• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
vozio golf 3 (dobrih 6 godina se vozio) pa golf 4 i sad bih preskocio 5/6icu pa bih tiguana.
Nista preterano, generalno da li su ljudi zadovoljni, zracni ovjes? koji motor? Na sta da obratim paznju? Komzetika- dal su sta dodavali...itd.

Planiram 2010-2012 godiste, i da me sluzi bar 4 godine uz normalno redovno servisiranje.
Golf 3, 4 i Tiguan su dva različita svijeta.
Ovog smo preuzeli u AC Jasenović za mojeg tasta i punicu, fotografija s preuzimanja u auto salonu:
DSC01335.JPG

Motor benzinac, 150 KS. Ide, ali pije.
Ja sam ga malo vozio, ali pamtim s njim samo ružne uspomene, novčana kazna 1000 KN za prebrzu vožnju i 2 kaznena boda kod Krapinskih toplica 😖 . (Ja ga sebi takvog nikada ne bi kupio, ali ih nismo mogli odgovoriti, koštao je 200.000 KN, čekali su ga skoro 3 mjeseca.) Došao sam s njim u Makarsku za 4 sata, a nekada sam do Splita putovao i 8 sati...
Tastu odnosno nečaku, jer je nečak vozio, je iz meni nepoznatog razloga preskočio zupčasti remen, skršilo se 12 od 16 ventila 😖, mehaničari su svako malo pobrali dosta novaca...
Za mene je taj auto samo čista šminka i preseravanje, obična kanta od auta, ako ne upucaš još 40-50 tisuča kuna za dodatnu opremu. Mogli su si kupiti novog super opremljenog Pasata za cca 150.000 Kn i još bi im osalo 50.000 KN za gorivo.
Na kraju dok je tast poginuo, šogorica ga je zamijenila za rabljenog VW Pola, sve jasno, ili moram još tipkati?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Altenator moraš otpustiti.
Ključ 13 i to je to.
Ovaj tu šeraf sa kontra strane, i podigneš ga prema gore.
View attachment 38412
Vec odradio upravo kako si rekao, samouk 🤣 hvala ti u svakom slucaju na objasnjenju. Da, ford vise ne registrujem, 1.1 kubika, imam prikolicu u koju glat moze da stane 1.5 m drva. Auto dobro vuce, ovamo ravnica tako da relaksirano da njima idem u drva. Kupil ja 7-8 m gorskih drva, a ostalo iz moje sume .. hvala svima
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Mojim problemima nema kraja :ROFLMAO: 🤣 Zna li neko zasto se na bord kompjuteru od GOLF 3 u zadnje vrijeme uopste podaci ne resetuju, npr kad se auto ugasi i izvadi kljuc? Ranije je bilo kad krenem potrosnja, km predjena na 0 a sad potrosnja goriva na 100km je non stop 8.1, 8.0 ne mijenja se uopste, predjena km samo raste, to nikada nije bilo tako, sta mu se desi nije mi jasno?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mojim problemima nema kraja :ROFLMAO: 🤣 Zna li neko zasto se na bord kompjuteru od GOLF 3 u zadnje vrijeme uopste podaci ne resetuju, npr kad se auto ugasi i izvadi kljuc? Ranije je bilo kad krenem potrosnja, km predjena na 0 a sad potrosnja goriva na 100km je non stop 8.1, 8.0 ne mijenja se uopste, predjena km samo raste, to nikada nije bilo tako, sta mu se desi nije mi jasno?

Ne znam kak je na trojki, ali petica ima 2 pregleda. Na jednom se podaci ponište ako je auto ugašen dulje od 2 sata, a na drugom se ne poništavaju ne počinju iznova kad određene vrijednosti pređu zadanu granicu. Ne znam jesu li to prijeđeni km ili sati vožnje. Na petici je gumb za prebacivanje varijante s donje strane desne ručice.

Nije me bilo jedno vrijeme na forumu, ali vidim da si dobio pomoć glede remena. :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas delal susedu na golfu 3, mjenjal manđete na letvi volana, mlade sam dobil kak je nepristupačno, skoro sam već i celi most skinul, al se najvil opet za vikend jer bi trebal još:
Krajnike
Kugle
Selene na balans štangi
Ljevu vilicu
Diskove i pločice
Manđete na kinetičkima
Zadnje pakne
Isparivač klime+punjenje
Šeraf koji drži disk treba zbušiti jer je puknul

Uglavo veselo bu mi, a to je robija za delat.
Svaka čast ljudima kaj to svaki dan delaju.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kad budeš već to sve mjenjal, onda promjeni i lagere amortizere,pa si onda bez brige jedno vrijeme. Antenu nemoj dirati jer se sigurno nije poderala😉
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Po svemu što si nabrojio da treba napraviti i ono što si odradio, more se zaključiti da nikad ništa nije rađeno na toj kanti. Bolje je napravit sve odjednom nego redovito održavati!
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Valjda tako I treba da bude dok ga sam ne resetujes
Ne ttreba tako da bude, od kad je kupljen evo 10 godina je bilo kako sam kazao... Znaci svako jutro je iznova pocinjalo odbrojavanje
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jesi li provjeril da nema mogućnost koju sam opisal u postu #8,147? Ako ima onda ti kod podataka vjerojatno piše 1 ili 2.
Tko ima GIII, ili zna kak je riješeno, neka pomogne kolegi. To je glavna svrha foruma, barem ga ja tak doživljavam. ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
A da nikad nije niš delano, a auto je star 23 godine. Sad se toga nakupilo
A kako je uopće prolazio na tehničkom?:rolleyes:
Ili je to neko vozilo za vožnju van prometnica, šuma ,polje itd...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Kad si to već spomenul, ja imam FOCUSA 2013. godište, auto potpuno ispravan i sačuvan i prošle godine dođem na tehnički bil je neki mladi, novi, veli on meni volan letva na automobilu vam je prešla, ja začuđeno gledam, pa kak, 85000km, pa skoro pa nemoguće, a nažalost bila ta situacija sa COVID-om i nisam mogao na servis u SLO, pa reko idem prije na tehnički, OK, znate da vas moram rušiti, ali ovaj put ću vas pustiti. Idem ja odmah na servis kod nas u HRV i velim čovjeku, daj molim te provjeri ako auto ima lufta ili bilo kakvih naznaka da nešto nije u redu. Veli on meni, nikakvih problema, auto potpuno ispravan, volan letva tehnički ispravna, možeš voziti i dalje. I sad već vozim godinu dana od tehničkog i nikakvih problema nemam sa automobilom.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Naravno, baš to, shvatio sam ja što je njemu na pameti. I onda mi još veli da, da, to je normalno, to se događa na Focusima, a je, onda očito samo ti to znaš jer ja još nisam čul za ovaj tip auta, a znam ih puno da je nekome prešla volan letva na 85000km. A šta ćeš, probaju.
 
Na vrh