• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ja sam imao iste takve i bio sam zadovoljan i po suhom i po mokrom.
Sad imam ove ali te su mi se pokazale bolje po mokrom.
2mqq6vc.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dakle, dal se itko od forumaša vozio na ovakvim gumama??


Radi se o Good Year Ultra Grip 2, guma je čini mi se starije proizvodnje, ali je izuzetno kvalitetna i mekana, ima još 6-7mm profila i oduševljen sam kak se auto ponaša po ugaženom snijegu i po skliskom.
To mi je nabavio susjed, došle su na felgama od Forda iz Austrije, odmah sam ih uzeo i stavio na pogon, koristim ih samo kad ima sniejga na cesti, a moram nekud ići, dimenzija je 185/70 SR13
DOT nemogu protumačiti pošto nije klasičan 3 ili 4 znamenkasti broj, nego neki skup brojeva na vruče otisnut u gumu.
Guma je made in Germani, ali koliko sam skužio rađena je za Američko i Kanadsko tržište, pošto gore sve piše u stilu USA i Canada, ima razno razih oznaka za platna, nosivost i brzinu, nisam to nikad vidio ni na jednoj gumi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I kaj sad da ja velim na tvoj komentar???

Ja više vjerujem u tu staru Good Yearku nego u novu Eskimo!


Uostalom, probal sam i videl kak se guma ponaša i nisam završio u grabi :)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Dizajn profila me nevjerojatno podsjeća na zimsku trayalku iz sredine 80tih.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Evo s moje stare fieste. Slicna samo uza. Marke feneberg. Sluzila je kao rezerva
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1421165446313.jpg
    uploadfromtaptalk1421165446313.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 68

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja nisam stavil eskimku radi marke i modela , nego da vidiš koliko lamela ima u odnosu na ovu tvoju .
Zapravo zimska guma mora zadovoljavati više vrsta podloga od ljetne
snjeg ,
led ,
mokro ,
zaleđeno
posoljeno
ugažen snijeg ,
mokri snijeg
suhu cestu
suhu hladnu cestu
također mora zadovoljiti standarde buke
itd.
I dalje se ne mogu odlučiti koji uvjet tvoja zadovoljava ali ja bi se najprije odlučil za reciklažu.
Čak ni dubina šare nije za neku ozbiljnu kaljužu uz bankinu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lijepo sam gore napisal da je dubina šare 6-7 mm, guma doslovno grebe ko traktorska!

Uostalom ,nebi švabo takvu gumu radil za takva tržišta da guma kao takva nevalja.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Guma se cini zdrava a karakteristike kazes da su dobre,rizik je u tome sto se nezna koliko su stare a opet znam covjeka koji je mischelin energy imao 12 godina na autu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Guma je stvarno zdrava, nije ispucana između ripni, uostalo nebi je ni uzeo.
Da je stara to stoji, možda i preko 15 god, ali to je guma iz onog doba dok su se stvarno kvalitetno pravile, toliko je fina i mekana da sam iznenađen.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ja sam isto imao oko 12 godina, manje više zadnje na golfu trici Michelinke.

Onda je jedna dobila mjehur pa zamijenili, inače lude gume.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kolega izbor je tvoj i ako smatras da se mozes neko vrijeme sluzit s njima super!!!
Ipak budi na oprezu!!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Šanana postoje gume koje proizvođač automobila ugrađuje kao rezervne,i te gume su extra kvalitete i traju jako dugo,neka razlika je al neznam točno u čemu,al su dugtrajne i dobro drže cestu,znaći mekane.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ponakad rezervni točak sa gumom preživi u prvobitnom stanju avto jer je lepo spremljen u tamnom i koliko toliko suhom gepeku.A tvoja izjava je ajme šteta bilo što reč.:icon_pray:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Abart to nisam ni ja znal do nedavno dok nisam došel kod vulkanizera montirat dvije continentalke kupljene od prijatelja koji ih je skidal sa službenih auta.
Gume su stare 8godina,a vožene 3god.
Pital me vulkanizer da di sam nabavil ove gume i objasnil mi je zakaj su u tak dobrom stanju i nigdje pukotine,a drže ko blesave.
Al gume imaju drugačije pismo na gumi od ostalih continentalki.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Kad sam služio vojsku jedne prilike smo čistili skadište i tu nađem novu gumu ali staru 6 godina,185-14 C. Uzmem je sebi jer sam imao tu dimenziju na kombiju i kupim još jednu takvu istu te i stavim na pogon.
Raspala se nakon 1500 km i to je puknula po sredini gazne površine i ufrkala se.
To je moje isukstvo sa starim gumama.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Oficir postavi se na realna tla-vulkanizer ti je najprije prodavač guma-magle a tek posle je poznavaoc svega ostalog što bi moro znat o gumama a nezna i zato lapa ono što tebi ide u uši i vjeruješ da je tak.:(y):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Da li tko ima iskustva sa gumama Sava Exkimo M + S, starijim od 5 godina ?:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh