• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ni blizu. pogledaj staru mečku w123, to prelazi 500 000 km bez greške, dok kod mehaničara u selu najviše je novih audija, BMW-a, mercedesa i sličnih koji su puni elektronike, i to su većinom dizelaši na servisu
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ni blizu. pogledaj staru mečku w123, to prelazi 500 000 km bez greške, dok kod mehaničara u selu najviše je novih audija, BMW-a, mercedesa i sličnih koji su puni elektronike, i to su većinom dizelaši na servisu
Tak je. Sve redom BMWi, Mercedesi i Audiji stari 10-15 godina sa na satu 200 000 km a u ostalim modulima osim ECUa 800 000.
Pa se cude kak ode remenica radilice na 200 000. Ili injektori ili turbina.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Tak je. Sve redom BMWi, Mercedesi i Audiji stari 10-15 godina sa na satu 200 000 km a u ostalim modulima osim ECUa 800 000.
Pa se cude kak ode remenica radilice na 200 000. Ili injektori ili turbina.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

zaboravil si napisat; redovito drljani na ložu ili plavi dizel, pretakani iz zmazanih hrđavih kanistera te ko zna kad su zadnji put zamijenili ulje....
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Neki dan sam učestvovao u jednoj raspravi o novim dizel motorima za automobile. Da se broj okretaja povećao skoro kao u benzinaca. A ja još mislio da je do 4.000 maksimum. Jesu li ti motori trajni kao stariji?

Sent from my XT1092 using Tapatalk

nema veze što se više vrte, redovno polje upotrebe im je niže nego na starim motorima...

Recimo stare motore nisi mogao vozit ispod 2000rpm, turbo ako su ga opće imali hvatao je tek od 2500 nadalje itd...Susatvno ta granica se spuštala, danas nema motora bez turba, turbo počne hvatat ispod 1000 rpm, na 1500 je već u punom boostu itd.. To sve normalno zahtjeva finije ulje te brigu. Nekad je bilo normalno da su mtori poderali karike, cilindre itd. Danas ti dijelovi ne odlaze niti jednom proizvođaću već ih redovito ubiju nekakvi senzori i hrpa stvari povezanih s ekologijom.
Da se današnji motori mogu proizvodit za zahtjeve ekologije kao pred 25 god bili bi sigurno izdržljiviji od motora iz onog vremena. Materijali su u današnje kudikamo napredovali...
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
U potpunosti je to točno zwer, ne održavanje vozila i loše gorivo. A i od kud informacija da je najviše novih BMW-a, Audia- Mercedesa na popravku? Radim u servisu, nisam serviser nego sam IT ali vidim kaj ide u servis. Sve redom Ford, Fiat, Peugeot, Renault, Citroen, Opel i naravno VW ali njih tolko ima na cesti da bi bilo čudno da se ne kvare. Francuzi najviše imaju problem s dizel motorima i elektronikom, elektronika im je strašno osjetljiva.

Ovi debeli auti nisu prečesti jer mislim da ti ljudi bar jedno vreme dok kupe auto paze kak ga voze. Ne velim da ih nema, ali ne tolko često kolko se to uvijek ističe u razno raznim razgovorima ekipe i po forumima.

Samo da se napomenem da nismo neki mini selski servis, nama šalju i ovlašteni servisi aute dok se nekaj nemre rešiti kaj se tiče elektronike.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne bi želi omalovažavati koprivnicu , ali mislim da je to provincija u odnosu na zg i oklicu , i ovdje je puno više nabrojanih marki po glavi nego tamo , možda ti se zato ne čini
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Ne delam u Koprivnici, delam u Prelogu.

Veliki smo servis i redovito imamo aute na tuningu, popravku ili servisu od Rijeke do Osijeka. Znači pokrivamo celu HR i još malo. Upravo auti koji rade najveće probleme se na šlepi voze k nama iz cijele HR, a među njima je najmanje BMW, i Mercedesi po kojima svi tako redovito pljuju.

Razlog što je neko nezadovoljan s BMW ili Mercedesom je zato što ga kupi sa 200k km, 2008. za 8-9000€ (pričam za 3er, 5er ili c, e klasu). Taj auto nema 200k km (barem 300 i više) ili je bio više na krovu nego crijep.K tome se doda loše održavanje i evo ga, BMW, Mercedes, Audi i ostali auti visoke klase ne valjaju.

U HR se manje više gleda auto do 10k € (+-5000€ i ne nužno ali tak nekak), e sad neko kupi za to noviji, manji auto koji je automatski i manje uništen, a neko baš oče BMW, Mercedes ili nekaj takvog i to je neusporedivo. Također ovi manji, slabiji ili gradski auti se više kupuju kao novi i normalno da niko ne pljuje po novom autu, a skuplji se kupuju rabljeni jer se nema para za novi.

Nije isto uzeti novi VW Polo za 15000€ ili BMW 320d 2010-11 za 15000€. Novo je novo, a toga nema previše kod nas. Da se razmemo ova situacija sa ne održavanjem se ne odnosi samo na Mercedes, BMW, nego na sve. Ali dok neko pljuje po tim markama onda svi vele je to sam ti ja rekel, to plačaš samo znak na haubi. A dok neko pljuje po recimo Fordu, onda se samo veli, je pa Ford je, to je normalno.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja bih samo dodao da su recimo ti stari auti za koje se nekako vezu ta osjecanja, misljenja o dugotrajnosti i predjenim kilometrima uglavnom presla 200-500 hiljada za recimo vijek od 20-30 godina, a danasnja vozila od prilike za 3-5 godina naprave tu kilometrazu...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Sve je stvar odrzavanja i od toga zavisi i dugotrajnost. Neki dan kupovao glavu motora za nekog dizelasa i kod covjeka audi 3 2007 godina. Pitam sta mu je, kaze on zaribao i pokaza mi karter , ulja ima jedno pola litra, ako se ono moze nazvati uljem.
@Adis potpuna istina. Imam passata 90 god. presao 440000, a i mercedesa 2014 presao 280000.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Decki,nekad su motori trajali duze,hm,nekad su brakovi trajali duze,zene bile dlakave itd.Danasnji motori:icon_pray: su superiorniji,laksi,manji,daleko kvalitetniji materijali,cisci ,stedljiviji,tisi uz pravilnu upotrebu jedu kilometre nikako stari motori nisu mogli biti kvalitetniji pa znate i sami neste deca.
Jedino si nekad iz daljine raspoznal imarku i model auta, kao i odzada pravu babu od obicna skvo.:icon_oak:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nema srednje klase: il su debele il su mršave :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
I samo su dvije vrste na ovome svijetu, dame i ne dame....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Baš tak, za poneku bi i vrečicu riskiral.... kak i za poneku makinu.... a lepo sam rekel, ta vozila na F.
Si videl kak me jedan od nih kaznil, još uvjek se s maramicom češljam.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Baš tak, za poneku bi i vrečicu riskiral.... kak i za poneku makinu.... a lepo sam rekel, ta vozila na F.
Si videl kak me jedan od nih kaznil, još uvjek se s maramicom češljam
.
sa "F" nema labavo :drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh