• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Da zavojite ceste su uživancija. Kada sam išao starom cestom sa felicijom (50kw motor) zavoj četvrta brzina,pa onda ravnica peta brzina. Nakon nekog vremena više mi je dojadilo stalno šaltat, a ja sve četvrtom,od 2500 -3200 okretaja,kao da vozim sa automatskim mjenjačem,hehe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,595
A čuj, u 15 let 220t i nije baš tak malo
Mene sram napisati kolko sam napravil s svojom drljom u pet let kak je pri meni.... poderal je jedan motor na 100 hiljada i plus kaj je ovaj drugi navrtel, još koji dan i imal bu još 100

Onaj drugi je za godinu dana napravil 800 kilometri, star je 18 let, kupljen novi, a ipak se na vuri skupilo 150 tauzenki.

Vožnja po običnim, zavojitim cestama, pokazuje "kohones",

Slažem se s tobom, spreman sam isprobati tvoj kohones da vidim kolko mi je ručka jako u vrata zašarafljena.
Javi kad si spreman ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,176
Slažem se s tobom, spreman sam isprobati tvoj kohones da vidim kolko mi je ručka jako u vrata zašarafljena.
Javi kad si spreman ;)
Može, ali ne prek 100 ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,176
Nemrem sad, još sam na poslu.
Bumo kad ulovim malo vremena.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Muhač, mogu ja? 🥺🥺

Da se malo nadovežem... To većinom divane oni koji nisu imali prilike probati nešto jače, ali onako, sami da se malo upoznaju, bez prijatelja, rodbine ili čiji je već auto. Probat auto od 200+ks po ulici je kao i onu stvar metit malo sa durexom, napred - nazad i aj ća.

Ja, iskreno da mogu, natrfeljio bi 1000ks u auto i dokle dur dur, ili ja ili on. Jednostavno uživam u dinamičnoj vožnji i boguj ga, hvala bogu koliko vozim nikada se nisam našao u situaciji da sam sam sebe ili druge dovodio u opasnost mojom vožnjom, kada sam izbjegavao aute u magli koji pretječu šlepere nije moja krivica, ali nebitno to.

Kako Muha reče jak stroj unpravim rukama ne ugrožava nikoga, a budala i sa biciklom može napraviti sranje.

Osobno sam imao prilike do sada provozati najviše 420ks, i to ne po ulici nego se baš upoznati s autom. I da mi je nešto takvo nebi se vratio na slabije 😂

Zasad rekord drži Hondica sa turbakom od 600+ks u kojoj sam se vozio, al to je sranje jer to samo vrti kotače u prazno, ipak treba nešto što drži cestu, a izbacuje te iz zavoja kao katapult.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,255
Ja vozim 74kW PD pa ide ko vetar. Dok provozam bratovih 160kW ovaj mi 2 tjedna ne ide, dok malo ne pozaboravim😆

Ide i meni 77kw golf odlično, ali bi za limuzinu malo više.. Opet to ovisi jel se voziš sam, ili pun auto i autoput npr, velika je razlika.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,565
Bratov punac ima 77kW u Golfu 5, mojih 74kW je u četvorci Golfu, poprilično su drugačiji. Petica nije uopće startna kao naša četvorka, kako da opišem, zahtjeva više šaltanja dok ovu četvorku možeš maltene kao automatika voziti u petoj haha. Mislim pretjerao sam da dočaram, no razumiješ poantu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Jep, sve ovisi o momentu koju isporučuje motor, duže brzine traže i više momenta. Znam da ta 5-ica na 2k obrtaja u 5. brzini ide 130km/h, mislim da su 3., 4., i 5. brzina duže na Bluemotion. U 1. I 2. Se ispuca, ali onda šipak u ostalima.

Tipa kod mene je mjenjač relativno kratak u prve 3 brzine, pa se ispuca poprilici i tu jede malu decu 😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh