• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam mislil da je ford najskuplji nego ta cjela grupacija njemaca.
Mislim na djelove i to orginalne.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Nisu djelovi skupi, nego vlasnik škrt. Ode jedno pa mu se to neda mjenjat, a to povuče drugo i treče pa ispadne hrpa love zbog onog prvog. A nemarnosti vlasnika je druga priča. Radio sam kao pomočni mehaničar i večinom fordove, od tud mogu potvrdit da nisu skupi djelovi...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Zašto bi izgubio garanciju? Garanciju ti ne daje servis niti auto kuća u kojoj kupiš vozilo nego proizvođač.

Neće ti ih ovi naši lopovi priznati.
Evo ti samo primjer sestrine Insignije i garancije od PSC-a.Oni ti daju 5 godina garancije ako auto ide kod njih na servise,a ako bi išli kod Rudmana u Karlovac gube garanciju što je apsurdno pošto je i to ovlašteni Opelov servis i trgovina.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
U 14 godina sam promjenio dosta auta osim lade koju sam imo nekoliko mjeseci svi su bili njemacki,u zadnjih 5g.imam mazdu 626 2.0 ditd sa autom sam pre pre zadovoljan.
Kvarova nisam imao doslovno nikad!!
Sto se tice djelova cjena im je vise nego pristupacna.
Kompletna vilica sa selen-blokovima i kuglom 600kn.covjek me udario u tocak pa ju smoto.
Prosli mjesec sam promjenio prednje i zadnje diskove i plocice te kociono ulje cjena 900kn.
Informativno sam pitao za kvacilo jer me prvenstveno zanimalo dali ima dvomaseni zamasnjak i na srecu covjek kaze da nema a cjena seta kvacila je 800kn.
Djelovi su japanskih proizvodjaca te na iste se dobije garancija!
E pa hvala Europskim proizvodjacima auta skupa sa njemackim ali u moje dvoriste mislim da vise nece ici!!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Moja je 2002g.limarija je u dobrom stanju jedino sam primjetio na desnim vratima s unutarnje strane di je pertlan lim na cosku malo zuti ostalo je sve dobro bez tragova korozije.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Neće ti ih ovi naši lopovi priznati.
Evo ti samo primjer sestrine Insignije i garancije od PSC-a.Oni ti daju 5 godina garancije ako auto ide kod njih na servise,a ako bi išli kod Rudmana u Karlovac gube garanciju što je apsurdno pošto je i to ovlašteni Opelov servis i trgovina.
Pa i ne moraju priznat, na bratovom I30 je tvornički bio ugrađen krivi set kvačila, navodno od 1.6 motora a njegov je 1.4. Razlike u vožnji nema nikakve i ne bi to ni znao da mu Slovenac nije rekao. Po želji vlasnika vozila se to mijenjalo i priznaje se pod garanciju, kad je pitao kod nas u HR za to samo su se nasmijali i lagano ga odjb. a dobili su isti naputak od tvornice kao i ovaj u SLO. Ista priča je bila u Karlovcu i u ZG-u. Eto toliko o našim ovl. servisima, samo gledaju kako će te zajebat i dobro oderat.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sutra idem da pogledam jednu Tojotu korolu iz 91 god. Ujak navalio da kupi nesto jeftinije a da valja i uspeo sam pronaci dva fakticki besprekorna auta za te godine. Bice slika kad dodjem sa njom a vrednost celih 650 eur
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
FMT Fišer.

3340 kn, mjenjanje ulja, filtera ulja, filtera goriva, filtera kabine, filtera zraka, mjenjanje prednjih diskova i kliješta, mjenjanje kočionog ulja, promjena žmigavca na retrovizoru i ruke.

Baš u utorak idem na servis, Golf 6 jel.

Zašto mjenjaš kočiona kliješta i žmigavce u retrovizoru?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Klješta se mjenjaju jako rijetko,daju se bez teškoča reparirat,jedino ako hoće da na klještima piše R32 ili GTI...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Žmigavca jer mi ne radi, ledice su i ne radi i stalno mi kontrolka svijetli, a kliješta po naputku servisa, kažu da su loša, nije skupo, a sad mijenjam sve što može se promijenit i preventivno čak jer neznam kak je servisiran auto i kad zadnje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Klješta se mjenjaju jako rijetko,daju se bez teškoča reparirat,jedino ako hoće da na klještima piše R32 ili GTI...
Naročito klješta zadnjih diskova na onom djelu koji sajla ručne vuče.
Imam jedna i plaćam suhim zlatom da mi ti to prerepariraš da ne pušta. Ja neznam.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo u petak mi je frend repariral i podmazal specijalnim uljem za gumice i ate mašću i promjenil pločice na stilu,desna zablokirala i počel je klipić oksidirat.
Zadnji klipiči imaju ko navoj i uvrtanjem se pomiću,ako nejde nemoj na silu,puknut će.
Pokušaj samo izvuć van klipić kupi gumice i repariraj...bez specijalnog ulja i masti niš od dobrog posla.
Ja sebi zadnje nebi nikad sam diral jer nemam ključ i klješta odgovarajuća.
Ili ih nosi u šulekovu u zg i pripremi od 300-500kn po komadu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ak ti veliš da je tak onda idem u Šulekovu u Gumametal, poznam tam neke ljude .....
Zel si bum soma kuna, barem to nije danas problem.

Tebe da nema :(whew):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda nemaš kaj čekat,ako nisi siguran rađe naka oni odrade nego da kaj oštetiš ili strgaš,onda je igranka.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Evo u petak mi je frend repariral i podmazal specijalnim uljem za gumice i ate mašću i promjenil pločice na stilu,desna zablokirala i počel je klipić oksidirat.
Zadnji klipiči imaju ko navoj i uvrtanjem se pomiću,ako nejde nemoj na silu,puknut će.
Pokušaj samo izvuć van klipić kupi gumice i repariraj...bez specijalnog ulja i masti niš od dobrog posla.
Ja sebi zadnje nebi nikad sam diral jer nemam ključ i klješta odgovarajuća.
Ili ih nosi u šulekovu u zg i pripremi od 300-500kn po komadu.

Kod nas reparacija zadnjih čeljusti od passata cca 200 kn.Stalno je bio problem blokiranja ručne kočnice a sad milina
 

Najnoviji postovi

Na vrh