• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Tako sam morao i ja kako kaze mali.

I na tehničkom i u CVH nisu imali dimenziju tu u katalogu iako je standardna za taj auto i rekli su mi da može atest
koji ti ne garantira da će proći, ali prolazi skoro uvjek ili potvrda od ovlaštenog prodavača.
Kad sam to dobio pošto nisam htio atest jer je ovo bilo jednostavnije, platio naravno u porscheu za golf jel, otišao na tehnički sa potvrdom i upisali.
Na toj potvrdi su sve dimenzije zapisane za taj auto po tom broju šašije.

E sad stvar Marko kod tebe može biti, što iduća guma na recimo toj potvrdi opet može biti ne standardna, automatski i skuplja, tako da tebi mislim ne gine atest...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo.
1564c9eb3b4058f003b574fee599039b.jpg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ovo možda pomogne onima sa vw autima i slabim grijanjem. Kupio sam nedavno passat 1997 tdi bez klime i sa slabim grijanjem. U pravilu problem prave klapne do kojih je teško doći. Problem sam riješio tako da sam skinuo pretinac ispred suvozača i onda na kutiji od grijanja napravio otvor u blizini klapne. Kroz otvor sam klapnu ponovno polijepio a u sutra cu napraviti poklopac za novonastali otvor. Auto sad grije a posao gotov za sat vremena bez mucenja s bilo cime.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Jel ima tko kakvog monovolumena ili SUV-a u pristojnom stanju za prodati?
VW-i isključeni...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Vozil ga...šminkersko neudobno gov*o...a troši ko kamion :)
Jedino na njemu mi se sviđa automatik s 8 brzina.

VW se kupuje samo novi, a nikak rabljeni (prevelika cijena).
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
@Marko355

Kolega, ne znam dali ste riješili problem, evo možda mogu malo pomoći.

Ja na VW Polu 9n imam gume 195/55/15, a u prometnoj su uz tu dimenziju još i 165/70/14, 185/60/14, 185/55/15.

Moj je zaključak da bi vjerojatno neku od tih dimenzija mogli riješiti bez atesta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
To ti je za vožnju do skijališta na brdu...a kak je pri tebi najveće brd krtovinac, vjerojatno bi prošlo :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
@Marko355

Kolega, ne znam dali ste riješili problem, evo možda mogu malo pomoći.

Ja na VW Polu 9n imam gume 195/55/15, a u prometnoj su uz tu dimenziju još i 165/70/14, 185/60/14, 185/55/15.

Moj je zaključak da bi vjerojatno neku od tih dimenzija mogli riješiti bez atesta.
Bio sam na tehničkom i izlistala mi je samo tu jednu dimenziju od 14 coli i ovu koju sada imam.

Problem sam riješio što sam uzeo 4 nove gume...

8383819e47231693667af58ab83365c1.jpg


c9ecd0d47444796fdc2fdf75300d1d8a.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Jel ima tko kakvog monovolumena ili SUV-a u pristojnom stanju za prodati?
VW-i isključeni...

Prodam ti ja svog C max-a :(nerd):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Jedan od ozbiljnijih favorita mi je, samo bi ga trebal vidjeti i probati u živo.
Godina? Km? Oprema? Kuka? Novaca?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
ZJ, auto koji bi ti kupil još nije izmišljen.
Sječam se kad si korziku uzimal....... kilometri, kuka, motor s određenim momentom ali mora biti tolko kilovata jer ovi drugi ne valjaju, ako je dizel vibrira, ako je benzinac puno troši, onda prelazimo na mjenjač, onda od opreme kaj ima, ako i ima sve sigurno mu nekaj fali kaj neki drugi ima a ovaj model ni u tvorničkoj ponudi to nema, pa onda vanjski izgled, mikro ogrebotine, gume i njihova dimenzija, otpor kotrljanja.......

Za tebe su samo dva riješenja. Kupiš Pežola experimenta a naj bolje da si daš po naruđbi raditi novog ali u ugovor obavezno napiši da su ti u garantnom roku dužni prepraviti nedostatke koje ti shvatiš da taj auto ima i ugrade opremu koju shvatiš da ti fali.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
I sam razmišljam uzet neki monovolumen, možda bi Lagunu rješavao jer mi je postala malo ne praktična.
Mora bit benzinac plus plin, dizel mi ne dolazi u obzir.
Kakvi su ti Fordovi C-max, kakve benzince uopće imaju u ponudi?


Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Muha, želje su jedno, mogućnosti su nekaj drugo.
Iščem auto koji je modularan, relativno mali izvana, prostran iznutra. Znaš i sam da svašta vozim u autu i da moram ponekad izvaditi sic, dva ili tri... Važno mi je da ima ravnu podnicu kad su izvade sjedala i da se vrata gepeka otvaraju do podnice.
Dizel 1,6 sa ~110 konja mi je dovoljan, ak je automatik još i bolje, kuka poželjna.
Teško je nadomjestiti Picassa, koji je (meni) idealan u tom smislu. Berlingo/Partner je izbor, ali je teško najti takav rabljeni auto u nerazj... stanju.
Ostaje C4 Picasso ili C-max.
Caddyja (4x4 i produženog ) sam se navozil i ne i ga ni badava da mi ga daju.

Radi cijene ne može biti mlađi od 5...7 godina jer keša više nemam, a kredit neću.
 

Najnoviji postovi

Na vrh