• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
190km/h mu je tvornički podatak, al' ni ne ide više od 190km/h, barem nisam čuo da ga je itko navukao preko toga, a probali smo.

Kako rekoh, za duže bezine treba momenta, a toga taj motor nema.

To je eko paket za uštedu goriva jer postiže veće brzine pri manjim okretajima motora.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
E to ne znam točno, ovisi kako se vozi, ali ako me sjećanje služi kreće se oko 5l/100km normalne vožnje.

Evo zvao gazdu upravo. Normala oko 4 - 4,5l, a ako ga baš paziš 3.5l/100km, po putnom računalu, dakle postoje odstupanja
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Možda je oke za autoput, tj sigurno je bolje ali na ovim kratkim relacijama nije neka sreća. Kak veli MilanZetor, 6 brzina je opet usran jer se u njemu isto našaltaš ko bedast jer su sve kratke. Idealan mjenjač bi bil ovih 5 na mojoj četvorci i još dodatna 6., eco shift neki 🤣
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,548
Ja imam sad Golf 7 1.6 115ks. Ide to ok, ali prije sam imal 320d 130kW i onda kad dojdeš sa toga na 115 ks to je ko da nejde nikud. 320d je na 2000 o/min u 6. išel 130, max 230km/h. I da, 320d je trošil mrvicu manje od od Golfa. Kad sam malo pripazil znal sam imat prosjek ispod 5l na autoputu, a po selskim cestama i blizu 4 l…
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Imali smo mi u firmi Fiću 850, kako je to išlo. Dobro krajnja brzina mu nije bila velika sigurno, (nisam probavao).
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
190km/h mu je tvornički podatak, al' ni ne ide više od 190km/h, barem nisam čuo da ga je itko navukao preko toga, a probali smo.

Kako rekoh, za duže bezine treba momenta, a toga taj motor nema.

To je eko paket za uštedu goriva jer postiže veće brzine pri manjim okretajima motora.
ak ti 1.9 pd 74kw ide 190 onda je 100% ispravan. 74Kw u g4 ima iste omjere mjenjača kao stariji vp tdi 90. ( max brzina 180@4000rpm)
1.9 77kw 5 brzina u G5 ima "duži" mjenjač, tj ima omjere kao mjenjač u paketu s tdi 110ks u G4 ( max brzina cca 210 @4000rpm)
G5 je i teži cca 200kg tak da su to drugi osječaji u vožnji....

A ja se malo ponovil, tj uzel vikend vozilo i nakon 15 god opet benzinca :) Golf 7 GTI Performance. Više slika kroz par dana.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,907
Dečki auti se mijenjaju prije 100000tkm😉već na 80000tkm je dobro zeti drugog i nema brige.
Da, u većini slučajeva bi bilo dobro, naravno ako imaš mogućnosti. Ja sam kupio sebi Focusa novog, sad je 8. godina star automobil, u prosjeku na ljeto radim 10 000 do 12 000km. Evo sad imam ravnih original 90 000km. Bilo bi stvarno šteta sad ga ići prodavati, automobil je doslovno ko novi, redovito održavan i izuzetno očuvan, do sada bez greške i što je najvažnije, znam kaj imam.
 
Posljednje uređivanje:

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
zwer, moj 74kW veselo nabire do 180, i tu polako odustane, znači da ga cijedim to bi bilo tih nekih 190. Ja sam baš zadovoljan kak taj auto ide za tih 100ks.
Čestitke na novoj jurilici ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Period bez značajnijih popravaka, osim ako imaš peh, se kod gotovo svih marki produžil. Rekel bih da se večinu auti može uz redovno servisiranje, bez značajnijeg ulaganja voziti bez problema barem do 120.000 km. Tko si more priuštiti, to bi po mojem mišljenju bilo neko optimalno vrijeme za zamjenu. Plus, minus 10.000-15.000 km, ovisno o modelu.
Za nas koji si to nemremo priuštiti, je to obično najmanja kilometraža s kojom jedva uspijemo kupiti auto. Kad bi nakon slijedećih toliko km zbrojili sve troškove (uklj. cijenu kupnje), ne bi bili daleko od onih koji su za taj auto bili do kupoprodaje. :confused: Slično kak i s kreditima. znamo da je skuplje, ali lakše podnesemo na rate.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Period bez značajnijih popravaka, osim ako imaš peh, se kod gotovo svih marki produžil. Rekel bih da se večinu auti može uz redovno servisiranje, bez značajnijeg ulaganja voziti bez problema barem do 120.000 km. Tko si more priuštiti, to bi po mojem mišljenju bilo neko optimalno vrijeme za zamjenu. Plus, minus 10.000-15.000 km, ovisno o modelu.
Za nas koji si to nemremo priuštiti, je to obično najmanja kilometraža s kojom jedva uspijemo kupiti auto. Kad bi nakon slijedećih toliko km zbrojili sve troškove (uklj. cijenu kupnje), ne bi bili daleko od onih koji su za taj auto bili do kupoprodaje. :confused: Slično kak i s kreditima. znamo da je skuplje, ali lakše podnesemo na rate.
vw-ov 1.6 tdi inapravi 100 000km s istim uljem :) . zašto sam spomenul baš njega, jer ih je par takvih završilo kod frenda u radioni, kupljeni novi i nikad zamijenjeo ulje. Nešt preko 100 000km okrenuli leteće...
vjerujem da stariji naprave i više....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
Moj Cmax ima 85kw i meni sasvim dovoljno,poteže sasvim solidno na kilažu koju ima
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
2.0 dti 370tkm.opel i pali s 3 grijača bez problema već 4-5 zima tako da ne kudite opel.
 

Najnoviji postovi

Na vrh