• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
2.0 dti 370tkm.opel i pali s 3 grijača bez problema već 4-5 zima tako da ne kudite opel.
Samo sad kad buš ga probao zamjeniti bude puknuo vrh i ostalo u glavi, tad počinje veselje. Koji točno motor ima taj Opel?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Mjenja se što prije od kad je upozorio da je neispravan i to kod "vrlo toplog" motora. Nakon toliko vremena šansa da pukne je jako velika. Vidio sam" stručnjake" koji taj komad izbiju u cilindar,izvade injektor i vade s tankom pincetom. Pošto tu bude razno raznih krhotina,sljedi kroz neko vrijeme"veselje"
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
@MUHA znam kakva je ovo masina djed je imao,1976.god crvene boje 4 vrata 1.2 benzin provozao sam par puta prije nego sto je prodao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Ovaj je bil 1.6 coupe... da mi je danas takva jurilica
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Kod nas ima na oglasima par komada sredjeni ali je cijena 4 do 5 hiljada eura .
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Dečki, na sestrinom automobilu kad je skretala sa volanom u lijevo i desno čuo se tupi udarac, sumnjali na volan letvu i bili u pravu. Naručili novu, kod mehaničara zamijenjena, međutim on nema doma optiku i ja sam automobil naknadno odvezao da mi naprave optiku. Svi parametri bili u zelenom, ja se probam voziti, auto vuće u lijevu stranu kad poravnam volan, išao drugi puta na optiku, poravnao volan 100%, svi parametri u zelenom, no opet se događa ista stvar, veli da do njega nije, da više nema što napraviti. Ako je volan malo ukošen u desno onda automobil ide ravno, ali kad se poravna vuće u lijevo, kad ga pustim opet nakon nekog vremena se sam malo nakrene i auto ne drži ravni smjer i opet ga vuće u lijevo. Provjerio, lufta nema, da li je do volan letve, ili jednostavno ipak nije napravljena dobro optika. Imao netko slično iskustvo, bilo kakav savjet, ne znam više što da provjeravam. Unaprijed hvala.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Dečki, na sestrinom automobilu kad je skretala sa volanom u lijevo i desno čuo se tupi udarac, sumnjali na volan letvu i bili u pravu. Naručili novu, kod mehaničara zamijenjena, međutim on nema doma optiku i ja sam automobil naknadno odvezao da mi naprave optiku. Svi parametri bili u zelenom, ja se probam voziti, auto vuće u lijevu stranu kad poravnam volan, išao drugi puta na optiku, poravnao volan 100%, svi parametri u zelenom, no opet se događa ista stvar, veli da do njega nije, da više nema što napraviti. Ako je volan malo ukošen u desno onda automobil ide ravno, ali kad se poravna vuće u lijevo, kad ga pustim opet nakon nekog vremena se sam malo nakrene i auto ne drži ravni smjer i opet ga vuće u lijevo. Provjerio, lufta nema, da li je do volan letve, ili jednostavno ipak nije napravljena dobro optika. Imao netko slično iskustvo, bilo kakav savjet, ne znam više što da provjeravam. Unaprijed hvala.
pomoglo bi da si napisao koji auto? da li je letva hidraulična hybridna ili elektro?
Na nekim novijim autima s potonja dva tipa treba napraviti i kalibraciju volana / letve...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Oprostite, zaboravio, FORD FOCUS 2008. godište. Volan letva je hidraulična.
Za kalibraciju su mi rekli ako je nova volan letva da ne bi trebalo raditi, da je ona tvornički original podešena, ne znam stvarno, ne budem tvrdio jer nisam sam time upoznat.
Jedino sam primjetio da volan nije isti kakav je bio prije, kao da je sad nešto lakši za okretanje, (moguće jer je nova letva) nego li je to bio slučaj kod prethodne, original prve volan letve.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
Ja sam ove godine imao takav problem i o tome pisao. Vratio sam se odmah nazad na optiku, stavio meštra u auto i po gasu, pustio volan i pitao ga vuče ili ne. Malo me prestrašeno gledao, jer sam svjesno dopustio da nas auto odvuče u suprotni vozački trak, pred dolazeče automobile. Pa me htio naručiti za naredni dan a ja sam sve to platio. Slaži odmah a ja stojim kraj tebe. Više ne vuče nikamo, ide opet ravno 🤓. Kod mene je poslije zamjene krajnika spone volana napravljena optika u zelenom a beskorisna. Sad nemam tu potvrdu, ali auto ide dobro 🤓. Teško je s tim meštrima...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Znadem, sve mi jasno, sve čisto, ispravno, a problemi ostaju. Nažalost, to je uvijek tako, međutim, morao budem to riješiti, tj. pomoći sestri, jer ovako ne može ostati.
Hvala svima na pomoći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh