• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,166
Čak i u takvom stanju ti auti imaju jebenu vrijednost. Možda ne svakome, ali onom ko zna kaj hoće sigurno ima...
I platit će 👌
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Imam problem sa zadnjim svijetlom na Pezo 206. U pitanju je sijalica za kocnicu i poziciju. Kocnica radi ali ne i pozicija. Skidao sam plocu sa sijalicama isprobao ih na 12 v sve radi ok, ali jednostavno kao da struja ne dolazi do ove pozicije .

Da li neko zna koji je osigurac za to? Da nije imao neko slicno iskustvo. Blizi se registracija pa moram da sredjujem
o_Oo_Oo_O
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Nemrem najti temu o automobilskim gumama pa bum tu postavil pitanje.
Koje ljetne gume u dimenziji 205/55-16 preporučujete?
Godišnje se napravi između 20 i 25 k km.

Ako postoji adekvatnija tema, lijepo molim moderatore da presele post.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Dali kao da ne dolazi, ili uopće ne dolazi?

Možda treba očistiti kontakte malo?

@iwanho

Što tražiš? Srednje, ekonomične, da traju duže, da dobro drže?

Ja svakako predlažem Hankook, najbolji omjer uloženo dobiveno po meni. Kod mene već 5 godina na 3 vozila i ljetne i zimske i ja nemam zamjerke, a nije da vozim kao penzić, baš obratno i godišnje obrnem oko 30 - 35k
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Hvala na mišljenju. :ppozdrav:
Gume kupuje sin. Meni je uvijek bilo važno da su relativno dobre na mokrom i da traju više od 30k km, uz neku srednju cijenu.
Kod ove dimenzije sam gledal Continental (skuplje) te Semperit i Dunlop koje dođu oko 500 kn/kom u najjeftinijim trgovinama, kao i Hankook. Za Conti i Semperit se navodi trajnost 35k km, a za Dunlop nemam podataka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Ja imam Uniroyal rain expert 3 i prezadovoljan sam s njima. Nakon cca 50 tisuča su počele popuštati ali još ovo leto budu zdurale. Imaju mesa ali ne drže ko nekad
 

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Ja imam Uniroyal rain expert 3 i prezadovoljan sam s njima. Nakon cca 50 tisuča su počele popuštati ali još ovo leto budu zdurale. Imaju mesa ali ne drže ko nekad
Dobre gume, i ja sam ih imao prije, samo rainexpert a kod nas kise 20 dana u godini hahah.
Kleber nisu lose, ali ljeti na vrucini jako skripe.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Hankook Ventus prime 3 K125 - uzeo ih 2019 u dimenziji 235/55 R17, prešle do sada nekih 60k i mogu još ovu sezonu odraditi, na mokrom drže odlično, valjda zato i imaju A razred prijanjanja na mokroj podlozi, a nalaze se na autu koji se najviše vozi, nerijetko i na flat out gasu i "agresivnoj" vožnji. Cijena trenutna u IC bez rabata 510kn/kom za 205/55 R16 i spadaju u nekakav srednji razred.

Continental Premium Contact 5 sam imao na SUV-u i nisu se baš proslavile, nakon 20k km i drugoj sezoni su postale plastične i nerijetko sam imao situaciju da čak i Haldex sistem zanese guzicu. Na mokrom je znalo popustiti pod težinom, mada ni Toyote nisu najstabilniji auti.

Slažem se s Muhom, Uniroyal je isto tako odlična guma za uloženo - dobiveno. Kolega baš nedavno uzeo Rain expert 3 pa smo ih malo "probali" i guma je odlična dok je nova, za koju sezonu ćemo znati više.

Mada snijeg svako malo pada, treba kupiti zimske. 😂 😂
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Krenuli smo od ADAC-ovog testa.
1646747010763.png

Zanimljivo je da za Hankook nisu identični podaci na naljepnici i na ADAC-ovom testu. Na naljepnici su izvrsne po mokrom, a na ADAC testu po suhom.

ID=psm_rd_hr_jeftinije&Country=HR&utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_p_16

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Dobre gume, i ja sam ih imao prije, samo rainexpert a kod nas kise 20 dana u godini hahah.
Kleber nisu lose, ali ljeti na vrucini jako skripe.
Meni se ta guma pokazala odličnim držanjem po suhom osim po kiši.
Naravno, zbog suhog je krače i trajala.

Slažem se s Muhom, Uniroyal je isto tako odlična guma za uloženo - dobiveno. Kolega baš nedavno uzeo Rain expert 3 pa smo ih malo "probali" i guma je odlična dok je nova, za koju sezonu ćemo znati više.
Meni nije baš bilo jeftino pošto imam malo rijeđu dimenziju guma ali zadovoljan sam.
Samo ih sprobavajte po suhom, dugo budu išle 🤭 Po ljetu kad su prozori otvoreni čuješ ju kak grize kroz zavoje a onda je logički da se i troši ;)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ma samo smo ih forcali u zavojima da vidimo kada kreću bacati. 🙈🤪

@iwanho
Sad su sve gume otišle za razred gore od Trqvnja 2021 vrijedi novi sustav označavanja. Inače su bile razred B po starom sustavu, a otpor kotrljanja je bio C.

Bilo kako bilo, dobro drže na mokroj podlozi 👍
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Dali kao da ne dolazi, ili uopće ne dolazi?

Možda treba očistiti kontakte malo?

@iwanho

Što tražiš? Srednje, ekonomične, da traju duže, da dobro drže?

Ja svakako predlažem Hankook, najbolji omjer uloženo dobiveno po meni. Kod mene već 5 godina na 3 vozila i ljetne i zimske i ja nemam zamjerke, a nije da vozim kao penzić, baš obratno i godišnje obrnem oko 30 - 35k
Uopste ne dobija struju. Da ne znas koji je osigurac za to?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,652
Nisam siguran da postoji samo osigurač za to svijetlo, obično jedan osigurač opskrbljuje više njih.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Uopste ne dobija struju. Da ne znas koji je osigurac za to?
F5 ili F34/F35 ovisi kakva je kutija kod tebe, ali ako radi pozicija, a štop ne, onda je problem u ožičenju jer jedan osigurač ide za kompletan zadnji far. Pogledaj na pedali kod prekidača kakve su žice i malo promrdaj, zna se izgubiti kontakt.
 
Na vrh