• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Pa čovjek nije kupil kamion za zidariju, već je kupil auto za vožnju.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
...

Foto0514.jpg
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Aj pustite dečeca nek trkelja i dalje bezveze, jer nečita dobro i bitne stvari.Uglavnom ak neko traži auto vani ovi kalkulatori za davanja nisu baš precizni al evo ovak se to plača:
Homologacija i neka jebena potvrda 1200kn,porez - trošarina(co2)4700kn, naknada za zbrinjavanje 700 i parking na carini 100kn i kad ti u Fini uzmeju proviziju ispalo oko 6800kn.
Auto je s prijevozom (nije imal TUV)bil jeftiniji od ove cifre.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
I vjerujem na kraju kad si sve bacio na papir, auto tog godišta si mogao uzeti za iste novce i ovdje, bez tolko zavrzlame
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma ima puno caka za uvoz da te dođe puno jeftinije nego bi moralo. Jedan moj poznanik je baš prije nove godine dovukel iz slovenije audija a6, 2012g, onaj neki s line, uglavnom auto strava za vidjet, nema čega nema u njemu i malo mi je objašnjaval neke fore oko uvoza pošto mešetari sa svime i svačim. Nabrajal je koje sve sitnice mogu srušit konačnu cijenu uvoza i kak je uštedil skoro 6000kn na tome. Umjesto 17000kn papirovinu je platil 11000kn, ima neka šema sa vještakom koji je napisal svaku sitnicu i svaki tehnički nedostatak auta i tak je srušil cijenu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Ovakav passat kao sa Tinove slike je kod nas najviše 5000 eura, ali u takvom stanju da padnes na guzicu, 4motion i pun djavo opreme.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
I idu dobro u krvini,od skoro vozimo pomenutog pasata(karavana) 2004 god 4x4 po krivinama ide kao i po pravcu,ovo mi je prvi qvatro i razlika u voznosti vozila sa jednom vucom i 4x4 je gotovo ne uporediva,,i nije preso 5000€ kad sam ga uzeo(a uvezen je za mene iz CH)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
To je posljednji pravi quattro ( stalan pogon 4)s torsen diferencijalom... Sve ovo poslije je pogon 4 al daleko od torsena...
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Molio bi ako netko zna da kaže ,dakle ,mogu li ja kao državljanin RH voziti u Hrvatskoj duže vrijeme Slovenski auto ,registriran u Slo. ak mi vlasnik Slovenac napravi punomoć ? Znam da to trebam pitati na policiji ,ali poznajem ljubaznost i uslužnost svih tamo na šalteru pa mi proradi želudac čim dođem blizu zgrade .
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Sta,kod njega je stalno jeli ukljucen i zadnji dif.? i mozes li malo pojasniti ovo "torsen" ..ja sam mislo da se zadnji ukljucuje samo kad prednji proklizu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Kod VW se to zove 4motion, uključuje se automatski kod najmanjeg proklizavanja kotača
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Molio bi ako netko zna da kaže ,dakle ,mogu li ja kao državljanin RH voziti u Hrvatskoj duže vrijeme Slovenski auto ,registriran u Slo. ak mi vlasnik Slovenac napravi punomoć ? Znam da to trebam pitati na policiji ,ali poznajem ljubaznost i uslužnost svih tamo na šalteru pa mi proradi želudac čim dođem blizu zgrade .
Nula bodova, pajdo imao na starog reganu hayabusu u sloveniji, imao punomoč i dok se spiz... dobio sve žive čestitke. Može samo ako je vlasnik vozila sa vama u autu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
To ti je posebna vrsta diferencijala s ograničenim klizanjem, gdje se izjednačenje brzina postiže trenjem u pužnim prijenosima, a ne lamelama. Mehanički je kompliciran i skup, zato se zamjenjuje jeftinijim, elektrohidraulički upravljanim, kuplungom.
Taj diferencijal želi izjednačiti brzine na obje poluosovine (dakle, dodaje moment na onu stranu koja se vrti u prazno), za razliku od običnog diferencijala, koji izjednačuje momente na poluosovine (zato kad se jedan kotač vrti u prazno ni drugi ne vleče).
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=JEiSTzK-A2A[/YT]
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Od Wolksvagena samo passsat b5 ( 2001-2004) ima torsen diferencijal, odnosno stalni pogon na prednjoj i zadnjoj osovini. Ovo ostalo ti je kur..a davorija jer nemaš zadnjeg pogona kada ideš u rikverc.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Nula bodova, pajdo imao na starog reganu hayabusu u sloveniji, imao punomoč i dok se spiz... dobio sve žive čestitke. Može samo ako je vlasnik vozila sa vama u autu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

U susjednom selu čovjek već 3-4 godine ima Jetu sa američkim tablicama,normalno da se i vozi sa njom,u čemu je kvaka?????
 

Najnoviji postovi

Na vrh