• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Hvala na mišljenju. :ppozdrav:
Gume kupuje sin. Meni je uvijek bilo važno da su relativno dobre na mokrom i da traju više od 30k km, uz neku srednju cijenu.
Kod ove dimenzije sam gledal Continental (skuplje) te Semperit i Dunlop koje dođu oko 500 kn/kom u najjeftinijim trgovinama, kao i Hankook. Za Conti i Semperit se navodi trajnost 35k km, a za Dunlop nemam podataka.
Moji roditelji su na bivšoj Octaviji 2 imali Michelin Primacy 4 gume i mogu reci samo rijeci hvale za njih kaj se tice držanja po suhom, po kiši ih baš nisam previše tjeral u krajnost, te gume su durale preko 30 tisuća km, normalno kroz zavoje se nije naganjal auto 80 - 100 i nije bilo šlajfanja previše..

Pitanje za one koji su se baktali sa mikro prekidačima na golfu 4, gdje se mogu nabaviti kod nas da se baš ne upuštam u narudžbe preko eBaya, Aliekspressa i slicnih kineza ?
20220308_200223.jpg

20220308_200954.jpg
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Ok budem pital.
Malo mi je bedasto mijenjat cijelu bravu, a samo ovaj mikro prekidač radi probleme...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Imam problem sa zadnjim svijetlom na Pezo 206. U pitanju je sijalica za kocnicu i poziciju. Kocnica radi ali ne i pozicija. Skidao sam plocu sa sijalicama isprobao ih na 12 v sve radi ok, ali jednostavno kao da struja ne dolazi do ove pozicije .

Da li neko zna koji je osigurac za to? Da nije imao neko slicno iskustvo. Blizi se registracija pa moram da sredjujem
o_Oo_Oo_O
F5 ili F34/F35 ovisi kakva je kutija kod tebe, ali ako radi pozicija, a štop ne, onda je problem u ožičenju jer jedan osigurač ide za kompletan zadnji far. Pogledaj na pedali kod prekidača kakve su žice i malo promrdaj, zna se izgubiti kontakt.
Kod tebe se ako ti je žarulja 12V 20/5W sto posto ispravna i radi u pitanju je labav, loš spoj, ili nekakav prekid na konektorima ili čak i na žici. Nitko nije vidovit na daljinu, jer može to biti bilo gdje. Moraš se znalački potruditi da to redom istražiš, svi su savjeti ispravni, a mogu biti i promašeni. Nemoj se sad naljutiti.

Osigurači bi morali istovremeno štititi najmanje jedno prednje i jedno stražnje poziciono svjetlo. Ima da je to riješano kao prednje lijevo sa zadnjim desnim i obrnuto, ima rješenja kao prednje lijevo zadnje lijevo, a rjeđe ima i rješenja zadnje dvije pozicije i svjetlo za osvjetljenje registracijske pločice zajedno.
Uglavnom uvijek na svim automobilima imaš na poklopcu kutije osigurača i nacrtan raspored osigurača, pa čak i nazivne vrijednosti struje za svaki osigurač.

(Ne postoje zadnji farovi.)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Moji roditelji su na bivšoj Octaviji 2 imali Michelin Primacy 4 gume i mogu reci samo rijeci hvale za njih kaj se tice držanja po suhom, po kiši ih baš nisam previše tjeral u krajnost, te gume su durale preko 30 tisuća km, normalno kroz zavoje se nije naganjal auto 80 - 100 i nije bilo šlajfanja previše..

Pitanje za one koji su se baktali sa mikro prekidačima na golfu 4, gdje se mogu nabaviti kod nas da se baš ne upuštam u narudžbe preko eBaya, Aliekspressa i slicnih kineza ?
View attachment 47168

View attachment 47169
Ja sam na Škodu Fabiju pripasao jedan industrijski, točno po mjeri.
Pazi si na točne dimenzije i s čime ga budeš natrag fiksirao ako je bio fiksiran sa zakovicama, kao moj.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Kod tebe se ako ti je žarulja 12V 20/5W sto posto ispravna i radi u pitanju je labav, loš spoj, ili nekakav prekid na konektorima ili čak i na žici. Nitko nije vidovit na daljinu, jer može to biti bilo gdje. Moraš se znalački potruditi da to redom istražiš, svi su savjeti ispravni, a mogu biti i promašeni. Nemoj se sad naljutiti.

Osigurači bi morali istovremeno štititi najmanje jedno prednje i jedno stražnje poziciono svjetlo. Ima da je to riješano kao prednje lijevo sa zadnjim desnim i obrnuto, ima rješenja kao prednje lijevo zadnje lijevo, a rjeđe ima i rješenja zadnje dvije pozicije i svjetlo za osvjetljenje registracijske pločice zajedno.
Uglavnom uvijek na svim automobilima imaš na poklopcu kutije osigurača i nacrtan raspored osigurača, pa čak i nazivne vrijednosti struje za svaki osigurač.

(Ne postoje zadnji farovi.)
Nemam se cega ljutiti, svaki savjet je dobar za sve clanove foruma, time se vodim od starta kad sam se reg ovdje. Pogledacu o cemu se radi. Ponavljam, razumijem se u dosta stvari oko elektrike i mehanike u automobilima, ali me ovo mnogo iz****** bas cudno. Sto se tice zadnjeg fara, ne znam, ali vecina ih tako zove, a i na gugl i u oglasima kad ukucas zadnji far izlaze bas zadnji farovi 🙂
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
848
Uopste ne dobija struju. Da ne znas koji je osigurac za to?
Pa vidjet ćeš je li neki izgorio ili ne. Koja je godina auto? 206 je imao nekoliko različitih lampi, ali svi sa istom greškom, a to je gubitak ili slaba masa pa su ljudi povlačili dodatni kabel do najbližeg vijka na šasiji. Osobno sam više za čišćenje korozije i zaštitu silikonskim sprejem, nakon toga opet sve godinama radi. Ako tebi ne radi pozicija, onda kreni od osigurača. Kod Puga na jedan osigurač ide lijeva strana + možda pločice, a na drugi desna strana + nešto u kabini.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Pa vidjet ćeš je li neki izgorio ili ne. Koja je godina auto? 206 je imao nekoliko različitih lampi, ali svi sa istom greškom, a to je gubitak ili slaba masa pa su ljudi povlačili dodatni kabel do najbližeg vijka na šasiji. Osobno sam više za čišćenje korozije i zaštitu silikonskim sprejem, nakon toga opet sve godinama radi. Ako tebi ne radi pozicija, onda kreni od osigurača. Kod Puga na jedan osigurač ide lijeva strana + možda pločice, a na drugi desna strana + nešto u kabini.
2002 godiste je xs 55kw... pogledacu...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,652
Pa je l taj ima spremnik za "od-do" benzinske!
Unimog 404 benzin, 6 cilindera kao i neke limuzine Mrcinedesa trošio je oko 30 litara!
 
Na vrh