• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel to h4, gde si naručil?

Trebam podhitno nekakve bolje žarulje, sve slabije vidim po mraku, ove moje su katastrofa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
6000K je već prilično plavo, poput ovih radnih lampi iz Trgoagencije.

Šanana, kupi kvalitetnije H4 žarulje i bolje buš video nego s ovima.
Bilo ti je već pisano o tome.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nekaj moram nabaviti, najradije bi prave H4 halogene, ima onaj neki Osram, zaboravil sam kak se zuovu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Joj, joj, molite Boga da ne naletite na zajeb... pandura jer bu te zgoreli bez ognja.
Bdw, lepo za videti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stigla meni led svjetla.Mogu reći da su dosta jaca od obicnih halogeni zarulja i sto je jos vaznije meni su ljepse jer su bjelo-snjezne boje :icon_keel: .
Narucio sam i xenone pa kad dodu usporedit cu njih i led



Upaljena kratka svjetla,lijevo halogena desno led i po danu se vidi da je led dosta jaci


Po mraku kratka svjetla ispricavam se zbog lose kvalitete slike :mur:
ljevo je LED , a desno halogena ..auta se uvjek gleda u smjeru vožnje :biggrin:
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Priča sa LEDom je ista kao i sa xenonom.
I što si tiče snopa svijetla, kvalitete snopa i svega ostaloga, jedino onaj u leći igra. A što se tiče izgleda još bi bio stroži. Također jedino i iskljucivo leća,

Da svi ovi sa xenonima u klasičnim farovima odu na tehnički i zamole službenika da im pokaže kako i gdje im snop baca, zacrvenili bi se od srama prema svim ostalim sudionicima u prometu. U svakom slučaju da odgovorim, baca apsolutno svakam osim na cestu, barem u omjeru koliko bi trebalo. Zato i imate osjećaj kako dobro vidite i kako je sve obasjano...


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
akaj može policajac nego vaditi tablice s slati na tehnički ....

a kaj ako se zajebo?

normalno ako vidi takvo nešto u golfu 2 da bu siguran , ali u novijim autima?
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
akaj može policajac nego vaditi tablice s slati na tehnički ....

a kaj ako se zajebo?

normalno ako vidi takvo nešto u golfu 2 da bu siguran , ali u novijim autima?
Pa u principu ako policajac ima imalo znanja nemre se zajebat.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nemre policajac naučiti na forumu jel LED homoligirana ili ne , ..i to prenositi u službu , jedino ako su bili na doškolovanju , kaj sumnjam
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Kakve veze ima dal je homologirano.
Pa i naknadni HID xenon setovi su homologirani pa po nasem zakonu ne smiju biti u halogenom faru. ;)

Ali da, uz zadovoljavanje ostalih uvjeta smije se naknadno ugraditi i xenon i sve.
Na te ostale uvjete sam mislio. I znaju ih policajci jako dobro.

A to kaj je 99% xenona ugradeno samo zarulja to je drugo.
Ali ima i sistema kvalitetno slozenih.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Koji su uvjeti da se prebaci sa halogenih na xenon?

Ja sad gledam jedan auto i isto ima halogene, pa me zanima koji su uvjeti da bi ugradio xenone i zadovoljio propise da sam bez brige.
Kolega je na BMW-a stavio 'angel eyes' xenone i sad za svaki tehnički mora vračati orginal halogene.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Koji su uvjeti da se prebaci sa halogenih na xenon?

Ja sad gledam jedan auto i isto ima halogene, pa me zanima koji su uvjeti da bi ugradio xenone i zadovoljio propise da sam bez brige.
Kolega je na BMW-a stavio 'angel eyes' xenone i sad za svaki tehnički mora vračati orginal halogene.
Obavezno mora biti u leći.
Obavezno mora imati pranje farova.
I obavezno mora imati autonivelaciju kao i svaki OEM xenon.

Nakon svega naravno ugrađeni dijelovi moraju imati certifikat. Kada pričamo o raznoraznim nadogradnjama.

Naravno najjednostavnije je ugraditi sve OEM sa drugog polovnog istog modela koji je imao tvornički xenon.
Ali i tu ima itekako posla. Senzor za nivelaciju. Posuda i crijeva za pranje farova. Ili samo crijeva ako je jedna posuda. I naravno na kraju najjednostavnije samo far prebaciti. Balaste takoder.
Ne znam jesam se svega sjetio. Mislim da jesam. Naravno kodiranje svega toga.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
A ako bi ja uzeo npr. 'angel eyes' farove halogene, normalno ću proći tehnički bez nekih velikih prepravke osim drugih farova?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo su več rasprave da te Bog sačuva!
Oko čega si vi glavu razbijate toga nema nigdje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Bum si ja u traktor ubacio Xenova xD neka susjedi zavide [emoji14] bas si razmisljam ne bi to pranje bilo loše na traktorima, ja kada radim u prašini zablati se dosta :/
p.s. je se to automatski ona peru ili ima neki gumb?
+ pise visokotlacno pranje jel to matketing ili ozb pritisak da ruku ne stavis?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Bum si ja u traktor ubacio Xenova xD neka susjedi zavide [emoji14] bas si razmisljam ne bi to pranje bilo loše na traktorima, ja kada radim u prašini zablati se dosta :/
p.s. je se to automatski ona peru ili ima neki gumb?
+ pise visokotlacno pranje jel to matketing ili ozb pritisak da ruku ne stavis?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Na vecini auta se da iskodirati.

Da li na dulje drzanje rucice za pranje sajbi (da se ne pale uvijek), da li u nekom intervalu na pritisak rucice pranja sajbi. Ovisi.

Ja nisam probao s kodiranjem i pale se odmah cim perem sajbu. Okej, u djelicu sekunde kasnije od mlaza na sajbi. Pa onda ooet izlete mlaznice nakon jos jedne sekunde.

Fora stvar za vidjeti ali u biti sve vise me nervira, pogotovo po ovom vremenu kad svako malo peres i sajbu. Okej, budu i svjetla usrana brzo, ali opet...

U stvari osjeti se znatno veca potrosnja tekucine, rekao bih dupla skoro. Uglavnom sam na cesti dosta i znam onda dvaput tjedno po 5 litara uliti.

Druga stvar koja smeta je da mlaznice odmah zaseru haubu.
Ali sto je da je, stvarno dobro operu far, da se cakli. Pogotovo ako su jos i grijane.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh