• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
@ Antonio Jd, ja imam a4 2011 isto sam se dvoumio između a4 i bmw 3 probao sam i jedan i drugi ,onak bmw više sportski napravljen od audija ,ne sviđa mi se interijer bmw par komada sam gledao pa je bio sav u crnoj boji iznutra mislim na plastike itd ,dosta se nisko sjedi u njemu također i audiju al ipak je malo bolje ,audi puno udobniji ,meni dizajnom ljepši pogotovo unutršnjost ,mana obadva iako su narasli u svakom smislu od svojih prethodnika i dalje nemaju previše mjesta ni jedan ni drugi, i ako hoces se baš brzo vozit i u svakom trenutku imat dovoljno snage onda uzmi ak misliš dizelaše 320 il kod audija 170 ks ,i da dok sam ja bio u kupovini i tak raspitivao dost ljudi koji se bave autima mi je reklo mani se bmw kupi audija ja sam poslušao i za sad se nisam pokajao
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,361
Da, oba 2.0 su u igri. Da nema mjesta, to znam to je tak. Ja pak malo više naginjem BMW-u, najviše što me zanima su ti automatik mjenjači jer definitivno bude automatik, a nisam se prije susretao sa time.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Moj je manualni ,nikad nisam ni razmišljao o automatskom a ipak mislim da je tu audijev dsg u prednosti ,ja sam kupio audija i ne kajem se oba su dobri auti stvar ukusa,ja sam bio isto naginjao više bmw al nakon nekih razgovora ko sto sam vec naveo i kvarova kod bmw i to baš kod 3 sto sam vidio odustao sam odmah od njega , i da sad da kupujem možda ne bih kupio ni jednog ni drugog vec opel insigniu ne zato što je bolji il lošiji auto od navedene dvojke vec zbog toga što se kupi za isto il cak manje novaca mlađi i s opremom boli glava koju kod ove dvojke treba masno platit.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Imam par pitanja u vezi uvoza. Nemam iskustva s tim, a sad bi to radio prvi puta.
Planiram navratit do carinske uprave da vidim kaj mi oni kažu, ali da pitam i tu ko ima iskustva. Općenito me zanima cijeli postupak uglavnom ako tko može pojasnit.

Neko mi kaže da je trošarina puno veća ako je vozilo starije od 3 ili 4 godine?

Sa novim pravilnikom od 1.1.2018. je manja trošarina na co2 iako to i nije znatno manje kolko sam shvatio?

Da li mi je bolje otići sam ili platiti uslugu nekome da obavi sve i doveze vozilo?

Na kraju da odmah pitam, gledam 2013 godina, automatik Audi A4 ili BMW 3.
Zašto jedan, a ne drugi ili obrnuto ?

Imas online od carinske uprave izracun. Traze datum prve rege, co2 i nabavnu cijenu vozila, i po tom ti izbaci po stavkama koliko dodje sto.
primjer sam gledao e klasu 2012 god, 100 000 kn nabavna cijena, co2 koji je i izbacio mi je oko 14000 kn.. tolko mi je rekao i jedan uvoznik, 2-2500 eura davanja, tak da njihov izracun ne odstupa bas puno.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
290
Jedno pitanje za majstore, koliku otprilike snagu moze prenijeti kardan od volana nekog prosjecnog starijeg automobila(merc, audi, vw stariji od 2000 godista)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
može sigurno , snagu jednog muškarca a i ljute(lude) žene ..xd
sad me budu opet napale feministice , sreča da ih ovdje nema
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Danas na tehnickom vidio jednog passata,, nekako mi poznat hahahahaha
800b2bec97599e05738083ebdd0daef7.jpg
7a2c9ba77b4079d483335dd96aa89994.jpg


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
290
može sigurno , snagu jednog muškarca a i ljute(lude) žene ..xd
sad me budu opet napale feministice , sreča da ih ovdje nema

Eeee kad bi jos znao jel moze prenijet snagu jedne ljute zelene masine iz 1953 bilo bi savrseno :icon_rolleyes:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
@nino pasat je sad podignut od zemlje?
@putnicara, jel to za stroj za mljevenje mesa?
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Zima dosla, passat na zimski režim se digao [emoji846]

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Jedno pitanje za majstore, koliku otprilike snagu moze prenijeti kardan od volana nekog prosjecnog starijeg automobila(merc, audi, vw stariji od 2000 godista)
Za to kaj ti treba, homokinetički je zglob prikladniji.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Meni kardan volana od nekod Fiata, pogoni stroj za mljevenje mesa.
Samljeo do sada najmanje tonu mesa, mašina 22.
Onda bi trebao i ovaj pogonit roto kosu, ili se varam?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Tineka su jako nahvalili po FB-u kad je prodao taj auto.

Pogotovo sadašnji vlasnik...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Dobra roba prodana[emoji41]

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
I taj dečko ga je vec prodal drugome... samo još nije prenesen bio

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh