• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dizel da ako vozite na plavi dizel

sječam se daven usporedbe , golf 2 , a tada je bio na vrhu populernosti je bil isplativ tek nakon 120 000 .. ..tuje bil BMW serije 5 koji je negdje nako 35 000 ..spominjan je i mali lupo koji je bil isplativ kao dizel nakon 350 000 kilometara .

dakel velka auto i puno kilometri ključ je za dizel ..

holand , ako ti troši 6.5 litri onda je ti je prosječna brzina uglavljena između zavidnih ubrzanja i međubrzanja negdje oko 65 km/h ..nekako ispada da pola tih konja hraniš a ne voziš na njima ..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ja znam točno cijene i ako hočeš za 10min ti saznam sve cifre za hyundai,razlika je bila i još je 7000kn,a dizela se uvijek isplati bez obzira na km ali neki nikad nebudu skužili zakaj
Pa mislim da je i on znao točne cijene, na kraju krajeva još uvijek ga otplaćuje. Baš sam sad gledao cijene na njihovoj stranici i razlika sa istim paketom opreme je 9000 kn.
Onaj tko radi veliku kilometražu ima isplativost kad uzme dizela, to stoji. Za mene ako ću točit na pumpi dizel nema nikakve, ako ću kemijat i do goriva dolazit na druge načine onda bi se možda i našel.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
90% voznje je medjugradske(seoske). Tako da se najvise vozi u sestoj. Duplo slabija fiesta potrosi litru manje na istim relacijama. Ode i litra ipo vise na autocesti ali tamo se ne pazi na brzinu...
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Dobro sad bi mogli o benzincima i dizelešima u nedogled , svako nekaj voli , poštujem i uvažavam svačije mišljenje , al videl sam kolko 2.0 tdi troši , hoče i on potegnuti .
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Svaki hoce potegnuti. Ali kako se moras voziti da bi tako trosio?
Medjugradska voznja, voznja 10kmh iznad ogranicenja i sigurno trosi i manje nego sto je newholland napisao..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danasnji turbo diesel ima ipak puno vise komponenata i djelova koje se mogu pokvarit i uz to su puni elektronike za razliku od benzinaca bez turbine,sada nek si svatko stavi sve na papir i nek vidi kaj mu se vise isplati.
Od potrosnje,servisa,cjene goriva i cjene djelova...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Danasnji auti su svi puni elektronike bio on dizel ili benzinac ja sam na dizelu jer za mojih 35tkm godisnje dizel isplati stari isto ima dizela od prosle godine je poceo i on s vecom kilometrazom oko 25tkm za proslu godinu curin isto dizel on se vrti oko 15tkm godisnje on je sminkerski auto i ne vozi se cesto i servisiranja i odrzavanja rijesavam sam osim bas neceg sta nemogu sam odradit!!
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Al fakat auti su pre puni elektronike , na novijima nesmeš sam ni akumulatora menjati , a kamoli kaj ostalo.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Sve je to oke i super kaj se potrošnje tiče , samo pitanje kak su ti motori 1.6 tdi izdržljivi ? Ne vjerujem da su tak izdržljivi kak 1.9 tdi.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ta dvojba se proteže od kad je napravljen prvi auto pa do danas. Tak je bilo i tak bude.

Btw: ne mislis valjda da budem kupoval nove dijelove za tu kantu od hjundaija....:fiery:.....ak još nekaj ode, nema računice više ni popravljati.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
A čuješ kolko je star , i kolko km ima ?Evo moja daewo nexia još malo i pol miljončeka bu imala , i još se solidno kreće po cesti .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
97. godište....160 000.....al je trula, vrijedi 3000Kn, a dijelovi ubi bože, a problemi su se počeli navlačiti jedan na drugi. Sranje je, da taj auto nebi bio rupa bez dna, treba dijelove uzimati sa otpada. A nisu nikad tvorili neki broj pa čak i kao takvi imaju skupe dijelove.:icon_oak:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Pa slušaj, nije baš fina ta potrošnja.
Sa 550 kn pravim 850 km. Kolko je izdržljiv neznam, imam oba i 1.6 i 1.9 i malo je tromiji od 1.9 moj recimo, dok neki kažu da ide i bolje. Trenutno imam 132000 s tim da je bio u ovlašteno i km su skidani, ispod 200k nema. Imao sam problem neki sa senzorom i rijesio to odma na početku i evo super me sluzi, napravio sam nekih 13000 od kad sam ga kupio, godišnje nekih 15000 km će bit. Ulje ne troši, nije crno, samo me sad ždere antifriz, svaki mjesec nalijevam.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Pa kak to da moraš svaki mj antifriz nalijeveti ? To je normalno da je 1.6 motor tromiji budeš videl nek te sam posluži još dugo , ipak je 1.9 tdi legendarni motor .Ja kad sam zadnji put mjeril potrošnju na nexiji (benzinac) za 300 kunića 500 km i ja zadovoljni.

To nisam znal da su tak skupljiji djelovi za taj auto , mi doma još imamo hjundajija i10 i i30 nije strašno bar za sad i nema nikakvih kvarova . A kaj se tiče moje nexie isto je 97 godište al sam se ja s njom navozil , limarija je fakat 0 bodova , al mašina je besprijekorna . Od večih kvarova bilo je jedino otišel je razvod paljenja ostalo sve servis , i kaj got nije valjalo uvjek sam prije zamjenil taj dio, nek kaj se strgal .Limariju si sam krpam, imam točno takvu farbu i uvjek nekaj skemijam i oke je .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Neznam, nešt me ždere a neznam kaj, čekam sad drugi mjesec jer mi pe na servis, tehnički bude, pa ću vidjet.
 

Najnoviji postovi

Na vrh