• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Viši auto bolji auto. Bolja preglednost ceste, lakši ulazak i izlazak iz auta, ko što sam spominješ bolji prelazak preko prepreka.
Svakako dizel radi napajanja konja.
I naravno 4x4 zbog boljeg držanja ceste a i teren vam je takav pa onda zima i snjeg, večinom vlažna cesta.

Ako misliš trke voziti onda sve kontra od ovog kaj sam sad napisal, a veliš da bu žensko vozilo pa smatram da nebu divljanja, a ako je imalo nesigurna ovi dodaci koje sam navel mogu samo od koristi biti.

Tak ja razmišljam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,985
Boxer diesel i nije baš nekaj.
Ak Subaru, onda benzinac :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Po onome kaj on veli to ispada oko 7000 kilometara godišnje... nebu se stigel pokvariti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,985
Onda pogotovo nema računa plaćati skupljeg dizela.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Zakaj ne?
Za pet let starog dobiš isto tolko više u odnosu na benzinca, a vjerujem da bu i ušparal nekog vraga točeći naftu.

Znaš da su u mom dvoru tri komada. Benzin, plin i dizel. Kaj misliš koji se najviše vozi?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Najviše vozi onaj koji najjeftinije vozi:(giggle):. Kod mene 3 benzinca i 4 dizela najviše voze benzinci a najviše potroše dizeli . Najbitnije mi koji bude upalil na zub na velikom minusu a cijelu noč me na parkiralištu čeka nije marka ali služi samo jedanput nije upalil (crkel akomulator) . I još me nikad nije šlepal Das auto a obratno je u zimi bilo dosta puta :icon_lol:.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ma nije vredno s vama debatirati, vaše iskustvo je ionak s autima koji imaju stotinjak hiljada kak i moj dasa.
Normalno da sam zadovoljan s njim kak bi i bil s svakim novim kak god da se zove.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,985
Dizel je za traktore, plin za kuhanje, a benzin za vožnju (Subaru-om) :D:

Šalim se.

Muha, znaš da imam i benzinca i dizela. Razlika u potrošnji je prosječno manja od litre, a razlika u nabavnoj cijeni je bila značajna (zapravo nije bilo ni moguće najti takvog dizela).

Pitanje je kak Subaru inače drži cijene (pogotovo dizeli).
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
u autu sa stalnim 4x4 razlika u potrošnji nebu litra nego barem 3l

dizel subaru je bomba... imali su probleme prve serije.. sad više nemaju....

i za normalnog korisnika koji ne divlja 150 dizel konja na nižim okretajima daje puno više od benzinca kojeg moraš vrtit da bi išao....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto i tko je usadio mišljenje da se auto mora vrtiti polako i brzo vuči da bi" išao i štedio "
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
za mene bi bila kazna vozizi dizel auta , ma kako god se zvao . nemrem si pomoč
Ova izjava ti je isto kak da si napisal da nebi htel s crnkinjom spati svaku noč, a probal nisi :icon_wink:
Ja pak obrnuto mislim. Naravno da benzinac ima svoje čari samo kaj su ga današnji dizli prekoraćili. Kad se setim papirnato bijele ispušne cijevi na benzincu, mirisa iz ispuha, pucketanja auspuha nakon ludovanja ...... nažalost toga više nema.
Dizel je za traktore, plin za kuhanje, a benzin za vožnju (Subaru-om) :D:

Šalim se.

Muha, znaš da imam i benzinca i dizela. Razlika u potrošnji je prosječno manja od litre, a razlika u nabavnoj cijeni je bila značajna (zapravo nije bilo ni moguće najti takvog dizela).

Pitanje je kak Subaru inače drži cijene (pogotovo dizeli).
To kak si ti uspel kupiti benzinca može se samo tebi potrefiti.
Takvu priliku se nije smjelo propustiti bil on dizel ili benzinac.


Benzin, svječice, droti, bobine, sto senzora, klapne .... hvala više ne. Meni je lakše i jeftinije održavati dizla. Tam kad rikne nekaj onda rikne, nema hoču neču.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
To i je problem kod ovih novijih dizela da kad nekaj rikne onda stvarno RIKNE i izuje te iz cipela i ostavi suhih džepova.
Zato još uvijek preferiram benzince pogotovo ako je plin ugrađen unutra. Osobno sam jednom kupio dizela i nisam se nimalo usrećio sa njim. Ostalih 15,16 ili 17 auta koje sam imao su bili benzinci ili kombinacija plin-benzin.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Do nekih 25-30000km na godinu je glupost kupovat dizel. Par novijih dizela je išlo pod dijelove ili ceradu zbog sitnica koje koštaju ko pola auta, a 3 od 4 su bili F auto.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ako ovak nastavimo auto industrija bu slovo F izbacila iz upotrebe :(giggle):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kaj bumo si lagali, 3 francuska mušketira, pežo, pežo, citrić je još pod ceradom i 5g stara mečka.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Na temelju jednog dizela steći dojam da su bolje benzinci je bezvezarija..
Taj jedan sam osobno kupio a dosta sam ih vozio, većinom službene.
Oko mene skoro svi voze dizele, većinom novija godišta i plaćaju skupo popravke.
Kolega je pred god. dana kupio polovnog dizela(nije bitna marka) u "odličnom" stanju i kroz dva mjeseca je stavio na njega još 10000 kn. Sa tim novcima je auto samo stavio u vozno stanje, to sve je otišlo na motor. 4000 reparacija dizni, 2500 polovna turbina, još neki senzori i promjena brtve glave i njeno uređenje. Ima tu još posla al nema više love.
Sa tim novcima urediš benzinca i voziš se bez brige.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel C klasa u pitanju???

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,985
Ajmo ovak:
DIZEL
Prednosti:
- Najveći moment na relativno nisko brzini vrtnje motora (zbog toga "dobro vleče" na relativno niskim okretajima)
- Radi toga lakše kretanje s mjesta i prilikom vuče prikolice
- Niža specifična potrošnja goriva na djelomičnom opterećenju
- Jeftinije gorivo
- Dobra prodajna cijena rabljenog (relativno manji pad vrijednosti)

Nedostatci:
- Kratak s okretajima, pa treba bar jedna brzina više nego na benzincu (da nema rupa među brzinama), dakle teža i veća getriba (veći moment motora)
- Motor i cijeli auto teži od benzinca slične kubikaže/snage, pa time i lošija upravljivost
- Veća buka i vibracije u i izvan auta
- Skupi popravci sustava napajanja gorivom
- Dim iz auspuha (starije generacije). Problem s eko testom na starijim vozilima.
- Veća nabavna cijena
 

Najnoviji postovi

Na vrh