• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Sogor ima isti problem na cetvorci. Mislim da je veci problem rastavljanje cijelog kokpita pa bi cijena ruku mogla biti ista kao i malog hladnjaka. Nedavno sam mu mjenjao veliki pa mi se neda zafrkavat s ovim.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Sagni se malo pod instrumentalnu ploču pa pogledaj jel gdje mokro,a i osjeti se slatkasti miris od antifriza.Najvjerojatnije ti slini na ventilu od grijanja,tako je bilo kod mene na bivšem Puntu,samo kaj sam ja morao skidati cijelu instrument ploču da bi došao do njega,ne znam kako to ide kod Golfa.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Probaj nasipat srectvo za brtvljenje u rashladni sistem mozda ga zacepi!!!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Baš me nasmiju ovi sa tim preparatima da se zabrtvi ak pušta treba sredit pošteno.Sečam se kako su nekad pametne glave preporučale mljevenu papriku,kafu samo te stvari zamaše sistem a ne da bi ga zabrtvile.Ne može paprika zabrtvit ak su semerinzi na pumpi gotovi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kava je dobra ako imas vodu u sistemu dobro ga zagrijes samo kaj ne zakuha i eto kave pustas na pipicu si kavu:icon_rofl::icon_rofl:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nemozes ocekivat da ce to popravit vodenu pumpu i semering na njoj:icon_toilet:
Ali da moze zakrpat pukotine i slicne stvari gdje rashladna tekucina curi moze!!!
A kad pogledas koliki je poso promjeniti grijac kabine vredi pokusat sa srectvom za brtvljenje!!!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Meni je na jednom autu pred par godina puštao taj mali kiler u kabini i sa tim sredstvom sam ga uspio zakrpat. Dvije godine nakon toga sam ga prodao i nije curilo još ni tada.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Eto vidis a nekima je to smjesno:icon_hang:
Ja sam prije cetiri godine to srectvo primjenijo kad je curio cep na bloku motora a da bi se cep promjenio motor mora van!!!
Srecom srectvo je odradilo svoju zadacu i dan danas nije pustio niti kap!!!
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Moj je prije tri godine dobio pola doze i više ne gubi skoro ništa (ono malo što isparava i ne računam). Prilikom vađenja motora malo čuknut hladnjak i tu se javio problem. Stalno bilo vlažno, od intervencije je sve suvo kao barut. :)

Da je bio veći problem naravno da bi mijenjao, ali ovo ne utiče na rad motora, temperatura je u zadatim granicama i tokom najtoplijih dana, a u džepu pare koje bih dao za neku zamjenu iz Kine, Indije ili Turske.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
I mi smo stavili to sredstvo u kiler ,tata je stombal i srnu i stup z autom i nije propustilo:icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Nije to sam tak.....jako puno zavisi kakvi uvjeti vladaju na mjestu gdje curi. Ako je strujanje mirno bez turbulencija i male brzine, bez naglih skretanja onda ima šanse da zadihta. Upravo to je i razlog zakaj su iskustva toliko različita.
Po meni največi problem je, jer postoji mogućnost da se zaštopa mali kiler. Njegovi kanali su kudikamo uži.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
A gle, ili drži ili ne drži. Nema tu puno mudrosti, riskiraš 50- tak kuna i probaš. Ta sredstva većinom i jesu namijenjena za dihtanje kilera ili spojeva, da će zadihtat pumpu vode koja je procurila to neće.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Gdje najcesce? Sogoru sam prije mjesec dana stavio novi hladnjak tako da tu nebi trebalo. Sad pusta 'mali hladnjak' a neda mi se rastavljat pola auta zbog toga. Nasuo bi tu tekucinu ali mi nije bas svejedno...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Kolega na poslu neki dan dobio za radit reno clia između ostalog gubi tekućinu dijagnoza curi mali hladnjak i uvjeri on gazdu nek kupi tekućinu za krpanje, ja i drugi kolega(obadvojica smo mlađi) se nismo slagali s tim, no gazda je ipak slušal starijeg i iskusnijeg jer je on jednom zakrpal tak hladnjak. I popušio gazda 70 kn za tekućinu a hladnjak su svejedno mijenjali.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Trebam savjet - kupio bih gume TOYO, stare 5godina, šara 6.5mm, da li to mogu voziti još sezonu,dvije? Radi se o ljetnim gumama i na oko gume izgledaju oke..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Vidi kakvi su rubovi(jesu poderani),pazi da nisu popucale sastrane i da nemaju kvrga od jahanja po rubnjacima.
Ako su dobro bile skladištene mogle bi odvoziti koju sezonu za nuždu,samo se pazi prve kiše na njima da vidiš kako se ponašaju.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mozes ih voziti jos jednu sezonu bez brige!!!
Inace ti se auto-gume i voze do 6g. mada znam ljude koji ih imaju i puno duze!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koji je model te toyo gume?
Ako su jedna od jako se lose ponašaju na kiši!!!
Klize ko po ledu kad padne kiša.
 

Najnoviji postovi

Na vrh