• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Zwer,
hvala lijepa. :drink:
Mišljenja sam da je ipak problem ili barem veći dio problema u ulju. Osim ako motor nije toliko potrošen da više ne održava potreban pritisak ulja na leru.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Gogo,
ne samo svaki tank nego i sve ostale aktivnosti na autu. Jednostavno mi je to činilo zadovoljstvo, a ne uzme ni 5 sekundi dnevno (u prosjeku). Isto i sad radim na Golfu i na traktoru. Sad kad sam u mirovini nije mi problem odvojiti i 50x više vremena. Kad nemam vremena, ne visim na forumu, a kak se vidi, trenutno ga imam dovoljno. :)

Čudno neko zadovoljstvo, ali poštujem to. :wink: Mislio sam možda da je radi nekog posebnog razloga trebalo voditi evidenciju.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja isto u svakom autu imam mali blok gdje bilježim troškove i kad je šta zamiienjeno. Gorivo ne pišem, ali ostalo je sve tu. Datum, kilometraža, šta je mijenjano i koliko je koštalo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
zapisnik je sve što imaš nakon nekog vremena , sve ostalo izađi iz glave ..na taj način se najbolje upravlja troškovima ,dobar računovođa je temelj svake uspješne firme
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Zwer,
hvala lijepa. :drink:
Mišljenja sam da je ipak problem ili barem veći dio problema u ulju. Osim ako motor nije toliko potrošen da više ne održava potreban pritisak ulja na leru.

1.9 su zadnji motori gdje je omjer vrtnje uljne pumpe x0.5 ( upola manji od radilice). i stoga je premali tlak na leru i malim okretajima

Vjeruj mi, nije do ulja, prolaze na autima koji imaju idealnu servisnu povijest i sve servise s castrolom i dr kao boljim uljima....

1.6tdi i 2.0 nemaju s time problem jer tam se uljna vrti 2x brže od radilice ( zajedno s balansnom osovinom u karteru)
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
kaj to znači, da 1.9 treba vrititi u više okretaje (imam taj motor)?
i koji su to 'optimalni' okretaji za 1.9 motor?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Obrazloženje ima logiku. Samo, da poddimenzioniraju pumpu za ulje i to drže godinama ???
Bumo vidli, su rekli slijepci.
Koliko znam 1,6 i 2,0 (81 kW) koji su se ugrađivali na šesticu i kasnije su cr motori.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Može se zaključiti da ti automobili sa motorom 1,9 su namijenjeni da se non - stop voze, dok ovi drugi sa motorima 1,6 tdi i 2,0 da lijepo rade na minimumu (i to izvan garaže i ni kojim slučaju u garaži, pogotovo zatvorenoj). :cool2:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,281
Isprobavanje guma po sljemenu :icon_cool:

23633518_710702942460819_975193254_o.jpg
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
nego vezano no ovih auta od 150ks i 100kmh. Otpor zraka je vrlo vrlo zajebana stvar.
dovoljno ti je 50ks i 4-5lit/100km za 100kmh a za 200kmh ti treba 150ks i min 15lit/100km

Ja kad poludim pa držim svoju ladu na preko 220kmh potrošnja stoji zakucana na 20+ l/100kmh i svih 190ks je uprto u guranje zraka.
Istot ako kad se vozim ko panj u6-oj 100kmh po tempomatu na 1300-1400rpm ( diagnostika pokazuje 55-60% opterečenja) i tipkam po mobitelu pokazuje mi potrošnju manju od 4/100... ( imam aktivni tempomat i pračenje trake tak da tipkanje po mobitelu nije toliko opasno ;) )

A voziti auto od 150ks od semafora do semafora nije razbacivanje?

je razbacivanje je, zato i ugrađuju ljute mašine, više se proda goriva, guma , ulja ...

ograničenja brzina su 50km/h, 90km/h, 130km/h
čemu onda 200km/h, samo vatrogasci imaju više ceste za prat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Oko 2000 o/min bi sigurno trebalo biti dosta.

A kak je nama koji nemamo turncelere na autu?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Dajte ljudi ne teoretisite vise. Da se ne mucite toliko upregnite konje kao amisi da vuku auto. Sta vas briga trosi kantu zita na dan, nema dizni, nema dpf, plutajuci zamajac....
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
koliku kantu žita?
rasniji konji su bolji, troše mjericu žita manje na 100km
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Oko 2000 o/min bi sigurno trebalo biti dosta...

Heh, pa hebem ti vozača koji vozi auto a da mu ceger nije dignut :(rofl):
Ne kužim, koja je fora voziti auto a da ti okretaji padnu toliko da se onaj ceger zaljepi za dno :icon_scratch:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Početkom 70-ih, dok se proizvodil NSU PRINZ, bila je popularna izreka:
"Nekad su prinčevi dolazili na konjima, a sada konji dolaze u prinčevima".
 
Na vrh