• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Šteta kaj ga ta dijagnistika nemože i zamjeniti, majstor nebi iz kancelarije izlazil.... bilo bi ko u mcdriveu, samo pristaneš.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dijagnostika je još jedan alat u nizu s kojim treba znati delati
možda izgleda smješno ali neko ima čekiče pa ne zna s njima udarati ..
mlati ,udara , razbije ali ležaj ne izbije ....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To neče baš svatko kupiti jel ti vrijedi samo za jednu marku auta, a danas svi sve delaju fala bogu.
Griješiš. Desilo se to da mi je miš pregrizao kabal od senzora temperature turbine. Otišao prvo kod svog majstora da vidi što je. Spojio ga je, i približno je detektiralo kvar, ali on nije znao uopće niti gdje se taj senzor nalazi, kako izgleda uopće i gdje je.. Na toj orginalnoj, izbacilo je istu grešku, ali i to da je senzor ostao bez napajanja strujom.. Dalje, slika na motoru točno gdje je, kako izgleda i dalje slike i postupak demontaže, zamjene i njegove instalacije. Mislim da ovo nijedna univerzala ne bi napravila, niti itko tko nema baš tako nešta za to.
E onda sam mogao i ja ići od jednog do drugog, da svaki nešta "popravi" i onda pljuvat i srat kak je merecedes smeće i kak sam x hiljada kn potrošio za popravak, a sve za 10 cm žice u kojoj je bio problem :eek::
Pošto prvo pomisliš na najgore, išao sam da vidim kolko taj senzor dođe, ali ni u Autodjelovima nisu imali pojma uopće šta je to i šta mi treba :D:


I dijagnostika može zakazati, moja kija bila par mjeseci stara, išla sam iz dućana u gradu doma, stanem na semaforu, krenem, gas, ne vuče kako treba, gas do kraja, auto ne ubrzava kako treba, - stanem, pa krenem, pa malo bolje, pa opet usporava.....odmah sam okrenula prema njihovom servisu i nekako se dovukla tamo - stavili ga na dijagnostiku - nigdje ničega, sve ok. Onda su učitali drugi, najnoviji program, napravili probnu vožnju, sve ok, i danas, nakon tri godine sve ok, ko da ničega nije bilo. A oni samo slijegali ramenima - pojma nisu imali šta se dogodilo i zašto.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Puknuti da bi znal koji ležaj izbiti treba prvo dijagnostiku napraviti.
A koji se čekičem vade i montiraju, ležajevi

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir od kad se pojavil kuglager za svaki je bil i komad ogruglog željeza za izbijanje i majstor koji ga znal izbiti i nabiti . Čak su postojale tablice za lagere i remenice koliko se mora pomaknuti po udarcu . Majstori su sve popravljali sa običnim alatom uz pomoč brenera a lageri su se prali i podmazivali danas niti je takve kvalitete niti majstora.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kakvo k... googlanje,pa ti ga najvise koristiš kolko vidim.

Znam ja da neki ležajevi nisu mogli izvuč bez čekiča,ali praksa je pokazala da se krivom montažom zezne i mašina i rukovaoc.
A poslje je kvaliteta kriva.
Naravno da na tržištu ima smeča od ležajeva,ali mnogi se žale da renomirana marka ne valja,a zadovoljava mjesto primjene.
U malim otstupanjima od centra osi vrtnje smanjuje se vijek trajanja,a ljudi misle da su čekičem uspjeli kvalitetno isprešat i uprešat novi,a mapo je drugačije u praksi.
Evo jedan običan slučaj kaj mi se desilo,čovijek hoče da mu zamijenimo ležaj prednjeg kotača,al da bu on pomogel i da bumo tukli i grijali,i ajde,prije toga mu velim ajmo skinut glavčinu stavit na prešu i gotovi smo za 15min sa svime,al nije htel,i tak smo mi tukli,grijali,pajsali pa tukli,i nakon pola sata kad smo bili mokri i videl je da nebu išlo ni mm skinuli smo glavčinu i zamijenili ležaj za manje od 15min...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir normalno da sve nejde sa čekićem ali odkad su Rimljani izmislili kotač upotreba čekića dosta put pomogne . Primjer jedan kolega je vadil krajnik uz pomoč dva Uniorova izvlakača nakon dosta muke i radioničkog priručnika problem riješil čekić od 3 kg i jedan odmjereni udarac.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Cekic je naj univerzalnija alatka,,.da mi je vidjeti bar jednu radionicu da nema bar dva cekica castio bi citav forum,,
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Ljudi zna netko možda nekoga da je uvozio opel astru h (2006 god) 1.9 cdti..koliki bi uvoz mogao bit?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Računaj min. 500€ trošarine, ovisi o cijeni, A većina ih ima oko 159 g co2/km.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Kolega mi nesto napomenio da bi model sa 150 ks mogao izaći 2000 e reg + uvoz pa pitam nekako mi previše...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Moglo bi se na kupiti toliko. Kolika je okvirna cijena vozila vani? Onda dalje, cijena dovoza, ili vučna služba ili zoll tablice. Porez kod nas računaj ovako: pretpostavljam da auto vani nije u sustavu pdv-a. Tu platiš 5 posto. Zatim vrijednosni kriterij, to je 1% (od procjene vrijednosti+onih 5%) zatim porez na co2, ako ga ima od 141 do 160 gr/km porez je 16% +onih 1 pa sad računaj. Nakon toga registracija, .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Ako ima 159g/co2,svi papiri do registracije računaj od 7000 do 10000
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Sto se tice dovoza sam bi isao u njemacku po njega tako da je to briga manje...a ti od 150 ks imaju 159 co2
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Ja sam za astru 2002,163g/co2 dal 6800 za sve papire do registracije.
Al ne gleda se samo co2, tu se u obzir uzima više faktora tak da kalkulatori na internetu nisu baš točni
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Hebote kakav auto kupim za te pare a ne taj trom... Npr. Passata b5.5 sa ful opremom, 130 ks, 6 brzina, koža, automatska klima, grijanje sjedala, svi podizači stakla, šiber, naslon za ruku, xenon, komande na volanu i još puno toga...
 

Najnoviji postovi

Na vrh