• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Treba passat na tehnički a gorivo curi na sve strane, prošle godine je kontolora (ili kako se već zove) zalio vodom, da ga ne bi ove godine sa naftom :ROFLMAO:
To ti svako ko ima malo pojma o auto mehanici može i zna prebtrviti.


To ti ne znam, ali znam da rade ovdje minimalno dvojica na forumu. 🤪
A možda i trojica.
Moj balavec je sad na Fiata 1.7 turbo nasadil 12-ticu. Jedva čekam da to pripalimo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Novo srce dođe balansirano, ovo kaj ugrađuju kojekakvi turbo servisi je isto kinesko srce koje je dobavljivo po cca 100€, a nađe se i za manje, naravno, ovisi za koji auto treba.
Ako su kučišta ispravna možda je to bolja opcija nego mjenjati staro za "novo"
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,649
Ne znam, na 1.9 tdi mi je ovaj mehanicar radio to na bos pumpi, a na ovome kaze da ne bi, curi gorivo na ovoj osovinici 61763833_10213992533868382_4184649811166756864_n.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
A da, TDI-a se rado svi love, sa ovima na sajlu je malo več problemčić....
Za zamjeniti oring na označenom dijelu ne treba pumpu ni skidati dole mada ju je najbolje cijelu prebrtviti jer kad ju tu počepiš onda je prva na redu osovina na gasu.
Sa takvom sam se ja nema dugo zabavljal samo kaj je ova iznutra bila katastrofa od stajanja. Ali vozi mala nakon uređivanja i brtvljenja ko nova.

 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,649
Da, to je i on rekao, zato i veli da bolje odnesem bošisti nego da se šta zezne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Šteta kaj ovih 2.8 nema tak ko ovih 1.9.... pun pank.
Mislim da ti jeftinije izađe kupiti rabljenu od poznatog ili kompletan auto s ispravnom nego nositi bošisti.
Ako bi kupil rabljenu pazi, postoji više vrsti ovih 1.9 ali dvije su totalno različite.
Da se ugraditi i ta druga samo moraš sa njom uzeti i nosač.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,649
ovo je slika sa neta, nisam siguran da je na mom baš 100% takva, nije ju meštar još skinuo. A stvar je da mi taj auto koliko god star bio i koliko god skuplji bio popravak nego auto, za posao mi vrijedi puno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Više nebu nikad imala brzo spajanje ako preživi zavarivanje

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Pametna ideja, nisam se boljoj ni nadal. To nema da omane, a mogu sa raznim šajbama i protok regulirati pošto je sve ostalo ionak poblokirano i izbačeno.....

Za sad bu ovak.

 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,548
Pasala bi i spojka od vatrogasnog crijeva. Samo treba nabaviti vatrogasni ključ. Mislim da imam jednoga pa ako zatreba.... ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Vi ne kužite moju muku, ja moram u malu rupu ugurati puno toga pa skrati ovdje, skrati ondje...
Hvala na ključu, ja bi radije onaj od podruma :ROFLMAO:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Sad si me setil sinočnjeg Vincekovog.
I tak su lepo dečki povešali klobase i špekec po trsju i seli u klijet na čašicu razgovora dok se klopa krčka.... a od nas osam pet je kamionđija bilo pa smo šaltali i uspinjali se po zaleđenim cestama sve u 16....
I tam negde oko polnoči vreme ja za doma krenuti pa krenemo van popaliti makine da otapaju šajbe dok mi putnu spijemo.
Setim se ja (a ko bi drugi) klobasov i pitam jel ko to pobral ili bumo ostavili.
Veli kolega budem ja. Ode on po to kad ono mahuna, naletel je nečiji Medo i ostala je samo masna žica....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Jel netko zna čemu služi ova tipka desno od ASR-?
 

Prilozi

  • 20240127_165915.jpg
    20240127_165915.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 42

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
832
Za resetiranje tlaka u gumama, možda ima još koju funkciju ovisno o držanju. Nakon zamjene guma, sve ih treba napuhati na preporučeni tlak dok su normalne temperature i onda stisnuti tu tipku. Najbolje vidi u uputama vozila.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Nemam uputa zato i pitam. Po tome bi trebao imati senzore za tlak u gumama?
 

Najnoviji postovi

Na vrh