
Svaka cast na masinama :prayer: i sto si podelio sa svima :drinkers:
Jel valjak na krckalici lesnike razbija o plocu i sta imas na valjku?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav ,
Valjak je rađen od čelične cjevi sa debelim mesom , iza njega je pločevina malo ukošena da prati lagano valjak da se smanji protoćnost , štelanje je sa vijkom m14 sa milimetarskim navojem , ali bolji bi bio FINI navoj , u planu je promjena , valjak je prvo bio ( smješno ) samo navaren uzdužno - povućen elektro luč no - ako me kužiš 6 linija , pa se mislilo da nije dobro , nosilo se na glodanje da bi se izglodali jednosmjerni zubi ( trokut zub povućen prema naprjed ) ali se ništa posebno nije dobilo , da ponovo radim samo bih metnuo varove ali ne puno da usljed okretaja ima vremena i zahvatiti lješnjak , širina je cca 10cm ali može izkrckati stvarno puno , i ako je dobro iskalibrirano kao što se vidi loma je jako malo -zanemarivo - :p
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav moj forumski prijatelju ARNO! ...

., pisali su i falili odreda svi dobri ljudi sa foruma ki puno deladu i razumidu se u delo?!., sada sam i ja to vidil, uvatil malo vremena da TI napišem par reči pohvale i čestitanja u svakom smislu ove moje pisane reči!., napravljeno nešto izvaredno - inovativno - izvorno - plemenito - svrsishodno - funkcionirajuće - praktično - nadasve korisno i svakako potrebno u domaćinstvu kadi se ova plemenita voćka koristi - uzgaja i od nje se žive!!!., moj osobni rešpekt - naklon do poda uz Božji Blagoslov! ...

., svakako i tebi skidam kapu., onu PRAVU!, onu Ličku!.- ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo - vidimo se.-
 
B

BAGERISTA

Guest
., lip pozdrav moj forumski prijatelju ARNO! ...

., pisali su i falili odreda svi dobri ljudi sa foruma ki puno deladu i razumidu se u delo?!., sada sam i ja to vidil, uvatil malo vremena da TI napišem par reči pohvale i čestitanja u svakom smislu ove moje pisane reči!., napravljeno nešto izvaredno - inovativno - izvorno - plemenito - svrsishodno - funkcionirajuće - praktično - nadasve korisno i svakako potrebno u domaćinstvu kadi se ova plemenita voćka koristi - uzgaja i od nje se žive!!!., moj osobni rešpekt - naklon do poda uz Božji Blagoslov! ...

., svakako i tebi skidam kapu., onu PRAVU!, onu Ličku!.- ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo - vidimo se.-

Jao GROFE,,,pa di nađe sve ovo za napisat....:partyman::prayer::prayer:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hvala kolege na lijepim rječima i pohvalama , volim pomoći ako mogu jer i sam volim dobiti pomoć kada zapne , pozdrav 8)
 
B

bogi023

Guest
Hvala na odgovoru :D
Jel imas mozda podatak od ventilatora(kapacitet) ? Vidim da protok stelujes zatvaranjem usisa. I kako si dosao do dimenzija potisne cevi?
Imam slican ventilator i orginalne dimenzije potisa su 200x250mm,a kapacitet je 690m3 pa ne znam dali da stavim te dimenzije cevi ili da smanjim. Sve je jos u fazi izrade pa mozda trofazni motor zamenim monofaznim i ubacim potenciometar sa nekog jacek usisivaca da bi mogao da regulisem obrtaje.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hvala na odgovoru :D
Jel imas mozda podatak od ventilatora(kapacitet) ? Vidim da protok stelujes zatvaranjem usisa. I kako si dosao do dimenzija potisne cevi?
Imam slican ventilator i orginalne dimenzije potisa su 200x250mm,a kapacitet je 690m3 pa ne znam dali da stavim te dimenzije cevi ili da smanjim. Sve je jos u fazi izrade pa mozda trofazni motor zamenim monofaznim i ubacim potenciometar sa nekog jacek usisivaca da bi mogao da regulisem obrtaje.

Ventilator nema nikakve karakteristike , i ništa fine izrade , neko ga je radio , i bacio na otpad , pa je čak bio i izgužvan , ja sam ga rastavio poravno i ubacio motor kakav sam imao . Potisna cijev ako je veća ne škodi ali je mora zadovoljavati ventilator , a zadovoljava ako sve što ubaciš on izbaci daleko van , tek u tom slućaju ga možeš koristiti sa smanjenom snagom i biti siguran da neće biti problema u radu a moja preporuka regulacije potiska ti je odlićno rješenje ovo zatvaranje usisa jer ovdje ga zatvoriš na nulu i sve pada dolje a dodaješ toliko da sve može pobacati van , samo je potrebno naći položaj koji ti je trenutno najpovoljniji jer nije isto dali čistiš 1. klasu ili 13 ( po mojoj sortirki npr. ) neke elektro regulatore ti baš i ne bih preporućio radi cjene , natrpavanja opreme na stroj koja većinom kasnije smeta a jednostvno i funkcionalno ti je naj bolje , vjetar treba stalno korigirati da što manje ima ljuske u čistome ili što manje čistoga u ljuski . Ako imaš neko idejno rješenje za vjetrenku pošalji na pp ako želiš još malo mišljenja . Koliko mogu pomoći slobodno se javi :)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Arno svaka čast, volim takve ljude, a još više one koji ne skrivaju znanje....:prayer:...samo mi nije jasno kakmi je to sve dosad promaklo...
Dobro si rekao, ići nabavljati frekventni regulator za indukcijski motor nije baš neko riješenje. ako hoćeš jednostavno regulirati snagu ventlatora, onda moraš koristi neki serijski, kolektorski motor, trpa one vrtne puhalice koje se prodaju po centrima. Ali regulacija zasunom je po meni čisto dovoljna i nebi si previše razbijao glavu sa ne potrebnim stvarima
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Arno svaka čast, volim takve ljude, a još više one koji ne skrivaju znanje....:prayer:...samo mi nije jasno kakmi je to sve dosad promaklo...
Dobro si rekao, ići nabavljati frekventni regulator za indukcijski motor nije baš neko riješenje. ako hoćeš jednostavno regulirati snagu ventlatora, onda moraš koristi neki serijski, kolektorski motor, trpa one vrtne puhalice koje se prodaju po centrima. Ali regulacija zasunom je po meni čisto dovoljna i nebi si previše razbijao glavu sa ne potrebnim stvarima

Ne znam kakom je promaklo , ali kada sam napravio krckalicu nisam je odmah poslikao a samo sam o njoj pisao , o sortirki se ne sjećam kako je tekla prića a ventilator nisam ni spominjao do sada . U stvari ja sam mislio nešto krenuti sa čiščenjem oraha ali mi se za orahe i nije pokazalo previše dobro je se u principu orah može razbiti ali teško je dobiti prvu klasu to jest polovice , a pošto je rođak ( on se u stvari i vidi da radi a ne ja ) krenuo sa uzgojem lješnjaka a nema se trenutno za strojeve pa sam mu dao neka se on služi sa njima takoda obojica imamo korist , on čisti lješnjake a ja ne moram misliti gdje da ih spremim u suho :lol::lol: O vjetrenki sam već dao mišljenje niks finoća ---- samo RUSKA REGULACIJA ----:lol:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
proart-ing;756209[COLOR="SeaGreen" kaže:
]pozdrav i dobro došao[/COLOR]

Zemljak ja ti ovo baš i ne kužim , što je pjesnik htio reći? :shock:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
svaka čast ARNO na slikama i videu, zanima me dali možda izrađuješ strojeve i za prodaju

Ne ,.. za prodaju ne radim ništa jer jednostavno nema se vrememena ali zato u koliko treba ako mogu pomoći savjetom ili slikom na to možeš računati :) a vjeruj mi poslije ovih slika na forumu najviše če se raditi sortirke , jer sve ostalo je već viđeno ali one su do sada zapostavljane ili su se bazirale na neke šablone što je apsolutno nemoguće kvalitetno prebrati , jer ako ti u rAzlici 2cm dobiješ 13 kalibara na kojoj bi to šabloni sa rupama uspio dobiti ? ,,, Na slici se vidi da je jako malo LOMA koji je najbitniji kod krckanja , a da bi se kvalitetno krckalo treba i kvalitetna kalibraža jer ako je KRCALJKA stisnuta trga jezgru ako je raspuštena idu cjeli , SRETNO SVIMA U RADU !
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
nisam mogao da provalim gdje ti se nalazi ovaj motor , ja imam potpuno isti motor na mom bagerčiću pa me zanima na čemu je kod tebe

Pozdrav ,
kod mene je na Tomo Vinkoviću 822 evo i jedne slikice koja mi se našla kod ruke , ali se vidi po auspuhu , ako je isti i kod tebe ,,,

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
kod mene auspuh stoji nadole

Neispravan link obrisan!

Neispravan link obrisan!

Neispravan link obrisan!


inače sam prezadovoljan motorom , dovoljno mi je jak a potrošnja je smiješna , i više nego smiješna
otprilike zavisno od težine posla troši 1-2l/1h , najčešće od 1.3 do 1.5l po satu :prayer:
nisam baš pratio ali znam pošto mi je rezervoar 10l i po tome znam koliko troši
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da izgleda da je to stvarno isti motor , osim auspuha ali i to je nebitno , kod tebe mi se čini da ga je neko prilagođavao , a da li je to i orginal motor to ti bolje znaš , Evo malo sam ga otišao poslikati da bolje vidiš kako to izgleda kod mene , usput i par pitanja , koliko taj motor ima sati rada , da li je nešto na njemu rađeno , da li je gdje propišao , da li troši ulje , kako pali po zimi , alternator vidim da je dograđen na remenicu o kojoj sam im sam razmišljao za pogon pumpe volana , znaći to igra , :rolleyess:





Skoro zaboravih pitati , a di si sa tim bagerčičem , u nekoj vražjoj rupi ili kanalizaciji ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh