• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
to nema veze s eu vec odredbama istanbulske konvencije o privremenom uvozu i samim time upravljanje autom sa stranim reg oznakama je carinski prekrsaj. hr drzavljanin moze upravljati tj. koristiti vozilo maksimalno 6 mjeseci u jednoj kaledarskoj godini i to samo pod odredjenim uvjetima. Tak i ja da dopelam auto odovud morem ga koristiti maksimalno 6 mjeseci bez obzira kaj imam radnu dozvolu, auto je moj i imam boraviste u kanadi pa cak i da imam dvojno drzavljanstvo pred nasim zakonom sam iskljucivo hr. drzavljan.

A kad bi se odreko hr državljanstva kolko bi onda mjeseci u god. smio vozit kod nas ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Pa nebi se valjda odrekel državljanstva radi komada pleha???
Ak bi i kak strani državljanin boravil tu duže vrijeme, opet bi valjda bilo isto.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
To sam i pitao. Koliko se strani državljanin smije voziti svojim autom kod nas u godini. Lik iz sela preko zime u CH. Po ljetu kod nas zimi tamo. Auto mu stalno tu . Po ljeti se voza. Zimi auto u garaži.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Po zakonu nakon 3 mjeseca neprekinutog boravka unutar granica nastupa carisnki prekršaj. Pitanje je tko će ti to brojat, ima nijemaca penzionera koji su cijjelo ljeto kod nas na moru, što ćemo ih tjerat nazad ?

Kod mene je isto hrpa ljudi i penzionera s DE tablicama.. Čak i ja bi da imam mogućnost izvadio si privremene njemačke vozačku i dokumente...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moj susjed je tu već prek deset let kak se vrnul i u penziji je. Do prije par mjeseci je imal auto sa Njemačkim tablicam. Sad ga je hitil na Hr Zg. Skoro sam zaboravil podatak - naravno, išel je gore na tehnički svake godine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Da, ali je imal gore i boravak.
Tak i moj kum ima, a već je valjda 10 let v penziji (prijavljen je na DE adresu).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moja mali auta , starom cestom do bare i natrag , ravno 6 litri ...benzina
ja mu spomenik dižen , a dizela se odričem preko foruma
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ovih dana idem popraviti limarijski svoj mali-veliki auto,naravno benzinac,1.2,8v mješovite vožnje oko 6.0-6.6l benzina na 100km...
Nemam za drugi pa čemo krpat,a svaki dan mi treba za posao i privatno...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Puknuti jel taj mali auta mozda punto 1,2.?? Ja imam brava 1,4 12v pa guta za podivljati a nikud ne ide nit je nesto velik.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Možda te zeza lambda sonda?
Pa troši a nejde bog zna kak.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
A moj mali na otvorenoj cesti 4.2 l dizela. Benzin samo za trimer i motorku, kad još nema na naftu.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Pa nebi se valjda odrekel državljanstva radi komada pleha???
Ak bi i kak strani državljanin boravil tu duže vrijeme, opet bi valjda bilo isto.

Pa nebi samo pleh bil u pitanju radilo bi se i o dosta plastike :D: (kanadski penezi su plastični a ne papirnati ) jer npr. passat s highline paketom opreme (1,8 tfsi motor, tiptronic mjenjač) je tu cca 23 500 eura na cestu. On je samo kao primjer jer i ostali auti su tu dosta jeftiniji tak da mustanga osnovni model kupiš za 19 000 eura ili ono kaj se meni najviše dopada (chevy camaro) za 21 000 eura.

Inače i strani državljani moru koristiti auto samo 6 mjeseci ali su neke stvari samo jednostavnije nego za hr državljane.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti jel taj mali auta mozda punto 1,2.?? Ja imam brava 1,4 12v pa guta za podivljati a nikud ne ide nit je nesto velik.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
ne vrijeđaj ,ja ne stanem u punta , xd

opel astra generacije f ,1.4 ..zapravo sam razočaran jer sam očekivao manje..mora da sam ga jurio ko stekli
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Bio na tehnickom i kaze da je dobra.

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
Fiat ko fiat, razlika u elektroniki, original bosch ili ona zamjenska i več ti potrošnja leti u nebo. Jedna je crne boje, a druga zelene boje, i nisi prvi de čujem da fiat guta.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne gutaju svi,ima ih sa mgneti mareli i sasvim druga priča!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Bratić mi ima fiata bravo '96 g. 1.6 motor i hladno uzme 10 litara i to ne divlje voznje. A ne ide nikako.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Za ovaj 1.4 12v sam cuo i ja da voli popiti ali ovo je ipak previse kod mene

Poslano sa mog ZTE Blade L3 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nesmije toliko trošiti,nešto mu nije uredu.
Više od 7.5l kombinirane vožnje nesmije više.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh