• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
832
I da i ne, može čitati i preko ABS/ASR senzora koji detektira razlike u brzini vrtnje kotača.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Nemam uputa zato i pitam. Po tome bi trebao imati senzore za tlak u gumama?
Da nemaš senzore za tlak, onda bi ti nakon nekog vremena komp. javio grešku očitanja tlaka.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Senzora nema, neki dan sam mijenjao gume pa sam vidio da su obični ventili gore.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
A tko bi ga znao. Ako je, neka je. Meni to ne treba, po meni jedna od nepotrebnih stvari na autu.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Sad možemo na otpad,mislim vozit staro željezo :hahah: auto bu još neko vrijeme poslužil :)
@Marko355 jesi ti svoju instalaciju za kuku riješio?
 

Prilozi

  • IMG_20240128_180407.jpg
    IMG_20240128_180407.jpg
    18.5 KB · Pregleda: 32
  • IMG20240128180724.jpg
    IMG20240128180724.jpg
    26.7 KB · Pregleda: 32

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Rijesio sam tako što sam u prikolicu stavio LED žarulje i nemam više problema sa zmigavcima. Iskreno, ni neda mi se dalje traziti problem.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
golf 3 74kw benzin... Nakon dolaska kuci s posla, posle nekih 20minuta nije bilo trika da upalim kola... skinuo sam kabal od bobine i ne baca struju, sumnjam da je ona riknula. Pumpa goriva je ok...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
golf 3 74kw benzin... Nakon dolaska kuci s posla, posle nekih 20minuta nije bilo trika da upalim kola... skinuo sam kabal od bobine i ne baca struju, sumnjam da je ona riknula. Pumpa goriva je ok...
Ne znam za auto koji ima bobinu preko osigurača.
Ako bobina ne baca iskru, "umjesto sumnji" ispitaj, da li dobiva napon napajanja i da li dobiva impulse (od senzora)... Da ne zaglibimo u "defektažama".
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Bobina stavljena nova sad pali i radi super. Ono što licno ja mislim da je "crklo" jeste komutator koji dodje na bobini, ali se on ne moze mijenjati , bar kod nas nema da se kupi odvojeno od bobine. NPR sinoc kad nisam mogao upaliti bobina je bila vrela, ova danas sto sam stavio nakon voznje, nekoliko puta palio i gasio, uopste nije biča vruca, blago topla... Sve u svemu sada je ok, vidjecemo do kada.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
@vocarcg , lijepo da si ti popravio, ali daj da malo razbistrimo ovo tvoje pitanje, molim te.

1. Što bi ti sad dalje poduzeo, da si stavio novu "bobinu" a da ti auto i dalje ne bi imao iskru i htio upaliti?
2. Ja tebe baš i ne razumijem, govoriš o "komutatoru", što na ovoj fotografiji "bobine" za " golf 3 74kw benzin" za tebe predstavlja spomenuti "komutator" ? Stavi oznaku strelicom na sliku, molim te i pokaži, da i ja razumijem o čemu razgovaramo. Hvala unaprijed.

g3.jpg
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Ova bobina koju si postavio ne ide na moje auto. Na moju trojku ide ova obiljezio sam komutator koji dolazi sa bobinom zajedno. Da nije bila bobina, dalje bih isao u razvodnik u kojem se nalazi halov davac.... prethodno sam ispitao kontakt bravu.. dijagnostika, takodje nije prijavila nikakve greske, tako da je sve asociralo na bobinu(komutator).
 

Prilozi

  • IMG_20240129_213610.jpg
    IMG_20240129_213610.jpg
    11 KB · Pregleda: 24

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
To ti je konektor.
Komutator je drugi naziv za kolektor (kod dinama ili anlasera npr.).
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,926
@vocarcg nisam te pitao bez veze.

Ti si vidim krenuo u defektažu kvara zamjenom, s drugim ispravnim dijelovima i pogodio si od prve. Za takav pristup treba imati još jedan auto u rezervi, ili trgovinu s rezervnim dijelovima i onda mijenjati jedan, po jedan dio, pa dok se potrefi.
Znači nisi niti probao izmjeriti da li imaš ulazni napon 12V na bobinu? Uglavnom je jeftinije defektažu raditi s mjernim instrumentima.

Konektor je konektor, a komutator je nešto što se vrti unutar elektromotora, kolektor.

I ne ne moraš ti prihvatiti moje nazivlje dijelova, samo sam si htio "razbistriti šum u našoj komunikaciji", jer sam sumnjao u "terminologiju".
 

Najnoviji postovi

Na vrh