• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Hvala svima koji su se odgovorili na moj upit koje gume se preporučuju. :ppozdrav:
Odluka je pala na Dunlop Sport BluResponse - 205/55 R16 91V.
Komad s dostavom 520 kn.
Nadam se da nismo pogriješili, a to i koliko bu još trebalo za montažu i balansiranje, bumo vidjeli iza 15. travnja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
I ja budem trebal 4kom 185/65-15, ni sam još ne znam kakve. Lani sam kupil zimske, kad sad kupim ljetne, platim registaciju...auto me bude koštal 7t kn...a cijeli, registriran i z novim gumama - vrijedi 6t :unsure: :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Nije ni kod mene bolja situacija ali nebi ga mjenjal ......
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Da delam barem oko 20k km godišnje, koristil bi ljetne i zimske gume. Ovak kad cijelu godinu napravim između 3k i 5k km, sve odvozim sa zimskim. Točno je da se zimske ljeti više troše, ali s tak malom kilometražom svejedno prije ostare nek ih potrošim.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,476
I ja budem trebal 4kom 185/65-15, ni sam još ne znam kakve. Lani sam kupil zimske, kad sad kupim ljetne, platim registaciju...auto me bude koštal 7t kn...a cijeli, registriran i z novim gumama - vrijedi 6t :unsure: :hahah:
I ne zaboravi natankati do vrha prije prodaje. 🤪
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
s tak malom kilometražom svejedno prije ostare nek ih potrošim.
U pravu si 100%.
I ja sam malo "doradio u glavi" svoje mantre i filozofije oko nabave guma. Zauzeo sam kod zadnje kupnje ljetnih guma stav, da radije kupim nešto malo jeftiniju i manje razvikanu robnu marku guma, pa ih zamijenim cca 2 godine ranije. Uvijek budu "bolje držale cestu" od 2-3 godine starijih sa zvučnim imenom robne marke. Kućni buđet bude u određenom višegodišnjem razdoblju na istoj računici troškova, a ja se budem vozio na ipak novijim i zato smatram sigurnijim gumama.
Ali to je samo moje skromno razmišljanje, o istoj problematici.

I ne zaboravi natankati do vrha prije prodaje. 🤪
Si moreš natočiti na jemput za cijeli život - ak moreš, natoči :p 🤪
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,476
Kolega Plus, mislil sam ironično ak uložiš 7, dobiš 6 onda još za sreću i natankaš. Tak se davno jedan moj susjed vračal s tehničkog s jugićom i usput doma mu dečec ponudil 2 hiljade za njega. Veli ovaj može,baš sam na tehničkom ostavil 2 i pol, samo pričekaj da ti još natankam
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,817
a ih zamijenim cca 2 godine ranije. Uvijek budu "bolje držale cestu" od 2-3 godine starijih sa zvučnim imenom robne marke.
Pa ne bi se baš složio s time,m+s guma po ljeti nikad nije ko ljetna guma,premekana je smjesa i spališ je pa postane pretvrda kad zahladi
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Pa napisao sam kupnja ljetnih guma, nisam spomenuo nikakav M+S.
Pročitaj taj moj tekst ponovo, molim te :)
"Zauzeo sam kod zadnje kupnje ljetnih guma stav, da radije kupim nešto malo jeftiniju i manje razvikanu robnu marku guma, pa ih zamijenim cca 2 godine ranije."
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,817
Ja automatski povezao da si mislio na kupnju zimskih pa da voziš cijelu godinu🤭,nisam pozorno čitao👍
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Danas bio kod druga kad on u kućnoj radinosti mijenja ulje na passatu b5.5 pumpa dizna motor. Malo bolje pogledam ulje 15w40 ,reko jaraniko nije to zetor sta to sipaš ? Kaze ma šuti počeo trositi ulje i frca na mjerač sipo 10w40 pa da probam sad 15-ku. :D :unsure:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
I ništ mu nebu od toga ulja.
Znam čovjeka koji je več 200 tisuča na Inin turbo napravil s takvim motorom
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Obišao sam puno lokalnih trgovina koji drže žarulje za vozila i svi su me ubjeđivali takve žarulje ne postoje, ili to još nisu vidjeli.
Pripremio sam sad uzorke za uvjeravanja da ipak postoje. U pitanju je tzv. balonka s e navojem 24V 10W za e bicikle i sulfitna 12V 8W, za svjetlo u bunkeru / prtljažniku auta.
IMG_20220403_094945.jpg
 
Na vrh